45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
37 010 produktów w 209 kategoriach

Atorvasterol

AtorvasterolAtorvasterol
(1 opinia)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: Lek na receptę
Postać: tabletki powlekane
Cena: 12.02 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Dostępne dawki: 40 mg, tabletki powlekane, 30 szt, 20 mg, tabletki powlekane, 30 szt, 80 mg, tabletki powlekane, 30 szt, 10 mg, tabletki powlekane, 30 szt
Substancja czynnaSubstancja aktywna: Atorvastatinum
Działanie: zmniejsza stężenie cholesterolu całkowitego
Ulotka:

Opis i skład produktu Atorvasterol

Lek na receptę stosowany w leczeniu zbyt wysokiego poziomu cholesterolu we krwi (hipercholesterolemia),oraz w przypadkach zbyt dużej ilości tłuszczów we krwi ( hiperlipidemii). Lek jest polecany gdy dieta lub pozostałe metody (gimnastyka, obniżenie wagi ciała) nie pomogły.

Dawkowanie:

Doustnie. Dawkę i częstotliwość stosowania ustala lekarz. Tabletki można przyjmować niezależnie od posiłków, najlepiej o stałej porze. W trakcie leczenia nie należy spożywać alkoholu ani dużych ilości soku grejpfrutowego. Uwaga! Przed rozpoczęciem i w czasie leczenia należy stosować standardową dietę niskotłuszczową oraz wykonywać badania kontrolne czynności wątroby. Aby leczenie było skuteczne i jak najbardziej bezpieczne należy przestrzegać zaleceń lekarza prowadzącego. Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem. Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta. Lek ten został przepisany przez lekarza prowadzącego celem leczenia konkretnego schorzenia. Nie należy go odstępować innym osobom ani używać w innych okolicznościach bez konsultacji z lekarzem.

Możliwe skutki uboczne:

Zaburzenia żołądkowo-jelitowe (zaparcia, wzdęcia, niestrawność, nudności, biegunka), reakcje alergiczne, ból i zawroty głowy, świąd, wysypka skórna, bóle mięśni i bóle stawów, osłabienie. Zaburzenia funkcji wątroby. Lek stosowany zgodnie z zalecaniami nie wpływa na sprawność psychofizyczną i zdolność prowadzenia pojazdów oraz obsługę maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość atorwastatynę lub jakąkolwiek substancję pomocniczą preparatu, zaburzenia czynności wątroby, miopatię. Gdy przyjmujesz inne leki obniżające poziom cholesterolu, cyklosporynę, leki przeciwkrzepliwe, antybiotyki makrolidowe z erytromycyną włącznie, leki przeciwgrzybicze, leki przeciwarytmiczne, doustne środki antykoncepcyjne, leki zobojętniające kwas żołądkowy. Ponadto należy poinformować lekarza o wszystkich ostatnio przyjmowanych lekach, nawet tych dostępnych bez recepty. Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży albo karmisz piersią. Lek jest przeciwwskazany w ciąży i okresie karmienia piersią. Kobiety w okresie rozrodczym powinny stosować skuteczną metodę antykoncepcji.

Atorvasterol przeciwwskazania
Atorvasterol zamienniki
Atorvasterol zamiennik
Atorvasterol odpowiednik
Atorvasterol tańszy zamiennik
Atorvasterol czy działa
Atorvasterol opinia
Atorvasterol opinie
Atorvasterol cena
Atorvasterol ulotka
Atorvasterol skład
Atorvasterol dawkowanie
nadmiar cholesterolu nadciśnienie odchudzanie dieta cholesterol zbicie cholesterolu poziom cholesterolu wysoki poziom cholesterolu
Rozwiń cały opis i skład produktu » Najlepsze tabletki na odchudzanie - sprawdź najnowszy ranking produktów >>

Zobacz zamienniki

Opinie o Atorvasterol

Dodano: 19 Czerwiec 2015
Autor: Bacha
Ocena:
Poprawił moje wyniki, obniżył poziom cholesterolu, cena i skład są ok czego chcieć więcej.
Odpowiedź

Dodaj opinię o Atorvasterol

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 37 010 produktów w 209 kategoriach