43 275 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 853 produktów w 207 kategoriach

Podobne produkty

Abilify

AbilifyAbilify
(2 Opinie)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: Lek na receptę
Postać: tabletki
Cena: 392.00 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Dostępne dawki: Maintena, 400mg, zawiesina do wstrzykiwań o przedłużonym uwalnianiu, 1 fiolka, tabletki, 15 mg, 28 szt.
Substancja czynnaSubstancja aktywna: Aripiprazolum
Działanie: przeciwpsychotyczne
Ulotka:

Opis i skład produktu Abilify

Lek na receptę przeznaczony dla  osób dorosłych, zmagających się ze schizofrenią - chorobą zaliczaną do grup psychoz endogennych. Stosowany w leczeniu ciągłym objawów zaburzenia pracy układu nerwowego (w tym leczenie  psychoz, omamów, urojeń).

Dawkowanie:

Doustnie, o stałej porze, niezależnie od posiłków. Nie ma doświadczenia dotyczącego stosowania leku u dzieci i młodzieży poniżej 18 lat. Podczas leczenia poprawa może nastąpić w ciągu kilku dni do kilku tygodni. Przez cały ten czas pacjent powinien pozostawać pod ścisłą obserwacją lekarza. Aby leczenie było skuteczne i jak najbardziej bezpieczne należy przestrzegać jego zaleceń.   Podczas leczenia nie należy spożywać napojów alkoholowych.    Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.   Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.   Lek ten został przepisany przez lekarza prowadzącego celem leczenia konkretnego schorzenia. Nie należy go odstępować innym osobom ani używać w innych okolicznościach bez konsultacji z lekarzem.

Możliwe skutki uboczne:

Często niepokój, bezsenność, nieostre widzenie, niestrawność, wymioty, zaparcia, osłabienie, zmęczenie. Do niepożądanych skutków leczenia przeciwpsychotycznego również notowanych podczas leczenia aripirazolem, należą złośliwy zespół neuroleptyczny, napady drgawek, objawy pozapiramidowe (parkinsonizm, ruchy mimowolne), działania niepożądane dotyczące krążenia mózgowego i zwiększona śmiertelność u pacjentów w podeszłym wieku z demencją, cukrzyca.  przypadku wystąpienia złośliwego zespołu neuroleptycznego lub wysokiej gorączki o nieznanej przyczynie należy przerwać leczenie arypiprazolem. W  przypadku wystąpienia złośliwego zespołu neuroleptycznego lub wysokiej gorączki o nieznanej przyczynie należy przerwać leczenie arypiprazolem.   Należy zachować szczególną ostrożność podczas prowadzenia pojazdów i obsługi urządzeń mechanicznych w ruchu do czasu uzyskania pewności, że arypiprazol nie działa niekorzystnie na chorego.

Poinformuj lekarza:

Gdy w  przeszłości wystąpiły u Ciebie drgawki lub występują choroby wiążące się ze skłonnością do napadów drgawek, masz cukrzycę, choroby naczyń serca lub mózgu, predyspozycje do spadku ciśnienia tętniczego.   Gdy przyjmujesz inne leki działające na ośrodkowy układ nerwowy, leki przeciwnadciśnieniowe, leki przeciwgrzybicze.   Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Lek nie powinien być stosowany w ciąży, chyba że spodziewane korzyści wyraźnie przewyższają potencjalne ryzyko dla płodu. Podczas leczenia arypiprazolem nie należy karmić piersią.

 

Abilify opinia
Abilify opinie
Abilify ulotka
Abilify skład
Abilify dawkowanie
Abilify przeciwwskazania
Abilify cena
Abilify zamienniki
Abilify zamiennik
Abilify odpowiednik
Abilify tańszy zamiennik
Abilify czy działa
układ nerwowy schizofrenia Urojenia Omamy leczenie schizofrenii leki na schizofrenię lek na schizofrenię leczenie urojeń leczenie omamów Aripiprazolum
Rozwiń cały opis i skład produktu »

Opinie o Abilify

Dodano: 25 Maj 2015
Autor: Sister of broken heart
Ocena:
Mój brat ma ten lek przepisany właśnie z powodu schizofrenii. Gdyby nie jego zastosowanie, to myślę, że cała rodzina popadła by w chorobę, a tak się jeszcze jakoś trzymamy.
Odpowiedź
Dodano: 22 Maj 2015
Autor: Zmagająca
Ocena:
Lek od dawna stosuje moja mama, której schizofrenia odbiera radość życia, po tym produkcie jej stan się poprawia i wraca do siebie, ale muszę ją ciągle kontrolować, ale lek działa i nie wiem co by było, gdyby go nie było
Odpowiedź

Dodaj opinię o Abilify

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 43 275 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 853 produktów w 207 kategoriach