41 861 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 781 produktów w 204 kategoriach

Amlopin 10 mg

Amlopin 10 mgAmlopin  10 mg
(0 opinii)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: Lek na receptę
Postać: tabletki
Cena: 13.24 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Dostępne dawki: 10 mg, tabletki, (import równoległy), InPharm, 30 szt
Substancja czynnaSubstancja aktywna: Amlodipinum
Działanie: rozszerza tętniczki wieńcowe
Ulotka:

Opis i skład produktu Amlopin 10 mg

Lek na receptę mający zastosowanie przy nadciśnieniu tętniczym. Wykorzystywany jest również w profilaktyce stabilnej lub naczynioskurczowej (Prinzmetala) dusznicy bolesnej. Amlodypina może być także stosowana w skojarzeniu z diuretykami, β-blokerami, ACE-inhibitorami, azotanami lub nitrogliceryną. Lek nie jest natomiast wskazany przy leczeniu ostrych ataków dusznicy bolesnej.

Dawkowanie:

Doustnie. Dawkę i częstotliwość przyjmowania leku ustala lekarz. Lek można przyjmować niezależnie od posiłków. Nie zaleca się podawania dzieciom i młodzieży poniżej 18 roku życia. Brak wystarczających badań potwierdzających skuteczność i bezpieczeństwo stosowania leku w tej grupie pacjentów. Uwaga! Przed odstawieniem leku zaleca się stopniowe zmniejszanie dawki. Aby leczenie było skuteczne i jak najbardziej bezpieczne należy przestrzegać zaleceń lekarza prowadzącego. Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem. Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności.Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta. Lek ten został przepisany przez lekarza prowadzącego celem leczenia konkretnego schorzenia. Nie należy go odstępować innym osobom ani używać w innych okolicznościach bez konsultacji z lekarzem.

Możliwe skutki uboczne:

Najczęściej opisywano ból głowy, obrzęki, uczucie zmęczenia, osłabienie, zaczerwienienie twarzy, kołatanie serca. Rzadko mogą wystąpić: niedociśnienie, bóle zamostkowe, zwolnienie lub przyśpieszenie akcji serca, zaparcia, biegunka, bóle stawów, bezsenność, świąd, wysypka. Przedawkowanie może doprowadzić do znaczącego obniżenia ciśnienia krwi, co wymaga natychmiastowego zastosowania środków podtrzymujących układ krążenia. W przypadku wystąpienia innych niewymienionych działań niepożądanych należy poinformować lekarza. Występowanie po zastosowaniu leku takich działań niepożądanych jak np. zawroty głowy, senność stwarza niebezpieczeństwo związane z prowadzeniem pojazdów oraz obsługą maszyn. Działania niepożądane upośledzające sprawność psychomotoryczną występują głównie w początkowym okresie leczenia oraz podczas zwiększania dawki leku.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na amlodypinę, inne leki z grupy dihydropirydyny lub jakąkolwiek substancję pomocniczą preparatu, zaburzenia funkcji wątroby i/lub nerek. Gdy przyjmujesz inne leki stosowane w leczeniu nadciśnienia. Ponadto należy poinformować lekarza o wszystkich ostatnio przyjmowanych lekach, nawet tych dostępnych bez recepty. Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub karmisz piersią. W ciąży stosować jedynie w przypadku, gdy potencjalne korzyści dla matki przewyższają ewentualne ryzyko dla płodu. Nie stosować w okresie karmienia piersią.

Amlopin 10 mg opinia
Amlopin 10 mg opinie
Amlopin 10 mg ulotka
Amlopin 10 mg skład
Amlopin 10 mg dawkowanie
Amlopin 10 mg przeciwwskazania
Amlopin 10 mg cena
Amlopin 10 mg zamienniki
Amlopin 10 mg zamiennik
Amlopin 10 mg odpowiednik
Amlopin 10 mg tańszy zamiennik
Amlopin 10 mg czy działa
serce serce i układ krążenia układ krążenia nadciśnienie tętnicze dusznica bolesna układ sercowo-naczyniowy dławica piersiowa typu Prinzmetala
Rozwiń cały opis i skład produktu »

Opinie o Amlopin 10 mg

Dodaj opinię o Amlopin 10 mg

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 41 861 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 781 produktów w 204 kategoriach