45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
37 010 produktów w 209 kategoriach

Zyprexa

ZyprexaZyprexa
(3 Opinie)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: Lek na receptę
Postać: tabletki powlekane proszek do przygotowywania roztworu do
Cena: 217.09 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Dostępne dawki: 5 mg, tabletki powlekane, 28 szt., 10 mg, proszek do sporządzania roztworu do wstrzykiwań, 1 fiolka, 10 mg, tabletki powlekane, 28 szt.
Substancja czynnaSubstancja aktywna: Olanzapinum
Działanie: przeciwpsychotyczne
Ulotka:

Opis i skład produktu Zyprexa

Lek na receptę stosowany w leczeniu schizofrenii, chorobie, której towarzyszą następujące objawy:

  • pacjent słyszy, widzi lub odczuwa rzeczy nieistniejące w rzeczywistości,
  • ma sprzeczne z rzeczywistością przekonania,
  • cechuje go nadmierna podejrzliwość,
  • często wycofuje się z kontaktów z innymi,
  • osobie chorej może towarzyszyć depresja, lęk bądź napięcie,

Stosowany także w stanach średnio nasilonej i ciężkiej manii, której towarzyszy pobudzenie lub euforia.

ZYPREXA to proszek do sporządzania roztworu, przeznaczony do wstrzykiwań.

Wskazany do szybkiego opanowania pobudzenia a także zaburzeń zachowania u osób chorych na schizofrenię bądź z epizodem manii. Często zalecany gdy stosowanie leków doustnych nie jest właściwe.

Jeśli pozwala na to stan kliniczny pacjenta, należy przerwać stosowanie produktu i rozpocząć podawanie olanzapiny w postaci doustnej.

Dawkowanie:

Dawkę i częstotliwość przyjmowania leku ustala lekarz. Roztwór do wstrzykiwań - domięśniowo. Nie należy stosować dożylnie ani podskórnie. Produkt ZYPREXA proszek do sporządzania roztworu do wstrzykiwań przeznaczony jest do krótkotrwałego stosowania, nie dłużej niż przez trzy kolejne dni. Tabeletki - doustnie. Należy starać się przyjmować lek codziennie o tej samej porze. Nie ma znaczenia, czy tabletki zażywa się podczas posiłku czy nie. Tabletkę należy połykać w całości, popijając wodą. Uwaga! W trakcie leczenia nie należy pić alkoholu. Lek Zyprexa w skojarzeniu z alkoholem może wywoływać senność. Aby leczenie było skuteczne i jak najbardziej bezpieczne należy przestrzegać zaleceń lekarza prowadzącego. Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem. Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta. Lek ten został przepisany przez lekarza prowadzącego celem leczenia konkretnego schorzenia. Nie należy go odstępować innym osobom ani używać w innych okolicznościach bez konsultacji z lekarzem.

Możliwe skutki uboczne:

