41 864 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 781 produktów w 204 kategoriach

Agastin 20 mg

Agastin 20 mgAgastin 20 mg
(1 opinia)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: Lek na receptę
Postać: kapsułki dojelitowe
Cena: 13.20 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Dostępne dawki: 20 mg, kapsułki dojelitowe twarde, 28 szt
Substancja czynnaSubstancja aktywna: Omeprazolum
Działanie: hamuje wydzielanie kwasu solnego w żołądku
Ulotka:

Opis i skład produktu Agastin 20 mg

 

Lek wydawany jest na receptę, stosowany do leczenia choroby wrzodowej żołądka lub dwunastnicy, a także ze współistniejącym zakażeniem Helicobacter pylori. Refluksowe zapalenie przełyku. Służy takie przy objawowym leczeniu choroby refluksowej przełyku oraz w Zespole Zollinger-Ellisona.Leku stosuje się także w w profilaktyce zachłystowego zapalenia płuc przed zastosowaniem znieczulenia ogólnego u pacjentów u których istnieje ryzyku pojawienia się aspiracji kwaśnej zawartości żołądka.

Dawkowanie:

Doustnie. Dawkę i częstotliwość przyjmowanego leku ustala lekarz. Kapsułki należy połykać w całości. Wyjątkowo pacjenci z zaburzeniami przełykania mogą otworzyć kapsułkę i jej zawartość zawiesić w soku owocowym lub innym kwaśnym płynie i wypić.   Aby leczenie było skuteczne i jak najbardziej bezpieczne należy przestrzegać zaleceń lekarza prowadzącego.   Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.   Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.   Lek ten został przepisany przez lekarza prowadzącego celem leczenia konkretnego schorzenia. Nie należy go odstępować innym osobom ani używać w innych okolicznościach bez konsultacji z lekarzem.

Możliwe skutki uboczne:

Zaburzenia trawienia, bóle brzucha, biegunka, zaparcia, nudności i wymioty, wzdęcia, suchość jamy ustnej, zakażenia drożdżakowe jamy ustnej i przewodu pokarmowego, bóle i zawroty głowy, zaburzenia snu, drętwienia, wysypka, pokrzywka, łysienie, bóle stawów i mięśni, nużliwość mięśni, zaburzenia funkcji wątroby, ginekomastia (przerost gruczołów piersiowych u mężczyzn), zmiany obraz krwi.   Występowanie po zastosowaniu leku takich działań niepożądanych jak np.: ból i zawroty głowy stwarza niebezpieczeństwo związane z prowadzeniem pojazdów oraz obsługą maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na omeprazol lub jakąkolwiek substancję pomocniczą preparatu, nowotworowy charakter choroby wrzodowej.   Gdy przyjmujesz diazepam, fenytoinę, warfarynę, ketokonazol, klarytromycynę, digoksynę, estry ampicyliny, sole żelaza. Ponadto należy poinformować lekarza o wszystkich przyjmowanych ostatnio lekach, nawet tych dostępnych bez recepty.   Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub karmisz piersią. Stosowanie w ciąży jest ograniczone do przypadków, gdy potencjalne korzyści dla matki przewyższają ewentualne ryzyko dla płodu. Nie zaleca się stosowanie leku w okresie karmienia piersią.

Agastin 20 mg opinia
Agastin 20 mg opinie
Agastin 20 mg ulotka
Agastin 20 mg skład
Agastin 20 mg dawkowanie
Agastin 20 mg przeciwwskazania
Agastin 20 mg cena
Agastin 20 mg zamienniki
Agastin 20 mg zamiennik
Agastin 20 mg odpowiednik
Agastin 20 mg tańszy zamiennik
Agastin 20 mg czy działa
zapalenie przełyku wrzody żołądka lek na wrzody wrzody dwunastnicy refluks żołądkowo-przełykowy refluksowe zapalenie przełyku zachłystowe zapalenie płuc Zespół Zollinger-Ellisona
Rozwiń cały opis i skład produktu »

Zobacz zamienniki

Opinie o Agastin 20 mg

Dodano: 16 Czerwiec 2015
Autor: Krzysiek
Ocena:
Wrzody już przestały mnie męczyć. Lek zadziałał szybko. Nie miałem po nim zgagi ani innych problemów.
Odpowiedź

Dodaj opinię o Agastin 20 mg

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 41 864 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 781 produktów w 204 kategoriach