39 937 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 771 produktów w 204 kategoriach

Podobne produkty

Avodart

AvodartAvodart
(1 opinia)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: Lek na receptę
Postać: kapsułki
Cena: 128.89 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Dostępne dawki: 0,5 mg, kapsułki elastyczne, 30 szt
Działanie: zmniejsza dolegliwości związane z przerostem gruczołu krokowego
Ulotka:

Opis i skład produktu Avodart

 Lek na receptę stosowany w leczeniu średnich i większych objawów łagodnej formy powiększania się gruczołu krokowego. Zdecydowanie zmniejsza ryzyko wystąpienia ostrego zahamowania moczu i koniecznej operacji.

Dawkowanie:

Doustnie. Dawkę i częstotliwość stosowania preparatu ustala lekarz. Kapsułki można zażywać zarówno z posiłkiem, jak i niezależnie od posiłku. Kapsułki należy połykać w całości, nie należy ich rozgryzać ani otwierać, ponieważ kontakt z zawartością kapsułki możne powodować podrażnienie błony śluzowej jamy ustnej i gardła.   Aby leczenie było skuteczne i jak najbardziej bezpieczne należy przestrzegać zaleceń lekarza prowadzącego.   Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.   Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności.Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.   Lek ten został przepisany przez lekarza prowadzącego celem leczenia konkretnego schorzenia. Nie należy go odstępować innym osobom ani używać w innych okolicznościach bez konsultacji z lekarzem.

Możliwe skutki uboczne:

Często: impotencja, zmniejszenie popędu płciowego, trudność z wytryskiem nasienia, powiększenie lub bolesność gruczołów piersiowych, zawroty głowy podczas stosowania z tamsulozyną. Bardzo rzadko reakcje uczuleniowe. Objawy reakcji uczuleniowej mogą obejmować: wysypkę skórną, pokrzywkę, obrzęk powiek, twarzy, warg, rąk i nóg.   Lek stosowany zgodnie z zaleceniami nie wpływa na sprawność psychomotoryczną, zdolność prowadzenia pojazdów i obsługi urządzań mechanicznych.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na dutasteryd lub jakąkolwiek substancję pomocniczą preparatu, ciężkie zaburzenia czynności wątroby.   Gdy przyjmujesz inne leki. Należy poinformować lekarza o wszystkich ostatnio przyjmowanych lekach, nawet tych dostępnych bez recepty.   Uwaga! Kobiety w ciąży lub mogące zajść w ciąże muszą unikać kontaktu z uszkodzonymi kapsułkami, ze względu na możliwość wchłaniania dutasterydu przez skórę i potencjalnego ryzyka dla płodu płci męskiej. Jeśli twoja partnerka jest lub może być w ciąży należy unikać narażenia jej na kontakt z Twoim nasieniem (np. przez zastosowanie prezerwatywy).

Avodart opinia
Avodart opinie
Avodart cena
Avodart skład
Avodart ulotka
Avodart dawkowanie
Avodart przeciwwskazania
Avodart zamienniki
Avodart zamiennik
Avodart odpowiednik
Avodart tańszy zamiennik
Avodart czy działa
zatrzymanie moczu gruczoł krokowy penis rozrost gruczołu krokowego choroba gruczołu krokowego powiększony gruczoł krokowy powiekszony gruczoł prostata
Rozwiń cały opis i skład produktu »

Zobacz zamienniki

Opinie o Avodart

Dodano: 09 Czerwiec 2015
Autor: Kris
Ocena:
Dzięki tym tabletkom nie mam już problemu w toalecie. Do tej pory był to dla mnie duży stres. Lek mi pomógł. Cena może dla niektórych wysoka, ale nie żałuję, że tyle zapłaciłem, bo warto.
Odpowiedź

Dodaj opinię o Avodart

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 39 937 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 771 produktów w 204 kategoriach