42 358 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 776 produktów w 204 kategoriach

Xarelto

XareltoXarelto
(3 Opinie)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: Lek na receptę
Postać: tabletki powlekane
Cena: 105.84 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Dostępne dawki: 15 mg, tabletki powlekane, 42 szt, 15 mg, tabletki powlekane, 28 szt, 20 mg, tabletki powlekane, 28 szt, 20 mg, tabletki powlekane, 14 szt, 15 mg, tabletki powlekane, 14 szt, 10 mg, tabletki powlekane, 10 szt
Substancja czynnaSubstancja aktywna: Rivaroxaban
Działanie: przeciwzakrzepowe
Ulotka:

Opis i skład produktu Xarelto

Lek na recedptę stosowany w celu zapobiegania powstawania zakrzepów krwi w żyłach, które mogą być następstwem operacji wszczepienia protezy stawu biodrowego bądź kolanowego.

Dawkowanie:

Doustnie, według zaleceń lekarza. Lek Xarelto może być stosowany w czasie jedzenia lub niezależnie od posiłku. Tabletkę należy połknąć w całości, najlepiej popijając wodą.

Możliwe skutki uboczne:

Często: krwawienie po operacji, zmniejszenie liczby czerwonych krwinek, co może spowodować bladość skóry, zmęczenie oraz duszność, uczucie mdłości (nudności), zwiększenie aktywności niektórych enzymów wątrobowych, co może być widoczne w wynikach badania krwi. Niezbyt często: krwawienie z żołądka lub jelita, krwawienie z dróg rodnych, krwawienie z nosa, krwawienie do tkanek lub jam ciała (krwiak, siniaczenie), pojawienie się krwi w moczu, wyciek krwi lub płynu z rany pooperacyjnej, przyspieszone bicie serca, obniżone ciśnienie tętnicze krwi, złe samopoczucie (osłabienie, zmęczenie), ból głowy, zawroty głowy, omdlenie, ból żołądka, niestrawność, zaparcie, biegunka, wymioty, suchość w ustach, obrzęk miejscowy, obrzęki kończyn (rąk i nóg), gorączka, ból kończyn (rąk i nóg), wysypka, swędzenie skóry, pokrzywka, zaburzenie czynności nerek, zwiększenie stężenia bilirubiny, zwiększenie aktywności niektórych enzymów trzustkowych lub zwiększenie liczby płytek krwi, co może być widoczne w wynikach badania krwi. Rzadko: zaburzenie czynności wątroby, alergiczne reakcje skórne. Lek Xarelto może jednak powodować działania niepożądane, takie jak: zawroty głowy i omdlenia. Osoby, u których występują te działania niepożądane nie powinni prowadzić pojazdów ani obsługiwać maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz uczulenie na rywaroksaban lub którykolwiek z pozostałych składników leku Xarelto, nadmierne krwawienie, zaburzenia czynności nerek i/lub wątroby, zwiększone ryzyko krwawienia, w stanach takich, jak: zaburzenia krzepnięcia krwi, czynny lub ostatnio przebyty wrzód żołądka lub jelita, retinopatia, przebyte ostatnio krwawienie w obrębie mózgu,  problemy z naczyniami krwionośnymi w mózgu lub kręgosłupie, przebyta ostatnio operacja mózgu, kręgosłupa lub oka. Gdy stosujesz leki stosowane w zakażeniach grzybiczych (np. ketokonazol, itrakonazol, worykonazol, pozakonazol, flukonazol), leki przeciwwirusowe stosowane w zakażeniu HIV lub leczeniu AIDS (np. rytonawir), inne leki stosowane w celu zmniejszenia krzepliwości krwi (np. enoksaparyna lub klopidogrel), leki przeciwzapalne i przeciwbólowe (np. naproksen lub kwas acetylosalicylowy), niektóre leki stosowane w leczeniu padaczki (fenytoina, karbamazepina, fenobarbital), ziele dziurawca, ryfampicynę. Ponadto należy poinformować lekarza o wszystkich aktualnie lub ostatnio przyjmowanych lekach, nawet tych dostępnych bez recepty. Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub gdy karmisz piersią. Nie stosować w okresie ciąży ani w okresie karmienia piersią.

Xarelto opinia
Xarelto opinie
Xarelto ulotka
Xarelto skład
Xarelto dawkowanie
Xarelto przeciwwskazania
Xarelto cena
Xarelto zamienniki
Xarelto zamiennik
Xarelto odpowiednik
Xarelto tańszy zamiennik
Xarelto czy działa
krew i układ krwionośny operacja staw biodrowy zakrzepy krew zakrzepy krwi staw kolanowy leczenie zakrzepów
Rozwiń cały opis i skład produktu »

Opinie o Xarelto

Dodano: 30 Maj 2018
Autor: Teresa
Ocena:
Trochę póżno - ale odpowiadam p.Norbertowi- dlaczego nie ma leków w aptekach. Po długim stosowaniu drogich lekow doszliśmy w końcu z męzem do rozwikłania zagadki, Apteki są dla kosmetykow a nie drogich lekow, ściągają na zamówienie, nie obciążając swojego aptecznego budżetu, Stary człowiek niemobilny dla zdrowia się nachodzi, A mobilny ? jak go stać na drogi lek to wyda troche więcej na benzynę. Ale przyznajemy ze to irytujące!!!!!
Odpowiedź
Dodano: 12 Luty 2018
Autor: Norbert
Ocena:
Mama używa go ponad 6 m-cy. Nie rozumiem dlaczego są wielkie trudności w jego zakupie, przecież nie jest refundowany - kosztuje bardzo dużo jak na dochody starszych ludzi, przecież to oni są skazani na jego przyjmowanie. Może czas zastanowić się nad refundacją panie Ministrze.
Odpowiedź
Dodano: 05 Listopad 2017
Autor: Henryk
Ocena:
biore go od paru 2 lat po ablacji serca zastąpil acekumoral nie badam krwi na NR jadam co chce jest o wiele lepiej male migotanie czasem zlapie ale zaraz dodatkowo łykam Conkor COR 5 i z 2 godziny kłade sie samo sie umiarowi ostatnio z 5miesiecy mam spoko Dawke Doktor przypisał rano 1 Xarelto 1conkor cor 5mg 1Prestarium 10+5 1Euthyrox N75 na tarczyce 1 Kalipox75 i wieczorem 1 Atoris20 pół tabletki ConkorCor i jest okej lat mam 75 dodam ż napadowe migotanie atakowało prze ablacją w tygodniu z dwa razy
Odpowiedź

Dodaj opinię o Xarelto

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 42 358 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 776 produktów w 204 kategoriach