42 299 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 771 produktów w 204 kategoriach

Berodual N

Berodual NBerodual N
(1 opinia)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: Lek na receptę
Postać: aerozol wziewny
Cena: 30.81 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Dostępne dawki: aerozol, inhalator, (import równoległy) 200 dawek, aerozol, 200 dawek, 10 ml
Substancja czynnaSubstancja aktywna: Fenoteroli hydrobromidum + Ipratropii bromidum
Działanie: rozkurcza mięśnie gładkie oskrzeli
Ulotka:

Opis i skład produktu Berodual N

Lek na receptę stosowany w kuracji i dla zapobiegania napadów astmy oskrzelowej, zapobiegania dusznościom w skurczowym zapaleniu oskrzeli, w przewlekłej obturacyjnej chorobie płuc. Wspomagająco w astmie oskrzelowej, przed inhalacjami innych leków, zwiększa ich skuteczność.

Dawkowanie:

Wziewnie. Dawkę i częstotliwość stosowania leku ustala lekarz. Aby leczenie było skuteczne i jak najbardziej bezpieczne należy przestrzegać zaleceń lekarza prowadzącego. Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem. Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta. Lek ten został przepisany przez lekarza prowadzącego celem leczenia konkretnego schorzenia. Nie należy go odstępować innym osobom ani używać w innych okolicznościach bez konsultacji z lekarzem.

Możliwe skutki uboczne:

Niepokój, przyspieszenie czynności serca, odczuwanie kołatania serca, bóle i zawroty głowy, zaburzenia widzenia, drżenia mięśniowe, zaczerwienienie twarzy, zaburzenia ciśnienia tętniczego krwi, reakcje uczuleniowe. Czasami pojawia się suchość błon śluzowych jamy ustnej, podrażnienie gardła lub przełyku. Długo stosowany może doprowadzić do zbyt niskiego poziomu potasu w surowicy krwi. Ponadto zaburzenia akomodacji, zaburzenia motoryki przewodu pokarmowego, zwiększenie zalegania moczu w pęcherzu (zwłaszcza przy zwężeniu drogi odpływu), które są rzadkie i odwracalne. Uwaga! W trakcie leczenia należy regularnie kontrolować stężenie potasu we krwi. Występowanie po zastosowaniu leku takich działań niepożądanych jak np. zaburzenia widzenia, drżenia mięśniowe, stwarza niebezpieczeństwo związane z prowadzeniem pojazdów oraz obsługą maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na składniki preparatu lub substancje atropinopodobne, nadczynność tarczycy, choroby serca, jaskrę, nadczynności tarczycy, niedostatecznie kontrolowaną cukrzycę, guz chromochłonnym nadnerczy, rozrost gruczołu krokowego, mukowiscydozę. Gdy przyjmujesz kortykosteroidy, glikozydy naparstnicy, leki moczopędne, beta-adrenolityki, leki przeciwdepresyjne. Ponadto należy poinformować lekarza o wszystkich ostatnio przyjmowanych lekach, nawet tych dostępnych bez recepty. Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. W ciąży stosować ostrożnie. Lek hamuje czynność skurczową macicy. Należy zachować ostrożność u kobiet w okresie karmienia piersią.

Berodual N opinia
Berodual N opinie
Berodual N cena
Berodual N skład
Berodual N ulotka
Berodual N przeciwwskazania
Berodual N dawkowanie
Berodual N zamienniki
Berodual N zamiennik
Berodual N odpowiednik
Berodual N tańszy zamiennik
Berodual N czy działa
astma oskrzelowa duszności leczenie astmy obturacyjna choroba płuc choroby płuc lek na astmę oskrzelową skurczowe zapalenie oskrzeli astma
Rozwiń cały opis i skład produktu »

Zobacz zamienniki

Opinie o Berodual N

Dodano: 07 Lipiec 2015
Autor: Dorota B
Ocena:
Stosuję ten lek od niedawna,ale znacznie ułatwia mi życie, często miewam napady duszności, kilka miesięcy temu rozpoznano u mnie astmę i teraz próbuję z nią walczyć
Odpowiedź

Dodaj opinię o Berodual N

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 42 299 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 771 produktów w 204 kategoriach