39 927 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 771 produktów w 204 kategoriach

Aclotin

AclotinAclotin
(1 opinia)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: Lek na receptę
Postać: tabletki powlekane
Cena: 17.96 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Dostępne dawki: tabletki powlekane, 250 mg, 60 szt, tabletki powlekane, 250 mg, 20 szt
Substancja czynnaSubstancja aktywna: Ticlopidini hydrochloridum
Działanie: przeciwzakrzepowe
Ulotka:

Opis i skład produktu Aclotin

Lek stosowany profilaktycznie w zagrażającym udarze zakrzepowym mózgu u chorych, u których leczenie kwasem acetylosalicylowym jest nieskuteczne lub u chorych z nietolerancją kwasu acetylosalicylowego (aspiryny).

Dawkowanie:

Doustnie. Lek należy przyjmować podczas posiłków. Dawkę i częstotliwość przyjmowania leku ustala lekarz. Brak danych odnośnie bezpieczeństwa i skuteczności leku u dzieci. W przypadku planowania zabiegu chirurgicznego lek należy odstawić przynajmniej z 10-dniowym wyprzedzeniem. Jeśli zależy Ci na skuteczności leczenia rzuć palenie (ryzyko udaru wzrasta u osób palących). Leki zmniejszające kwaśność soku żołądkowego (np. Alugastrin, Maalox) osłabiają działanie leku.

Możliwe skutki uboczne:

Zaburzenia w obrazie morfologicznym krwi, powikłania krwotoczne. Podczas leczenia należy okresowo kontrolować obraz krwi (zwłaszcza w czasie pierwszych 12 tygodni stosowania leku). Mogą wystąpić również zaburzenia żołądkowo-jelitowe, zwłaszcza biegunka i nudności na początku leczenia. Niekiedy mogą wystąpić pokrzywka, wysypka skórna i świąd. Opisywano nieliczne przypadki zapalenia wątroby i żółtaczki zastoinowej w ciągu pierwszych miesięcy leczenia. Nie wykazano, aby preparat upośledzał zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania urządzeń mechanicznych w ruchu.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na tiklopidynę, skazę krwotoczną, chorobę wrzodową żołądka lub dwunastnicy, gdy stwierdzono u Ciebie jakiekolwiek zaburzenia w obrazie morfologicznym krwi.  Gdy przyjmujesz jakiekolwiek inne leki wpływająca na krzepliwość krwi (doustne leki przeciwzakrzepowe np. Sintrom, kwas acetylosalicylowy np. Acard), digoksynę (Digoxin), teofilinę (Theophyllinum, Euphyllin). Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży oraz gdy karmisz piersią. Ciąża i okres karmienia piersią są przeciwwskazaniami do stosowania leku.

opinia Aclotin
czy Aclotin jest skuteczny
opinie Aclotin
ulotka Aclotin
skład Aclotin
dawkowanie Aclotin
przeciwwskazania Aclotin
cena Aclotin
Aclotin zamienniki
Aclotin zamiennik
Aclotin odpowiednik
Aclotin tańszy zamiennik
Aclotin czy działa
zakrzepica mózg udar zakrzepowy mózgu profilaktyka przy udarze mózgu uczulenie na aspirynę nietolerancja kwasu acetylosalicylowego jakie leki zapobiegają udarom
Rozwiń cały opis i skład produktu »

Zobacz zamienniki

Opinie o Aclotin

Dodano: 15 Czerwiec 2015
Autor: Zulu Gula
Ocena:
Skuteczny lek który przyjmowałem jeszcze w szpitalu, i stosuje teraz i mam nadzieje,że uda mi się uniknąć udaru, mimo iż jestem w grupie ryzyka
Odpowiedź

Dodaj opinię o Aclotin

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 39 927 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 771 produktów w 204 kategoriach