41 738 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 780 produktów w 204 kategoriach

Podobne produkty

Atenolol 50

Atenolol 50Atenolol  50
(1 opinia)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: Lek na receptę
Postać: tabletki
Cena: 7.19 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Dostępne dawki: tabletki, 50 mg, 30 szt
Substancja czynnaSubstancja aktywna: Atenololum
Działanie: obniża ciśnienie tętnicze krwi
Ulotka:

Opis i skład produktu Atenolol 50

Lek na receptę stosowany w leczeniu nadciśnienia tętniczego.  Stosowany również w leczeniu dławicy piersiowej oraz w zaburzeniach rytmu serca.

Dawkowanie:

Doustnie. Dawkę i częstotliwość stosowania leku ustala lekarz.   Uwaga! W chorobie wieńcowej nie należy nagle odstawiać leku.   Aby leczenie było skuteczne i jak najbardziej bezpieczne należy przestrzegać zaleceń lekarza prowadzącego.   Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.   Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.   Lek ten został przepisany przez lekarza prowadzącego celem leczenia konkretnego schorzenia. Nie należy go odstępować innym osobom ani używać w innych okolicznościach bez konsultacji z lekarzem.

Możliwe skutki uboczne:

Najczęściej występują: uczucie marznięcia kończyn, ból i zawroty głowy, zmęczenie, zmiany nastroju. Inne objawy: zaburzenia snu, koszmary senne, spowolniona praca serca, nagłe omdlenia, senność, trudności w oddychaniu, duszność, chromanie przestankowe, napadowe bolesne drętwienia palców rąk (choroba Rayanda), uczucie suchości w jamie ustnej, zaburzenia żołądkowo-jelitowe, biegunka, nudności, rzadko zapalenie wątroby lub zastój żółci.   Występowanie po zastosowaniu leku takich działań niepożądanych, jak np. zawroty głowy, uczucie zmęczenia, może stwarzać niebezpieczeństwo związane z prowadzeniem pojazdów oraz obsługą maszyn (zwykle w początkowym okresie leczenia).

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na atenolol lub jakąkolwiek substancję pomocniczą preparatu, schorzenia kardiologiczne (dławica Prinzmentala, blok przedsionkowo-komorowy I,II,III, bradykardia, ciężkie zaburzenia krążenie odwodowego, zespół chorego węzła zatokowego), astmę oskrzelową, zaburzenia oddychania, cukrzycę, guz chromochłonny nadnerczy, zaburzenia funkcji nerek.   Gdy przyjmujesz leki na inne schorzenia kardiologiczne (antagoniści wapnia, leki przeciwarytmiczne), cukrzycę (doustne leki przeciwcukrzycowe), hormony tarczycy, katecholaminy i ich pochodne, indometacynę, salicylany, klonidynę. Ponadto należy poinformować lekarza o wszystkich ostatnio przyjmowanych lekach, nawet tych dostępnych bez recepty.   Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Atenolol przenika przez łożysko i do mleka matki. Nie zaleca się stosowania w ciąży i okresie karmienia piersią.

Atenolol 50 zamienniki
Atenolol 50 zamiennik
Atenolol 50 odpowiednik
Atenolol 50 tańszy zamiennik
Atenolol 50 czy działa
Atenolol 50 cena
Atenolol 50 ulotka
Atenolol 50 opinia
Atenolol 50 opinie
Atenolol 50 dawkowanie
Atenolol 50 przeciwwskazania
Atenolol 50 skład
rytm serca krążenie serce serce i układ krążenia nadciśnienie cholesterol nadciśnienie tętnicze ciśnienie krwi zaburzenia rytmu serca
Rozwiń cały opis i skład produktu »

Opinie o Atenolol 50

Dodano: 19 Czerwiec 2015
Autor: Michalina
Ocena:
Jeden z najsłabszych leków jeśli chodzi o problem z nadciśnieniem tętniczym, dobrze, że w porę z nige zrezygnowałam, bo tylko wydłużył moje leczenie.
Odpowiedź

Dodaj opinię o Atenolol 50

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 41 738 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 780 produktów w 204 kategoriach