40 607 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 603 produktów w 205 kategoriach

Podobne produkty

Aspimag

Aspimag, 50 tabletekAspimag, 50 tabletek
(1 opinia)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: bez recepty
Producent: ESPEFA
Postać: tabletki
Cena: 6.49 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Ulotka: Zadaj pytanie z kategorii zakrzepica

Opis i skład produktu Aspimag

Aspimag, 50 tabletek

To preparat leczniczy do stosowania w profilaktyce przeciwzakrzepowej.

Skład:

1 tabletka zawiera: kwas acetylosalicylowy 150 mg + tlenek magnezu 21 mg oraz substancje pomocnicze: skrobię ziemniaczaną, sacharozę (17 mg), talk, kwas stearynowy i krzemionkę koloidalną bezwodną.

Właściwości:

Aspimag zawiera kwas acetylosalicylowy, który wykazuje działanie redukujące ryzyko powstawania zakrzepów naczyniowych. Jego właściwością jest wybiórcze hamowanie syntezy tromboksanu, stanowiącego silny aktywator agregacji płytek krwi.

Przeznaczenie:

Do stosowania w chorobie niedokrwiennej serca i innych chorobach, w których występuje nadmierna krzepliwość krwi, po przebytych zabiegach udrażniania naczyń, po zawałach, po wszczepieniu protez naczyniowych lub zastawek serca, profilaktycznie przy istnieniu ryzyka wystąpienia zatoru naczyniowego.

Przeciwwskazania:

Nadwrażliwość na salicylany. W przebiegu zakażeń wirusowych u dzieci i młodzieży (grypie, ospie wietrznej). Nie stosować u pacjentów ze skazą krwotoczną, z chorobą wrzodową żołądka i dwunastnicy, w ostatnim trymestrze ciąży.

Stosując inne leki należy mieć na uwadze, że kwas acetylosalicylowy nasila działanie leków przeciwzakrzepowych, zwiększa ryzyko krwawień z przewodu pokarmowego podczas jednoczesnego stosowania kortykosteroidów lub spożywania alkoholu, działanie oraz objawy niepożądane niesteroidowych leków przeciwzapalnych, działanie pochodnych sulfonylomocznika, metotreksatu, sulfonamidów i ich połączeń oraz kwasu walproinowego. Zwiększa stężenie w osoczu digoksyny, barbituranów i związków litu. Osłabia działanie antagonistów aldosteronu i pętlowych leków moczopędnych, leków przeciw nadciśnieniu i przeciwdnawych zwiększających wydalanie kwasu moczowego.

Działania niepożądane:

Rzadko występują dolegliwości ze strony przewodu pokarmowego takie jak: nudności, biegunka, wymioty oraz niewielkie krwawienia z przewodu pokarmowego, które w wyjątkowych przypadkach mogą prowadzić do niedokrwistości. Czasami może dochodzić do rozwoju wrzodów trawiennych z krwawieniem i perforacją. Jeżeli wystąpią czarne, smoliste stolce należy odstawić lek i zgłosić się do lekarza. Kwas acetylosalicylowy zmniejsza też wydalanie kwasu moczowego, co może nasilić objawy dny moczanowej. Rzadko dochodzi do reakcji nadwrażliwości (np. napad duszności lub reakcje skórne). Opisano nieliczne przypadki zaburzenia czynności wątroby (zwiększenie aktywności aminotransferaz) i nerek oraz reakcji skórnych o szczególnie ciężkim przebiegu. Zawroty głołwy oraz szumy uszne, zwłaszcza u dzieci i osób w podeszłym wieku, mogą być objawami przedawkowania.

Dawkowanie:

W przypadku braku innych zaleceń lekarskich spożywać 0,5 tabletki 1 raz na dzień do śniadania lub 1 tabletkę co 2 dni.

Aspimag opinia
Aspimag opinie
Aspimag ulotka
Aspimag skład
Aspimag dawkowanie
Aspimag przeciwwskazania
Aspimag cena
Aspimag zamienniki
Aspimag zamiennik
Aspimag odpowiednik
Aspimag tańszy zamiennik
Aspimag czy działa
agregacja płytek krwi zakrzepica przeciwzakrzepowe zakrzepy żylne nadmierna krzepliwość krwi zator naczyniowy
Rozwiń cały opis i skład produktu »

Opinie o Aspimag

Dodano: 21 Styczeń 2016
Autor: daniel
Ocena:
lekarz mówił, że istnieje u mnie podwyższone ryzyko powstania zatoru, stąd aspimag tabletki w mojej apteczce, mam nadzieję, że m nie ochronią przed tym, co najgorsze
Odpowiedź

Dodaj opinię o Aspimag

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Email:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 40 607 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 603 produktów w 205 kategoriach