44 621 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 920 produktów w 209 kategoriach
Jesteś tutaj:
> >

Zyx

ZyxZyx
(1 opinia)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: Lek na receptę
Postać: tabletki powlekane
Cena: 20.96 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Dostępne dawki: 5 mg, tabletki powlekane, 56 szt., 5 mg, tabletki powlekane, 28 szt
Substancja czynnaSubstancja aktywna: Levocetirizini dihydrochloridum
Działanie: przeciwalergiczne
Ulotka:

Opis i skład produktu Zyx

Lek na receptę stosowany w leczeniu objawów związanych z chorobami alergicznymi:

  • alergiczny nieżyt nosa,
  • alergiczne zapalenie błon śluzowych nosa i oczu,
  • pokrzywka,
  • przewlekła samoistna pokrzywka.

Dawkowanie:

Doustnie. Dawkę i częstotliwość stosowania leku ustala lekarz. W czasie leczenia unikaj spożywania alkoholu. U osób wrażliwych podawanie lewocetyryzyny równocześnie z alkoholem może wpływać na ośrodkowy układ nerwowy. Aby leczenie było skuteczne i jak najbardziej bezpieczne należy przestrzegać zaleceń lekarza prowadzącego. Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem. Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta. Lek ten został przepisany przez lekarza prowadzącego celem leczenia konkretnego schorzenia. Nie należy go odstępować innym osobom ani używać w innych okolicznościach bez konsultacji z lekarzem.

Możliwe skutki uboczne:

Najczęściej: suchość w jamie ustnej, ból głowy, zmęczenie i senność, ospałość. Niezbyt często: wyczerpanie, ból brzucha. Bardzo rzadko: kołatanie serca, drgawki, zaburzenia widzenia, obrzęk, świąd, wysypka, pokrzywka, duszność, zwiększenie masy ciała, bóle mięśni, agresywne zachowanie, pobudzenie, zapalenie wątroby, zaburzenia czynności wątroby i nudności. Występowanie po zastosowaniu leku takich działań niepożądanych jak np. senność, ospałość, zmęczenie i wyczerpanie może stwarzać niebezpieczeństwo związane z prowadzeniem pojazdów oraz obsługą maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na chlorowodorek lewocetyryzyny, inne leki przeciwhistaminowe lub jakąkolwiek substancję pomocniczą preparatu, ciężkie zaburzenia czynność nerek, nietolerancję niektórych cukrów (lek zawiera laktozę). Gdy przyjmujesz inne leki. Należy poinformować lekarza o wszystkich ostatnio przyjmowanych lekach, nawet tych dostępnych bez recepty. Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także, gdy karmisz piersią. W okresie ciąży i karmienia piersią stosować wyłącznie po konsultacji z lekarzem.

Zyx opinia
Zyx opinie
Zyx ulotka
Zyx skład
Zyx dawkowanie
Zyx przeciwwskazania
Zyx cena
Zyx zamienniki
Zyx zamiennik
Zyx odpowiednik
Zyx tańszy zamiennik
Zyx czy działa
alergia pokrzywka układ oddechowy leczenie alergii alergiczny nieżyt nosa alergiczne zapalenie błony śluzowej nosa choroby alergiczne przewlekłasamoistna pokrzywka
Rozwiń cały opis i skład produktu »

Opinie o Zyx

Dodano: 15 Czerwiec 2015
Autor: Baśka
Ocena:
Lekarz przepisuje mi te tabletki regularnie jak nasilają mi się objawy alergii, zwłaszcza na wiosnę i latem. Dzięki nim lepiej znoszę ten okres, katar mniej mnie męczy i nie mam podpuchniętych oczu.
Odpowiedź

Dodaj opinię o Zyx

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 44 621 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 920 produktów w 209 kategoriach