42 845 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 793 produktów w 204 kategoriach

Axura

AxuraAxura
(1 opinia)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: Lek na receptę
Postać: krople doustne tabletki powlekane
Cena: 74.35 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Dostępne dawki: 5 mg/dawkę, roztwór doustny, 50 ml, tabletki powlekane, 10 mg, 56 szt, tabletki powlekane, 10 mg, 28 szt
Działanie: łagodzi objawy choroby Alzheimera
Ulotka:

Opis i skład produktu Axura

Lek na receptę mający zastosowanie w postępowaniu leczniczym w chorobie Alzheimera, która ma umiarkowany lub ciężki przebieg.

Dawkowanie:

Doustnie. Dawkowanie i częstotliwość przyjmowania leku ustala lekarz. Lek można przyjmować niezależnie od posiłków.   Leczenie można rozpocząć pod warunkiem, że zapewniony jest stały nadzór nad przyjmowaniem leku przez chorego.   Aby leczenie było skuteczne i jak najbardziej bezpieczne należy przestrzegać zaleceń lekarza prowadzącego.   Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.   Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności.Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.   Lek ten został przepisany przez lekarza prowadzącego celem leczenia konkretnego schorzenia. Nie należy go odstępować innym osobom ani używać w innych okolicznościach bez konsultacji z lekarzem.

Możliwe skutki uboczne:

Bóle i zawroty głowy, senność, nadciśnienie tętnicze, zaparcia, zmęczenie, splątanie, omamy (głównie u pacjentów z ciężkim nasileniem choroby Alzheimera), nieprawidłowy chód, zakrzepica żylna, zakrzep z zatorami, wymioty, zakażenia grzybicze.   Choroba Alzheimera powoduje upośledzenie zdolności do prowadzenia pojazdów oraz obsługi maszyn, a memantyna może dodatkowo ujemnie wpływać na szybkość reakcji.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na memantynę lub jakąkolwiek substancję pomocniczą preparatu, choroby nerek i/lub serca, padaczkę, nadciśnienie tętnicze.   Gdy przyjmujesz leki uspokajające i nasenne, barbiturany,neuroleptyki, amantadynę, ketaminę, leki przeciwkaszlowe(dekstrometorfan), fenytoinę i inne leki przeciwpadaczkowe, cymetydynę, ranitydynę, leki stosowane w zaburzeniach rytmu serca, nikotynę, leki moczopędne, leki przeciwzakrzepowe. Ponadto należy poinfromować lekarza o wszystkich ostatnio przyjmowanych lekach, nawet tych dostępnych bez recepty.   Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub karmisz piersią. Nie stosować w ciąży i okresie karmienia piersią.

Axura cena
Axura dawkowanie
Axura przeciwwskazania
Axura ulotka
Axura zamienniki
Axura zamiennik
Axura odpowiednik
Axura tańszy zamiennik
Axura czy działa
Axura opinia
Axura opinie
Axura skład
Choroba Alzheimera zapominanie zagubienie agresja pamięć i koncentracja koncentracja zapamiętywanie rozdrażnienie
Rozwiń cały opis i skład produktu »

Opinie o Axura

Dodano: 20 Maj 2015
Autor: Smuta
Ocena:
Moja babcia bierze ten lek. O ile można napisać to przy tej okropnej chorobie, łagodzi jej przebieg. To właściwie pierwszy lek, po którym widać "jakąś" poprawę.
Odpowiedź

Dodaj opinię o Axura

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 42 845 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 793 produktów w 204 kategoriach