45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
37 010 produktów w 209 kategoriach

Bayer Advantix

Bayer AdvantixBayer Advantix
(1 opinia)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: preparat weterynaryjny
Producent: BAYER SP. Z O.O.
Postać: roztwór
Cena: 27.50 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Ulotka:

Opis i skład produktu Bayer Advantix

Bayer Advantix, 0,4 ml.

Bayer Advantix jest to roztwór do nakrapiania przeciwko pchłom, kleszczom, komarom i muchówkom dla małych psów o masie ciała do 4 kg.

Skład Bayer Advantix:

Składniki aktywne: midakloprid i permetryna. 1 pipeta 0,4 ml. zawiera: Imidakloprid 40 mg, Permetryna 200 mg.

Właściwości:

Bayer Advantix to preparat do zwalczania inwazji kleszczy i pcheł oraz odstraszania komarów i muchówek przeznaczony dla psów. Bayer Advantix działa jednorazowo przez cztery tygodnie, zapobiegając dalszej infestacji kleszczy i pcheł. Przez ten sam okres odstrasza insekty. 

Przeciwwskazania i środki ostrożności:

Nie stosować u szczeniąt poniżej 7 tygodnia życia. Nie stosować u kotów.

Należy zachować ostrożność, aby nie dopuścić do kontaktu zawartości pipety z oczami lub pyskiem psa, u którego stosuje się preparat. Należy dopilnować, aby produkt został podany we właściwy sposób, zgodnie z opisem w części (dawkowanie). W szczególności należy nie dopuszczać do wylizywania miejsca podania preparatu przez zwierzę leczone, lub przez inne zwierzęta, z którymi przebywa. Nie stosować u kotów. Z uwagi na specyficzne uwarunkowania fizjologiczne oraz brak zdolności do metabolizowania niektórych związków, produktu tego nie wolno stosować u kotów. Produkt ten może wywierać poważne i szkodliwe działanie w przypadku jego użycia u kota, lub połknięcia go przez kota wylizującego psa, u którego dopiero co zastosowano preparat. Jeśli miały miejsce takie okoliczności, należy niezwłocznie skontaktować się z lekarzem weterynarii. Przed zastosowaniem preparatu u psów chorych lub osłabionych należy skonsultować się z lekarzem weterynarii. Psom nie należy pozwalać na wchodzenie do wody przez około 2 dni po zastosowaniu preparatu, z uwagi na niebezpieczeństwo, jakie może on stanowić dla organizmów wodnych. Produkt nie może dostawać się do cieków wodnych i zbiorników z organizmami wodnymi, gdyż jest toksyczny dla organizmów wodnych, np. ryb i dafni. Należy unikać kontaktu produktu ze skórą, oczami i ustami. W trakcie nakładania preparatu nie należy jeść, pić, ani palić. Po podaniu należy dokładnie umyć ręce. W sytuacji przypadkowego rozlania na skórze, należy natychmiast zmyć preparat wodą i mydłem. Osoby, o których wiadomo, że posiadają wrażliwą skórę, mogą być szczególnie wrażliwe na ten produkt. W sytuacji przypadkowego dostania się preparatu do oczu, należy obficie przepłukać je wodą. Jeśli podrażnienie skóry lub oczu utrzymuje się, lub jeśli preparat został przypadkowo połknięty, należy zasięgnąć pomocy medycznej oraz pokazać lekarzowi ulotkę. 

Działania niepożądane:

W rzadkich przypadkach może wystąpić u psów przejściowa nadwrażliwość skóry (łącznie z objawami świądu i rumieniem w miejscu podania) i osowiałość. W bardzo rzadkich przypadkach mogą wystąpić zmiany w zachowaniu zwierząt (zdenerwowanie, niepokój ruchowy, skowytanie lub tarzanie się), objawy żołądkowo-jelitowe (wymioty, biegunka, nadmierne ślinienie się, zmniejszony apetyt) i objawy neurologiczne takie jak chwiejny ruch i drgawki u psów wrażliwych na permetrynę. Te objawy są zwykle przemijające i same ustępują.

Sposób użycia:

Zawartość pipety należy aplikować miejscowo na skórę psa, po rozsunięciu sierści pomiędzy łopatkami. Koniec pipety dołożyć do skóry i kilkukrotnie mocno ścisnąć. Nanosić wyłącznie na nieuszkodzoną skórę.

Bayer Advantix opinie
Bayer Advantix ulotka
Bayer Advantix skład
Bayer Advantix dawkowanie
Bayer Advantix przeciwwskazania
Bayer Advantix cena
Bayer Advantix zamienniki
Bayer Advantix zamiennik
Bayer Advantix odpowiednik
Bayer Advantix tańszy zamiennik
Bayer Advantix czy działa
odpchlanie psa pies z kleszczem zwalczanie pcheł u psa insektobójcze dla psa ochrona psa przed kleszczem roztwór dla psa na komary
Rozwiń cały opis i skład produktu »

Opinie o Bayer Advantix

Dodano: 21 Marzec 2018
Autor: Magdalena
Ocena:
Zastosowałam krople u swojej sunia pierwszy raz i pies nic nie chce jeść strasznie wymiotuje i ma biegunkę. Czy istnieje jakaś metoda życia tej substancji żeby dalej nie wynikała lub zastosowanie jakiejś odtrutki ponadto ma niska temperaturę jasne siniaki i spuchniete jedno oko.
Odpowiedź

Dodaj opinię o Bayer Advantix

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 37 010 produktów w 209 kategoriach