45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
37 010 produktów w 209 kategoriach

Aspargin

AsparginAspargin
(5 opinii)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: bez recepty
Producent: FILOFARM
Postać: tabletki
Cena: 5.50 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Ulotka:

Opis i skład produktu Aspargin

Aspargin, tabletki, (Filofarm), 75 szt

Aspargin to suplement diety przeznaczony zwłaszcza dla osób dorosłych w celu skutecznego uzupełnienia ich diety zarówno w magnez jak i potas. 

Skład

Wykaz substancji czynnych:
magnezu wodoroasparaginian (czterowodny) 250 mg (co odpowiada 17 mg magnezu);
potasu wodoroasparaginian (półwodny) 250 mg (co odpowiada 54 mg potasu).

Wykaz substancji pomocniczych:
skrobia ziemniaczana, sacharoza, ultraamylopektyna, magnezu stearynian, talk.

Działanie

Dzięki zawartym w preparacie składnikom szybko i skutecznie uzupełnia dietę w magnez i  witaminy z grupy B. Przyczynia się do zmniejszenia odczucia zmęczenia czy znużenia oraz działa wspomagająco w utrzymaniu wszelkich prawidłowych funkcji układu nerwowego. Magnez natomiast zawarty w suplemencie przeciwdziała skutkom stresuniedotlenieniauczuleniom, czy zapaleniom. Dodatkowo zawarty potas stymuluje utrzymanie prawidłowego funkcjonowania nerwów i mięśni. Niedobór potasu jest poważnym zagrożeniem dla prawidłowej czynności układu krwionośnego, wydalniczego i regulacji gospodarki wodnoelektrolitowej (odpowiedzialnej za utrzymanie prawidłowego ciśnienia i kwasowości krwi). Kwas asparaginowy natomiast bierze czynny udział w przekazywaniu bodźców w ośrodkowym układzie nerwowym.

Wskazania

Szczególnie zalecany jest w celu uzupełnienia niedoboru magnezu oraz potasu przy niemiarowościach i nadpobudliwości serca – zwłaszcza na tle niedoboru magnezu i potasu, również profilaktycznie w chorobie niedokrwiennej serca, przy zagrożeniu zawałem, wspomagająco w rekonwalescencji pozawałowej, również po przebytych chorobach zakaźnych lub zabiegach chirurgicznych, w przebiegu których doszło do utraty magnezu i potasu, ale także jako lek przeciwdziałający niepożądanym skutkom długotrwałego stosowania glikozydów nasercowych i leków moczopędnych (np. tiazydów, furosemidu).

Nie jest przeznaczony do stosowania u dzieci w wieku poniżej 12 lat.

Dawkowanie

Należy przyjmować od 1 do 2 tabletek 2 do 3 razy dziennie, doustnie, po posiłku.

Przeciwwskazania:

Nie należy stosować leku Aspargin jeśli występuje:
nadwrażliwość na którykolwiek składnik preparatu, hipermagnezemia, hiperkaliemia (nadmiar magnezu lub potasu we krwi), ciężka niewydolność nerek (klirens kreatyniny mniejszy od 30 ml/min), zaburzenia przewodnictwa przedsionkowo-komorowego (blok), bradykardia (zbyt wolna praca serca), myasthenia gravis (rzadka choroba, której towarzyszy zwiotczenie mięśni), znaczne niedociśnienie tętnicze krwi.

Działania niepożądane:

Jak każdy lek, Aspargin może powodować działania niepożądane.

Lek może spowodować zaburzenia przewodnictwa przedsionkowo-komorowego (zaburzenia pracy serca). Niekiedy po stosowaniu leku mogą wystąpić nudności i biegunka, które zwykle ustępują samoistnie, a także zaczerwienienie skóry, bezsenność, osłabienie mięśniowe. W przypadku wystąpienia ciężkich objawów niepożądanych należy zwrócić się do lekarza.U niektórych osób w czasie stosowania leku Aspargin mogą wystąpić inne działania niepożądane. W przypadku wystąpienia innych objawów niepożądanych, niewymienionych w tej ulotce, należy poinformować o nich lekarza.

