44 711 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 920 produktów w 209 kategoriach

Aethoxysklerol

AethoxysklerolAethoxysklerol
(1 opinia)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: Lek na receptę
Postać: roztwór do wstrzykiwań
Cena: 69.20 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Dostępne dawki: 0.5%, 5 mg, 1%, 10 mg, 2%, 20 mg, 3%, 30 mg
Działanie: miejscowo znieczulająco
Ulotka:

Opis i skład produktu Aethoxysklerol

 Lek na receptę stosowany w nieoperacyjnym leczeniu żylaków na zasadzie obliteracji, czyli metodzie polegającej na podaniu do naczynia żylnego środka miejscowo uszkadzającego jego śródbłonek, a w rezultacie prowadzącego do zamykania żylaków i zanikania pajączków. W zależności od stężenia:   Aethoxysklerol 0,5 %  - obliteracja śródskórnych teleangiektazji "pajączków żylnych" (średnica 0,2 - 0,2 mm) oraz najmniejszych żylaków siateczkowych (średnica < 1,0 mm).   Aethoxysklerol 1 % - obliteracja żył centralnych teleangiektazji "pajączków" (średnica 0,3 - 1,0 mm), małych żylaków podskórnych (średnica 1,0 - 3,0 mm) oraz żylaków przełyku.   Aethoxysklerol 2 % - sklerotyzacja żylaków średniej wielkości (średnica 2 - 4 mm).   Aethoxysklerol 3 % - sklerotyzacja żylaków średniej wielkości (średnica 4 - 8 mm), guzków krwawniczych I i II stopnia oraz żylaków odbytu.

Dawkowanie:

Wyłącznie dożylnie z zapewnieniem dobrego położenia cienkiej igły w świetle naczynia. Lek może być podawany tylko przez wykwalifikowany personel medyczny. Dawkę i częstotliwość stosowania ustala lekarz. Uzyskanie dobrego wyniku wymaga często kilkukrotnych sesji wstrzyknięć.

Możliwe skutki uboczne:

Przebarwienie skóry w miejscu podania, zapalenie tkanek około żylnych. Należy zachować szczególną ostrożność podczas podawania leku, ponieważ wstrzyknięcie poza żyłę może spowodować ciężką martwicę.

Poinformuj lekarza:

Gdy stwierdzono u Ciebie nietolerancję na alkohol  lub na leki wywołujące reakcję disulfiramową, miażdżycę, zakrzepicę żył głębokich, choroby serca, nadciśnienie tętnicze.   Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Preparat może być stosowany w ciąży jedynie w przypadku zdecydowanej konieczności. Kobiety karmiące powinny przerwać karmienie na 2-3 dni po zastosowaniu preparatu.

Aethoxysklerol dawkowanie
Aethoxysklerol przeciwwskazania
Aethoxysklerol cena
Aethoxysklerol opinia
Aethoxysklerol opinie
Aethoxysklerol ulotka
Aethoxysklerol skład
Aethoxysklerol zamienniki
Aethoxysklerol zamiennik
Aethoxysklerol odpowiednik
Aethoxysklerol tańszy zamiennik
Aethoxysklerol czy działa
naczynka pajączki żylne leczenie żylaków bez operacji zamykanie żylaków żylaki siateczkowe sklerotyzacja żylaki
Rozwiń cały opis i skład produktu »

Opinie o Aethoxysklerol

Dodano: 12 Lipiec 2015
Autor: Mia
Ocena:
Na żylaki nic mi nie pomagało. W końcu poszłam do lekarza i zalecił mi te zastrzyki. I pełen sukces - w każdym razie widać wyraźną różnicę - przed i po.. Warto zapłacić trochę wyższą cenę za lek.
Odpowiedź

Dodaj opinię o Aethoxysklerol

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 44 711 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 920 produktów w 209 kategoriach