43 618 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 873 produktów w 207 kategoriach

Axura

AxuraAxura
(1 opinia)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: Lek na receptę
Postać: krople doustne tabletki powlekane
Cena: 74.35 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Dostępne dawki: 5 mg/dawkę, roztwór doustny, 50 ml, tabletki powlekane, 10 mg, 56 szt, tabletki powlekane, 10 mg, 28 szt
Działanie: łagodzi objawy choroby Alzheimera
Ulotka:

Opis i skład produktu Axura

Lek na receptę mający zastosowanie w postępowaniu leczniczym w chorobie Alzheimera, która ma umiarkowany lub ciężki przebieg.

Dawkowanie:

Doustnie. Dawkowanie i częstotliwość przyjmowania leku ustala lekarz. Lek można przyjmować niezależnie od posiłków.   Leczenie można rozpocząć pod warunkiem, że zapewniony jest stały nadzór nad przyjmowaniem leku przez chorego.   Aby leczenie było skuteczne i jak najbardziej bezpieczne należy przestrzegać zaleceń lekarza prowadzącego.   Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.   Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności.Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.   Lek ten został przepisany przez lekarza prowadzącego celem leczenia konkretnego schorzenia. Nie należy go odstępować innym osobom ani używać w innych okolicznościach bez konsultacji z lekarzem.

Możliwe skutki uboczne:

Bóle i zawroty głowy, senność, nadciśnienie tętnicze, zaparcia, zmęczenie, splątanie, omamy (głównie u pacjentów z ciężkim nasileniem choroby Alzheimera), nieprawidłowy chód, zakrzepica żylna, zakrzep z zatorami, wymioty, zakażenia grzybicze.   Choroba Alzheimera powoduje upośledzenie zdolności do prowadzenia pojazdów oraz obsługi maszyn, a memantyna może dodatkowo ujemnie wpływać na szybkość reakcji.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na memantynę lub jakąkolwiek substancję pomocniczą preparatu, choroby nerek i/lub serca, padaczkę, nadciśnienie tętnicze.   Gdy przyjmujesz leki uspokajające i nasenne, barbiturany,neuroleptyki, amantadynę, ketaminę, leki przeciwkaszlowe(dekstrometorfan), fenytoinę i inne leki przeciwpadaczkowe, cymetydynę, ranitydynę, leki stosowane w zaburzeniach rytmu serca, nikotynę, leki moczopędne, leki przeciwzakrzepowe. Ponadto należy poinfromować lekarza o wszystkich ostatnio przyjmowanych lekach, nawet tych dostępnych bez recepty.   Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub karmisz piersią. Nie stosować w ciąży i okresie karmienia piersią.

Axura opinia
Axura opinie
Axura skład
Axura cena
Axura dawkowanie
Axura przeciwwskazania
Axura ulotka
Axura zamienniki
Axura zamiennik
Axura odpowiednik
Axura tańszy zamiennik
Axura czy działa
pamięć i koncentracja koncentracja zapamiętywanie rozdrażnienie Choroba Alzheimera zapominanie zagubienie agresja
Rozwiń cały opis i skład produktu »

Opinie o Axura

Dodano: 20 Maj 2015
Autor: Smuta
Ocena:
Moja babcia bierze ten lek. O ile można napisać to przy tej okropnej chorobie, łagodzi jej przebieg. To właściwie pierwszy lek, po którym widać "jakąś" poprawę.
Odpowiedź

Dodaj opinię o Axura

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 43 618 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 873 produktów w 207 kategoriach