41 864 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 781 produktów w 204 kategoriach

Adartrel

AdartrelAdartrel
(1 opinia)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: Lek na receptę
Postać: tabletki powlekane
Cena: 6.72 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Dostępne dawki: 0,25 mg, tabletki powlekane, 12 szt., 2 mg, tabletki powlekane, 28 szt., 0,5 mg, tabletki powlekane, 28 szt.
Działanie: zmniejsza niedobór dopaminy
Ulotka:

Opis i skład produktu Adartrel

Lek stosuje się w leczeniu objawowym zespołu niespokojnych nóg o nasileniu umiarkowanym do ciężkiego. Choroba Parkinsona.

Dawkowanie:

Doustnie. Dawkę i częstotliwość stosowania leku ustala lekarz.   Lek przeznaczony dla osób dorosłych. Bezpieczeństwo i skuteczność stosowania leku u pacjentów poniżej 18 roku życia nie zostały ustalone.   Aby leczenie było skuteczne i jak najbardziej bezpieczne należy przestrzegać zaleceń lekarza prowadzącego.   Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.   Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.   Lek ten został przepisany przez lekarza prowadzącego celem leczenia konkretnego schorzenia. Nie należy go odstępować innym osobom ani używać w innych okolicznościach bez konsultacji z lekarzem.

Możliwe skutki uboczne:

Bardzo często: senność, omdlenie, mimowolne ruchy mięśni; nudności. Często: splątanie, omamy; ból brzucha, wymioty, zgaga; obrzęk nóg. Niezbyt często: zwiększenie libido; niepohamowana senność w ciągu dnia, nagłe napady snu; niedociśnienie. Bardzo rzadko: zwiększenie aktywności enzymów wątrobowych.   Występowanie po zastosowaniu leku takich działań niepożądanych jak np. senność stwarza niebezpieczeństwo związane z prowadzeniem pojazdów oraz obsługą maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na chlorowodorek ropinirolu lub jakąkolwiek substancję pomocniczą preparatu, zaburzenia funkcji wątroby i/lub nerek, zaburzenia psychiczne, ciężkie choroby układu krążenia.   Gdy przyjmujesz cyprofloksacynę, enoksacynę, fluwoksaminę, leki neuroleptyczne, sulpiryd, metoklopramid. Ponadto należy poinformować lekarza o wszystkich ostatnio przyjmowanych lekach, nawet tych dostępnych bez recepty.   Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub karmisz piersią. Stosowanie leku w ciąży ograniczone jest do przypadków, gdy potencjalne korzyści dla matki wynikające ze stosowania leku przewyższają ewentualne ryzyko dla płodu. Nie stosować w okresie karmienia piersią. Lek może hamować laktację.

opinia Adartrel
opinie Adartrel
czy Adartrel pomaga
ulotka Adartrel
skład Adartrel
dawkowanie Adartrel
przeciwwskazania Adartrel
cena Adartrel
Adartrel zamienniki
Adartrel zamiennik
Adartrel odpowiednik
Adartrel tańszy zamiennik
Adartrel czy działa
zespół niespokojnych nóg ruszam nogami nocą wiercenie w nocy choroba parkinsona trzęsienie rąk choroby układu nerwowego jakie leki na parkinsona lek na zespół niespokojnych nóg starość
Rozwiń cały opis i skład produktu »

Zobacz zamienniki

Opinie o Adartrel

Dodano: 25 Maj 2015
Autor: Kalinka
Ocena:
Dobry produkt w dobrej cenie, przynosi ukojenie w zespole niespokojnych nóg, zawsze mogę na niego liczyć w każdej sytuacji.
Odpowiedź

Dodaj opinię o Adartrel

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 41 864 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 781 produktów w 204 kategoriach