45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
37 010 produktów w 209 kategoriach

Axtil

AxtilAxtil
(3 Opinie)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: Lek na receptę
Postać: tabletki
Cena: 5.85 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Dostępne dawki: tabletki, 5 mg, 30 szt, tabletki, 10 mg, 30 szt, tabletki, 2,5 mg, 30 szt
Substancja czynnaSubstancja aktywna: Ramiprilum
Działanie: obniża ciśnienie tętnicze krwi
Ulotka:

Opis i skład produktu Axtil

Lek na receptę stosowany w leczeniu nadciśnienia tętniczego o różnorakim pochodzeniu. Lek działa wspomagająco na proces leczenia niewydolności krążeniowej wynikającej z problemów sercowych.

Dawkowanie:

Doustnie. Dawkę i częstotliwość przyjmowania leku ustala lekarz. Tabletki można przyjmować niezależnie od posiłków, popijając szklanką wody.   Aby leczenie było skuteczne i jak najbardziej bezpieczne należy przestrzegać zaleceń lekarza prowadzącego.   Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.   Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta. Lek ten został przepisany przez lekarza prowadzącego celem leczenia konkretnego schorzenia. Nie należy go odstępować innym osobom ani używać w innych okolicznościach bez konsultacji z lekarzem.

Możliwe skutki uboczne:

Często zawroty i bóle głowy, niedośnienie, suchy męczący kaszel, zaburzenia żołądkowo-jelitowe (biegunka, wymioty), zaburzenia funkcji nerek. Niezbyt często obserwuje się zmiany nastroju, duszność, zapalenie błony śluzowej nosa, nudności, ból brzucha, niestrawność, jadłowstręt, skórne reakcje alergiczne, impotecję, skórne reakcje alergiczne. Zmiany obrazu krwi, dezorientacja, reakcje nadwrażliwości  po zastosowaniu leku obserwowane są rzadko. W przypadku wystąpienia innych niewymienionych działań niepożądanych należy poinformować lekarza.   Stosowanie leku może być przyczyną wystąpienia reakcji niepożądanych, które mogą wywierać niekorzystny wpływ na bezpieczeństwo oraz zdolność prowadzenia pojazdów i obsługę maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na ramipryl, inne inhibitory konwertazy angiotensynowej lub jakąkolwiek substancję pomocniczą, choroby nerek.   Gdy przyjmujesz inne leki na nadciśnienie, leki moczopędne, leki na serce, heparyne, trimetoprim, lit, trójpierścieniowe leki przeciwdepresyjne, leki przeciwpsychotyczne, niesteroidowe leki przeciwzapalne, leki sympatykomimetyczne, leki przeciwcukrzycowe, cytostatyki, leki immunosupresyjne. Ponadto należy poinformować lekarza o wszystkich ostatnio przyjmowanych lekach nawet tych dosepnych bez recepty.   Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub karmisz piersią. Nie stosować w ciąży i okresie karmienia piersią. W przypadku konieczności leczenia należy przerwać karmienie piersią.

Axtil opinia
Axtil opinie
Axtil skład
Axtil cena
Axtil ulotka
Axtil dawkowanie
Axtil przeciwwskazania
Axtil zamienniki
Axtil zamiennik
Axtil odpowiednik
Axtil tańszy zamiennik
Axtil czy działa
serce serce i układ krążenia nadciśnienie niewydolność serca nadciśnienie tętnicze ciśnienie niewydolność krążenia ciśnienie krwi nadciśnienie tętnicze krwi
Rozwiń cały opis i skład produktu » Najlepszy kolagen w tabletkach - sprawdź najnowszy ranking produktów >>

Zobacz zamienniki

Opinie o Axtil

Dodano: 06 Listopad 2016
Autor: ewa
Ocena:
używam tego leku od kilku lat od trzech lat czesto chruje na zapalenie zatok ,a także zapalenia oskrzeli
Odpowiedź
Dodano: 12 Sierpień 2016
Autor: Maciej
Ocena:
Lek bardzo dobry tylko skutki uboczne powodują(tak jak u mnie dużą nerwowość)używam go już od kilku lat jestem zadowolony z efektów leczenia
Odpowiedź
Dodano: 07 Lipiec 2015
Autor: Ojtek
Ocena:
Dobre i tanie tabletki, już zapominam,że kiedyś miałem problem z nadciśnieniem,jedna tabletka dziennie załatwia sprawę
Odpowiedź

Dodaj opinię o Axtil

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 37 010 produktów w 209 kategoriach