45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
37 010 produktów w 209 kategoriach

Advatinx

BAYER PET CARE Advatinx, 0,4 mlBAYER PET CARE  Advatinx, 0,4 ml
(0 opinii)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: bez recepty
Producent: BAYER PET CARE
Postać: krople
Cena: 19.90 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Ulotka:

Opis i skład produktu Advatinx

Advatinx, 0,4 ml.

Advatinx to krople o działaniu chroniącym przed kleszczami, komarami oraz pchłami dla małych psów o wadze do 4 kg.

Skład Advatinx:

1 pipeta 0,4 ml. zawiera składniki aktywne: Imidakloprid 40 mg, Permetryna 200 mg.

Właściwości:

Advatinx jest roztworem do nakrapiania na skórę zwierzęcia, który odstrasza i/lub zabija kleszcze, pchły, komary oraz muchówki, zwane meszkami. Krople Advatinx przeciwdziałają wczepieniu się kleszczy w skórę psa i redukują ryzyko zarażenia groźnymi chorobami odkleszczowymi, jak: babeszjoza, borelioza, anaplazmoza czy leiszmanioza. Jednorazowe zastosowanie zapobiega dalszej infestacji kleszczy i pcheł przez cztery tygodnie, a preparat zachowuje skuteczność nawet po zmoczeniu sierści zwierzęcia.

Przeznaczenie:

Wyrób weterynaryjny do stosowania w celu zapobiegania i zwalczania infestacji kleszczy (Ixodes ricinus, Rhipicephalus sanguineus, Dermacentor spp.) oraz pcheł (Ctenocephalides spp.) u małych psów o masie ciała do 4 kg., a także do odstraszania komarów i muchówek (Phlebotomus sp.). Może być stosowany jako element terapii alergicznego pchlego zapalenia skóry (APZS). 

Przeciwwskazania:

Nie stosować u szczeniąt poniżej 7 tygodnia życia. Nie stosować u kotów. Należy zachować ostrożność, aby nie dopuścić do kontaktu zawartości pipety z oczami lub pyskiem psa, u którego stosuje się preparat. Nie dopuszczać do wylizywania miejsca podania preparatu przez zwierzę leczone, lub przez inne zwierzęta, z którymi przebywa. 

Działania niepożądane: 

W rzadkich przypadkach może wystąpić u psów przejściowa nadwrażliwość skóry (łącznie z objawami świądu i rumieniem w miejscu podania) i osowiałość.

Dawkowanie:

Zalecana minimalna dawka wynosi 10 mg/kg masy ciała imidaklopridu i 50 mg/kg masy ciała permetryny. W celu użycia rozdzielić sierść psa tak, aby skóra była widoczna, ściśnąć pipetę i nakropić jej zawartość na grzbiet psa od łopatek do ogona. 

Advatinx opinie
Advatinx ulotka
Advatinx skład
Advatinx dawkowanie
Advatinx przeciwwskazania
Advatinx cena
Advatinx zamienniki
Advatinx zamiennik
Advatinx odpowiednik
Advatinx tańszy zamiennik
Advatinx czy działa
ochrona psa przed insektami ochrona psa przed kleszczem psie krople na kleszcze krople odstraszające pchły krople dla psa na pchły zwalczanie psich pcheł
Rozwiń cały opis i skład produktu » Najlepsze podkłady - sprawdź najnowszy ranking produktów >>

Opinie o Advatinx

Dodaj opinię o Advatinx

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 37 010 produktów w 209 kategoriach