41 861 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 781 produktów w 204 kategoriach

Aparxon PR

Aparxon PRAparxon PR
(0 opinii)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: Lek na receptę
Postać: tabletki o przedłużonym uwalnianiu
Cena: 80.57 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Dostępne dawki: 8 mg, tabletki o przedłużonym uwalnianiu, 28 szt, 2 mg, tabletki o przedłużonym uwalnianiu, 28 szt, 4 mg, tabletki o przedłużonym uwalnianiu, 28 szt
Substancja czynnaSubstancja aktywna: Ropinirolum
Działanie: zmniejsza niedobór dopaminy
Ulotka:

Opis i skład produktu Aparxon PR

Lek na receptę, którego substancją czynną jest ropinirol należący do grupy leków zwanych agonistami dopaminy, które działają w mózgu podobnie do naturalnie występującej substancji zwanej dopaminą. Lek Aparxon PR występujący w postaci tabletek o przedłużonym uwalnianiu, stosowany jest w leczeniu choroby Parkinsona.

Dawkowanie:

Doustnie. Lek Aparxon PR należy zawsze stosować zgodnie z zaleceniami lekarza. Dawkę, częstotliwość oraz okres stosowania ustala lekarz. Lek Aparxon PR należy przyjmować raz na dobę, o tej samej porze każdego dnia. Tabletkę(tabletki) należy połykać w całości, popijając szklanką wody. Nie należy przełamywać, żuć ani rozkruszać tabletki (tabletek) - jeżeli do tego dojdzie, istnieje niebezpieczeństwo przedawkowania, z uwagi na zbyt szybkie uwolnienie się leku w organizmie. Leku nie należy stosować u dzieci. Lek Aparxon PR nie jest przeznaczony do stosowania u pacjentów w wieku poniżej 18 lat. Spożywanie alkoholu z jednoczesnym przyjmowaniem leku Aparxon PR nie jest wskazane.

Możliwe skutki uboczne:

Bardzo często: omdlenia, uczucie senności, nudności; często: omamy („widzenie” rzeczy, które w rzeczywistości nie istnieją), wymioty, zawroty głowy (uczucie wirowania), zgaga, ból brzucha, zaparcia, obrzęki nóg, stóp lub rąk; niezbyt często: zawroty głowy lub omdlenia, zwłaszcza przy nagłej zmianie pozycji ciała na stojącą (ma to związek z obniżeniem ciśnienia tętniczego krwi), bardzo silne uczucie senności podczas dnia (niepohamowana senność), nagłe zapadanie w sen niepoprzedzone uczuciem senności (nagłe napady snu), zaburzenia psychiczne, takie jak majaczenie (ciężkie zaburzenia orientacji), urojenia (irracjonalne myśli) lub paranoja (nieuzasadniona podejrzliwość); inne: reakcje alergiczne, takie jak czerwone, swędzące obrzęki na skórze (pokrzywka), obrzęk twarzy, warg, jamy ustnej, języka lub gardła, który może powodować trudności w połykaniu lub oddychaniu, wysypka lub intensywne swędzenie, skłonność do wcześniej nieobserwowanych u nich zachowań, takich jak niepohamowana skłonność do gier hazardowych lub zwiększenie popędu i (lub) nadmierna aktywność seksualna, zmiany czynnościowe wątroby, które wykazano w badaniach krwi. Lek może niekorzystnie wpływać na sprawność psychomotoryczną. Aparxon PR może powodować senność. Może wystąpić niepohamowana senność, a czasami także nagłe i niespodziewane napady snu niepoprzedzone sennością.

Poinformuj lekarza:

Jeśli jesteś w ciąży lub ją podejrzewasz oraz gdy karmisz piersią. Jeśli stwierdzono uczulenie(nadwrażliwość) na chlorowodorek ropinirolu lub którykolwiek z pozostałych składników leku Aparxon PR. Jeśli masz nietolerancję niektórych cukrów (Aparxon PR zawiera laktozę). Jeśli występuje: ciężka choroba nerek; choroba wątroby; ciężka choroba serca; ciężkie zaburzenia psychiczne, szczególne skłonności i (lub) zachowania (takie jak niepohamowana skłonność do gier hazardowych lub nadmierna aktywność seksualna). Należy powiedzieć lekarzowi o wszystkich przyjmowanych aktualnie lub ostatnio lekach, również tych, które wydawane są bez recepty. Niektóre leki mogą mieć wpływ na działanie leku Aparxon PR lub też zwiększać ryzyko działań niepożądanych. Lek Aparxon PR może też mieć wpływ na działanie innych leków.  Należy powiadomić lekarza o przyjmowaniu: fluwoksaminy (lek przeciwdepresyjny), leków stosowanych w innych zaburzeniach psychicznych, na przykład sulpirydu HTZ (hormonalna terapia zastępcza); metoklopramiu, który jest lekiem stosowanym w leczeniu nudności i zgagi; antybiotyków: cyprofloksacyny i enoksacyny; jakichkolwiek innych leków stosowanych w chorobie Parkinsona. Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub gdy karmisz piersią.

Aparxon PR ulotka
Aparxon PR skład
Aparxon PR dawkowanie
Aparxon PR przeciwwskazania
Aparxon PR cena
Aparxon PR zamienniki
Aparxon PR zamiennik
Aparxon PR odpowiednik
Aparxon PR tańszy zamiennik
Aparxon PR czy działa
Aparxon PR opinia
Aparxon PR opinie
zmniejszenie niedoboru dopaminy przedłużone uwalnianie choroba parkinsona układ nerwowy Parkinson zwiększenie ilości dopaminy w mózgu ośrodkowy układ nerwowy leczenie choroby parkinsona
Rozwiń cały opis i skład produktu »

Zobacz zamienniki

Opinie o Aparxon PR

Dodaj opinię o Aparxon PR

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 41 861 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 781 produktów w 204 kategoriach