41 864 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 781 produktów w 204 kategoriach

Podobne produkty

Aldan

AldanAldan
(1 opinia)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: Lek na receptę
Postać: tabletki
Cena: 6.74 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Dostępne dawki: tabletki, 10 mg, 30 szt, tabletki, 5 mg, 30 szt.
Substancja czynnaSubstancja aktywna: Amlodipinum
Działanie: rozszerza tętniczki wieńcowe
Ulotka:

Opis i skład produktu Aldan

Lek dostępny na receptę. Wskazany w leczeniu nadciśnienia tętniczego, naczynioskurczowej dławicy piersiowej oraz stabilnej dławicy piersiowej.

Dawkowanie:

Doustnie. Dawkę i częstotliwość przyjmowania ustala lekarz. Aby leczenie było skuteczne i jak najbardziej bezpieczne należy przestrzegać zaleceń lekarza prowadzącego. Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem. Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta. Lek ten został przepisany przez lekarza prowadzącego celem leczenia konkretnego schorzenia. Nie należy go odstępować innym osobom ani używać w innych okolicznościach bez konsultacji z lekarzem.

Możliwe skutki uboczne:

Obrzęki, ból i zawroty głowy, uczucie znużenia, uczucie kołatania serca, nudności, zaczerwienienie twarzy, bóle brzucha, senność, rzadziej występowały: tachykardia, bradykardia, migotanie, trzepotanie przedsionków, bóle w klatce piersiowej, parestezje, drgawki, neuropatia obwodowa; zaparcia, niestrawność, biegunka, wymioty, przerost dziąseł, zwiększenie masy ciała, zapalenie trzustki; bóle stawów, kurcze mięśni, bóle mięśni. Występowanie po zastosowaniu leku takich działań niepożądanych jak np.: omdlenia, zawroty głowy, senność może stwarzać niebezpieczeństwo związane z prowadzeniem pojazdów oraz obsługą maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na amlodypinę lub jakąkolwiek substancję pomocniczą preparatu, ciężkie zaburzenia czynności wątroby, ciężką niewydolność krążenia, zwężenie aorty. Gdy przyjmujesz inne leki przeciwnadciśnieniowe. Ponadto należy poinformować lekarza o wszystkich ostatnio przyjmowanych lekach, nawet tych dostępnych bez recepty. Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Lek może być stosowany w ciąży jedynie w przypadku, gdy korzyść dla matki przewyższa potencjalne zagrożenie dla płodu. Kobiety przyjmujące amlodypinę nie powinny karmić piersią.

Aldan zamienniki
Aldan zamiennik
Aldan odpowiednik
Aldan tańszy zamiennik
Aldan czy działa
aldan opinia
aldan opinie
aldan ulotka
aldan skład
aldan dawkowanie
aldan przeciwwskazania
aldan cena
krążenie serce układ krążenia lek na nadciśnienie dławica piersiowa nadciśnienie tętnicze krwi choroby układu krążenia układ sercowo-naczyniowy
Rozwiń cały opis i skład produktu »

Zobacz zamienniki

Opinie o Aldan

Dodano: 26 Maj 2015
Autor: Waldek
Ocena:
W moim przypadku ten lek nie przyniósł żadnych korzyści, wysokie ciśnienie utrzymywało się mimo regularnego stosowania, dlatego po miesięcznej kuracji lekarz przepisał mi inny lek i moje ciśnienie wraca do normy
Odpowiedź

Dodaj opinię o Aldan

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 41 864 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 781 produktów w 204 kategoriach