45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
37 010 produktów w 209 kategoriach

Akineton

AkinetonAkineton
(1 opinia)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: Lek na receptę
Postać: tabletki roztwór do wstrzykiwań
Cena: 37.19 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Dostępne dawki: tabletki, 2 mg, 50 szt, 2 mg, tabletki, (import równoległy) 50 szt., iniekcje, 5 mg / ml, 1 ml, 5 ampułek
Działanie: przeciwparkinsonowskie
Ulotka:

Opis i skład produktu Akineton

Lek na recepte przeznaczony aby leczyć: 

  • sztywność mięśniową, drżenie oraz spowolnienie ruchowe w chorobie Parkinsona,
  • zaburzenia ruchowe m.in. skurcze języka, skurcze mięśni gardła, pobudzenie ruchowe oraz dolegliwości podobne do choroby Parkinsona.

Dawkowanie:

Tabletki doustnie. Dawkę i częstotliwość stosowania preparatu ustala lekarz. Tabletki należy przyjmować w czasie lub tuż po posiłku z niewielką ilością płynu. Uwaga! Podczas stosowania leku należy regularnie sprawdzać ciśnienie wewnątrzgałkowe. Nie pić alkoholu podczas stosowania leku. Lek należy odstawiać stopniowo. Aby leczenie było skuteczne i jak najbardziej bezpieczne należy przestrzegać zaleceń lekarza prowadzącego. Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem. Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta. Lek ten został przepisany przez lekarza prowadzącego celem leczenia konkretnego schorzenia. Nie należy go odstępować innym osobom ani używać w innych okolicznościach bez konsultacji z lekarzem.

Możliwe skutki uboczne:

Działania niepożądane występują przede wszystkim na początku leczenia oraz przy szybkim zwiększaniu dawek. Są to uczucie zmęczenia, zawroty głowy, zaburzenia świadomości, w większych dawkach pobudzenie, splątanie, zaburzenia pamięci, bardzo rzadko halucynacje. Objawy wynikające z działania obwodowego: suchość błon śluzowych, zaburzenia akomodacji, zmniejszona potliwość, zaparcia, przyspieszenie czynności serca. Lek możne niekorzystnie wpływać na sprawność psychomotoryczną, zdolność prowadzenia pojazdów oraz obsługę maszyn.

Poinformuj lekarza:

 

Gdy masz nadwrażliwość na substancję czynną lub jakąkolwiek substancję pomocniczą preparatu, jaskrę, zwężenie odźwiernika, przerost gruczołu krokowego, choroby mięśni. Gdy przyjmujesz leki przeciwcholinergiczne o działaniu ośrodkowym, przeciwhistaminowe, przeciwparkinsonowske i spazmolityki. Ponadto należy poinformować lekarza o wszystkich ostatnio przyjmowanych lekach, nawet tych dostępnych bez recepty. Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Lek może być stosowany w ciąży jedynie w przypadkach, gdy w opinii lekarza korzyść dla matki przeważa nad potencjalnym zagrożeniem dla płodu. Nie stosować w okresie karmienia piersią.

akineton opinia
akineton opinie
akineton ulotka
akineton skład
akineton dawkowanie
akineton przeciwwskazania
akineton cena
Akineton zamienniki
Akineton zamiennik
Akineton odpowiednik
Akineton tańszy zamiennik
Akineton czy działa
depresja drżenie rąk sztywność kończyn wolne ruchy spowolnione ruchy zwiększone napięcie mięśni niewyraźna mowa zaburzenia równowagi
Rozwiń cały opis i skład produktu » Najlepsze żele pod prysznic - sprawdź najnowszy ranking produktów >>

Zobacz zamienniki

Opinie o Akineton

Dodano: 16 Czerwiec 2015
Autor: Marta.D.
Ocena:
Mój dziadek od jakiegoś czasu ma objawy Parkinsona, lekarz nie mówi mu tego ptwarcie ale wszyscy wiemy. Ostatnio używał Akineton, lek niezbyt drogi a jednak o cudownym działaniu. Liczba występowania skurczy, które mu dokuczały znacznie się ograniczyła.Dziadek czuje się lepiej i nabrał siły do walki z chorobą.
Odpowiedź

Dodaj opinię o Akineton

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 37 010 produktów w 209 kategoriach