41 737 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 780 produktów w 204 kategoriach

Apo-Amlo 5

Apo-Amlo 5Apo-Amlo 5
(0 opinii)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: Lek na receptę
Postać: tabletki
Cena: 8.05 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Dostępne dawki: tabletki, 5 mg, 30 szt
Substancja czynnaSubstancja aktywna: Amlodipinum
Działanie: rozszerza tętniczki wieńcowe
Ulotka:

Opis i skład produktu Apo-Amlo 5

Lek na receptę stosowany przy występowaniu samoistnego nadciśnienia tętniczego. Wykorzystywany jest przy przewlekłej stabilnej i naczynioskurczowej dławicy piersiowej.

Dawkowanie:

Doustnie, o stałej porze. Dawkę i częstotliwość stosowania preparatu ustala lekarz. Tabletki można przyjmować niezależnie od posiłku, popijając szklanką wody.   Aby leczenie było skuteczne i jak najbardziej bezpieczne należy przestrzegać zaleceń lekarza prowadzącego.   Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.   Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.   Lek ten został przepisany przez lekarza prowadzącego celem leczenia konkretnego schorzenia. Nie należy go odstępować innym osobom ani używać w innych okolicznościach bez konsultacji z lekarzem.

Możliwe skutki uboczne:

Najczęściej opisywano bóle głowy, obrzęki, uczucie zmęczenia, senność, nudności, bóle brzucha, zaczerwienienie twarzy, kołatanie serca, zawroty głowy.   U niektórych pacjentów, szczególnie na początku leczenia, mogą wystąpić objawy związane z obniżeniem ciśnienia tętniczego, które mogą upośledzić zdolność do prowadzenia pojazdów i obsługi maszyn.  

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na amlodypinę, inne dihydropirydyny lub jakąkolwiek substancję pomocniczą preparatu, choroby serca.   Gdy przyjmujesz inne leki przeciwnadciśnieniowe. Ponadto należy poinformować lekarza o wszystkich ostatnio przyjmowanych lekach, nawet tych dostępnych bez recepty.   Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Stosowanie leku w okresie ciąży ograniczone jest do przypadków, gdy jest to bezwzględnie konieczne. Zaleca się przerwanie karmienia piersią podczas stosowania amlodypiny.

Apo-Amlo 5 opinia
Apo-Amlo 5 opinie
Apo-Amlo 5 ulotka
Apo-Amlo 5 skład
Apo-Amlo 5 dawkowanie
Apo-Amlo 5 przeciwwskazania
Apo-Amlo 5 cena
Apo-Amlo 5 zamienniki
Apo-Amlo 5 zamiennik
Apo-Amlo 5 odpowiednik
Apo-Amlo 5 tańszy zamiennik
Apo-Amlo 5 czy działa
układ sercowo-naczyniowy leczenie dławicy piersiowej leczenie nadciśnienia tętniczego serce serce i układ krążenia nadciśnienie tętnicze samoistne nadciśnienie tętnicze dławica piersiowa
Rozwiń cały opis i skład produktu »

Zobacz zamienniki

Opinie o Apo-Amlo 5

Dodaj opinię o Apo-Amlo 5

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 41 737 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 780 produktów w 204 kategoriach