39 922 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 771 produktów w 204 kategoriach

Atorvox

AtorvoxAtorvox
(1 opinia)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: Lek na receptę
Postać: tabletki powlekane
Cena: 10.37 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Dostępne dawki: tabletki powlekane, 20 mg, 30 szt, tabletki powlekane, 40 mg, 30 szt, tabletki powlekane, 10 mg, 30 szt
Substancja czynnaSubstancja aktywna: Atorvastatinum
Działanie: zmniejsza stężenie cholesterolu całkowitego
Ulotka:

Opis i skład produktu Atorvox

Lek na receptę wskazany do stosowania w leczeniu  wysokiego poziomu cholesterolu (hipocholesterolemii) a także poziomu  tłuszczów (hiperlipidemii) we krwi, w przypadku nieskuteczności innych  metod ( dieta, gimnastyka, obniżenie wagi ciała) . Lek trzeba używać w połączeniu z odpowiednią dietą  opartą na małej podaży tłuszczów nasyconych i cholesterolu.

Dawkowanie:

Doustnie, niezależnie od posiłków. Dawkę i częstotliwość przyjmowania leku ustala lekarz.   W czasie leczenia należy wykonywać badania kontrolne wątroby oraz zachować dietę niskotłuszczową. Podczas leczenia nie należy spożywać alkoholu i unikać dużych ilości soku grejpfrutowego.   Aby leczenie było skuteczne i jak najbardziej bezpieczne należy przestrzegać zaleceń lekarza prowadzącego.   Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.   Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.   Lek ten został przepisany przez lekarza prowadzącego celem leczenia konkretnego schorzenia. Nie należy go odstępować innym osobom ani używać w innych okolicznościach bez konsultacji z lekarzem.

Możliwe skutki uboczne:

Często bóle brzucha, biegunka, zaparcia, wzdęcia, nudności, osłabienie, bóle głowy, skurcze i bóle mięśni. Czasami stwierdzano zwiększenie aktywności enzymów wątrobowych - aminotransferaz (zazwyczaj przemijające i nie wymagające przerwania leczenia), rzadko - zapalenie wątroby. Rzadko obserwowano również zapalenie mięśni szkieletowych i rabdomiolizę (uszkodzenie tkanki mięśniowej poprzecznie prążkowanej).   Lek stosowany zgodnie z zaleceniami nie wpływa na sprawność psychofizyczną i zdolność prowadzenia pojazdów oraz obsługę maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na atorwastatynę, choroby mięśni szkieletowych, wątroby lub utrzymującą się, niewyjaśnioną zwiększoną aktywność aminotransferaz we krwi.   Gdy przyjmujesz cyklosporynę (Equoral, Sandimmun), erytromycynę (Davercin, Erythromycin), niacynę, leki przeciwgrzybicze, leki zobojętniające sok żołądkowy (alugastrin, Maalox), digoksynę (Digoxin), doustne środki antykoncepcyjne. Ponadto należy poinformować lekarza o wszystkich ostatnio przyjmowanych lekach, nawet tych dostępnych bez recepty.   Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Lek jest przeciwwskazany w okresie ciąży i karmienia piersią. Kobiety w wieku rozrodczym powinny stosować odpowiednie, skuteczne metody antykoncepcyjne.

Atorvox opinia
Atorvox opinie
Atorvox cena
Atorvox skład
Atorvox dawkowanie
Atorvox przeciwwskazania
Atorvox ulotka
Atorvox zamienniki
Atorvox zamiennik
Atorvox odpowiednik
Atorvox tańszy zamiennik
Atorvox czy działa
apetyt serce serce i układ krążenia odchudzanie dieta cholesterol tłuszcz waga układ naczyniowy
Rozwiń cały opis i skład produktu »

Zobacz zamienniki

Opinie o Atorvox

Dodano: 27 Maj 2015
Autor: Nowsza
Ocena:
Stosuje już dłuższy czas ten lek, ale w wynikach poziomu cholesterolu nadal nie ma poprawy, nie może to jeszcze za wcześnie, na poprawę sama nie wiem, zobaczę co powie lekarz
Odpowiedź

Dodaj opinię o Atorvox

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 39 922 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 771 produktów w 204 kategoriach