Uwagi:

Jednoczesne podawanie z fosforanami i związkami wapnia jest niewskazane, ponieważ zawarty w nim magnez wykazuje dysonans w stosunku do tych związków.

Sole magnezu zmniejszają swoim działaniem wchłanianie niektórych antybiotyków, np. tetracyklin, w związku z czym należy zachować 3-godzinną przerwę pomiędzy podaniem leków.

Swoim działaniem magnez zmniejsza wchłanianie związków żelaza, fluoru, fluorochinolonów oraz doustnych leków przeciwzakrzepowych pochodnych kumaryny.

W połączeniu z potasem glikozydy naparstnicy (leki nasercowe) prowadzą do zaburzeń rytmu serca.

Preparatu nie należy stosować razem z atropiną lub hioscyjaminą, ponieważ zwiększa to ryzyko owrzodzeń jelita.

Natomiast leki moczopędne, a także inhibitory konwertazy angiotensyny, stosowane w chorobach układu krążenia, np. kaptopryl i enalapryl powodują wzrost stężenia potasu we krwi.

Zaś kortyzon obniża działanie potasu, a zawarty w preparacie potas minimalizuje wchłanianie witaminy B12.

Pamiętaj aby nie przekraczać zalecanej dziennej dawki.

Bardzo ważne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu człowieka są zrównoważony sposób żywienia oraz prawidłowy tryb życia.

Suplementy diety nie powinny być stosowane jako zamienniki dla zróżnicowanej diety.

Przechowywać w temperaturze pokojowej, w miejscu niedostępnym dla dzieci, z daleka od wilgoci i światła.

Aspargin opinie
Aspargin ulotka
Aspargin skład
Aspargin dawkowanie
Aspargin przeciwwskazania
Aspargin cena
Aspargin zamienniki
Aspargin zamiennik
Aspargin odpowiednik
Aspargin tańszy zamiennik
Aspargin czy działa
Aspargin opinia
stres, koncentracja, bezsenność witaminy i minerały witaminy minerały
Rozwiń cały opis i skład produktu »

Opinie o Aspargin

Dodano: 22 Marzec 2016
Autor: Iza
Ocena:
U mnie aspargin działanie ma całkiem niezłe, uzupełnia magnez i potas, zmniejsza zmęczenie.
Odpowiedź
Dodano: 07 Listopad 2015
Autor: Basia
Ocena:
Niestety nie mogę stosować tych tabletek ze względu na bardzo niskie ciśnienie krwi, zamiast dodać mi energii działanie było wręcz odwrotne, ciągle chciało mi się spać.
Odpowiedź
Dodano: 07 Listopad 2015
Autor: Kaja
Ocena:
Dobry lek pomocny przy nocnych skurczach łydek, jedyny minus to wielkość tabletek, które trudno przełknąć, ale za to super cena.
Odpowiedź
Dodano: 07 Październik 2015
Autor: marcin
Ocena:
często jestem bardzo zmęczony i nie mam na nic ochoty, najchętniej przespałbym cały dzień. w aptece polecono mi na mój problem ten lek, ale nie podziałał za dobrze, niewiele mi pomógł
Odpowiedź
Dodano: 13 Kwiecień 2015
Autor: Adrianna33
Ocena:
To tabletki, które od czasu do czasu przyjmuję w celach wzmocnienia swojego organizmu. Najczęściej po kuracji antybiotykami. Uważam, że Aspargin przywraca równowagę, nawet wystarczy zobaczyć: ile w składzie jest magnezu oraz potasu - jest to w zupełności wystarczające. Preparat ma duże opakowanie, a kapsułki dobrze się połyka. Nie jest to może jakiś cud na rynku, ale można go kupić.
Odpowiedź

Dodaj opinię o Aspargin

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 37 010 produktów w 209 kategoriach