39 922 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 771 produktów w 204 kategoriach

Acenocumarol WZF

Acenocumarol WZFAcenocumarol WZF
(1 opinia)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: Lek na receptę
Postać: tabletki
Cena: 11.86 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Dostępne dawki: tabletki, 1 mg, 60 szt. w pojemniku, tabletki, 4 mg, 60 szt.
Substancja czynnaSubstancja aktywna: Acenocoumarolum
Działanie: przeciwzakrzepowe
Ulotka:

Opis i skład produktu Acenocumarol WZF

Lek na receptę stosowany profilaktycznie oraz w leczeniu powikłań zakrzepowo-zatorowych. Zapobiega zakrzepicy po zabiegach operacyjnych, także po wszczepieniu protez naczyniowych i sztucznych zastawek serca, wrodzonym niedoborze antytrombiny III.

Dawkowanie:

Doustnie. Dawkę i częstotliwość przyjmowania leku ustala lekarz w oparciu o badanie krzepnięcia krwi. Podczas leczenia acenokumarolem nie należy spożywać dużych ilości alkoholu.

Możliwe skutki uboczne:

Krwawienia z nosa, krwawienia z dziąseł, krwiomocz, inne krwawienia objawiające się np. niewyjaśnionego pochodzenia podbiegnięciami krwawymi w skórze, bardzo obfitym lub nieoczekiwanym krwawieniem miesiączkowym, krwistymi lub smolistymi stolcami, kaszlem z odpluwaniem krwistej plwociny, krwistymi wymiotami. Rzadko nudności, wymioty, brak apetytu, gorzki smak w ustach, osutka, łysienie, priapizm, krwotoczna martwica skóry, reakcje alergiczne, utrata włosów. Bardzo rzadko uszkodzenie wątroby.

Poinformuj lekarza:

Gdy chorujesz na skazę krwotoczną, chorobę wrzodową żołądka i dwunastnicy, masz w znacznym stopniu uszkodzoną wątrobę i nerki, poinformuj o ewentualnych, uprzednio występujących krwawieniach po różnego rodzaju zabiegach operacyjnych. Gdy przyjmujesz steroidy anaboliczne, leki przeciwarytmiczne, antybiotyki, fibraty, sulfonamidy, doustne leki przeciwcukrzycowe, hormony tarczycy. Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Preparatu nie można stosować u w przypadku ciąży.

Acenocumarol WZF tańszy zamiennik
Acenocumarol WZF czy działa
Acenocumarol WZF zamienniki
Acenocumarol WZF zamiennik
Acenocumarol WZF odpowiednik
zakrzepica serce i układ krążenia zator krew krwawienie antytrombina
Rozwiń cały opis i skład produktu »

Zobacz zamienniki

Opinie o Acenocumarol WZF

Dodano: 22 Maj 2015
Autor: Leszek
Ocena:
Stosuje ten lek odkąd mam wszczepioną sztuczną zastawkę, aby nie doszło do żadnych powikłań, dobrze się czuje, bo leki biorę regularnie, i mam nadzieje, że nic więcej mi się nie stanie.
Odpowiedź

Dodaj opinię o Acenocumarol WZF

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 39 922 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 771 produktów w 204 kategoriach