Bardzo często: zwiększenie masy ciała, senność i zwiększenie stężenia prolaktyny we krwi. We wczesnym etapie leczenia mogą wystąpić zawroty głowy lub omdlenia (ze zwolnieniem czynności serca), szczególnie podczas wstawania z pozycji leżącej lub siedzącej. Zazwyczaj te objawy same ustępują, lecz jeżeli się utrzymują, należy poinformować o tym lekarza. Często: zmiany w liczbie niektórych komórek krwi, stężenia lipidów w krwiobiegu i przemijające zwiększenie aktywności enzymów wątrobowych na początku leczenia, zwiększenie stężenia cukrów we krwi i moczu, zwiększenie stężenia kwasu moczowego i aktywności fosfokinazy kreatyninowej we krwi, wzmożone uczucie głodu, zawroty głowy, niepokój, drżenie, zaburzenia ruchu (dyskinezy), zaparcia, suchość błony śluzowej jamy ustnej, wysypka, utrata siły, skrajne zmęczenie, zatrzymanie wody w organizmie powodujące obrzęki rąk, stóp lub okolicy kostek, gorączka, ból stawów i zaburzenia seksualne, takie jak zmniejszenie libido u mężczyzn i kobiet lub zaburzenia erekcji u mężczyzn. Niezbyt często: nadwrażliwość (np. obrzęk w obrębie jamy ustnej i gardła, swędzenie, wysypka), cukrzyca lub nasilenie jej przebiegu, sporadycznie z kwasicą ketonową (obecność związków ketonowych we krwi i w moczu) lub śpiączka, napady drgawek, zazwyczaj u pacjentów, u których wcześniej występowały napady drgawkowe (padaczka), sztywność lub kurcz mięśni (w tym ruchy gałek ocznych), zaburzenia mowy, zwolnienie czynności serca, wrażliwość na światło słoneczne, krwawienie z nosa, wzdęcie brzucha, utrata pamięci lub brak pamięci, nietrzymanie moczu, trudności z oddawaniem moczu, wypadanie włosów, brak lub zmniejszenie miesiączki, zmiany w piersiach u mężczyzn i kobiet, takie jak wydzielanie mleka poza okresem karmienia lub nietypowe powiększenie piersi. Rzadko: obniżenie prawidłowej temperatury ciała, zaburzenia rytmu serca, nagła śmierć z niewyjaśnionej przyczyny, zapalenie trzustki powodujące silny ból brzucha, gorączkę i nudności, choroba wątroby objawiająca się zmianą barwy skóry i białych części oka na kolor żółty, choroba mięśni objawiająca się niewyjaśnionym pobolewaniem i bólem, wydłużony i (lub) bolesny wzwód. Podczas leczenia olanzapiną u pacjentów w podeszłym wieku z rozpoznaniem otępienia mogą wystąpić: udar, zapalenie płuc, nietrzymanie moczu, upadki, skrajne zmęczenie, omamy wzrokowe, podwyższona temperatura ciała, zaczerwienienie skóry i problemy z chodzeniem. U pacjentów z chorobą Parkinsona, Zyprexa może nasilać objawy działań niepożądanych. Lek Zyprexa może niekorzystnie wpływać na sprawność psychomotoryczną. Nie należy prowadzić pojazdów mechanicznych ani obsługiwać żadnych maszyn i urządzeń mechanicznych.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na olanzapinę lub jakąkolwiek substancję pomocniczą preparatu, jaskrę, schorzenia układu krążenia, schorzenia naczyń mózgowych, chorobę Parkinsona, zaburzenia dotyczące gruczołu krokowego, niedrożność jelit, choroby wątroby i/lub nerek, choroby krwi, choroby serca, cukrzycę, napady drgawek. Gdy przyjmujesz inne leki. Należy poinformować lekarza o wszystkich aktualnie lub ostatnio przyjmowanych lekach, nawet tych dostępnych bez recepty, a w szczególności o przyjmowaniu leków stosowanych w leczeniu choroby Parkinsona, karbamazepiny (lek przeciwpadaczkowy i stabilizujący nastrój), fluwoksaminy (lek przeciwdepresyjny) lub cyprofloksacyny (antybiotyk). Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Stosowanie w ciąży ograniczone jest do przypadków, gdy potencjalne korzyści dla matki wynikające ze stosowania leku przewyższają ewentualne ryzyko dla płodu. Nie zaleca się stosowania w okresie karmienia piersią.

Zyprexa opinia
Zyprexa opinie
Zyprexa ulotka
Zyprexa skład
Zyprexa dawkowanie
Zyprexa przeciwwskazania
Zyprexa cena
Zyprexa zamienniki
Zyprexa zamiennik
Zyprexa odpowiednik
Zyprexa tańszy zamiennik
Zyprexa czy działa
depresja lęk ośrodkowy układ nerwowy schizofrenia leczenie schizofrenii napięcie mania w schizofrenii podejrzliwość
Rozwiń cały opis i skład produktu » Najlepsze kremy do golenia - sprawdź najnowszy ranking produktów >>

Opinie o Zyprexa

Dodano: 23 Styczeń 2019
Autor: MMat
Ocena:
Niema leku w Polsce zapraszamy do Czech :) jeśli ktoś się źle czuje po zamiennikach trzeba sobie radzić
Odpowiedź
Dodano: 06 Październik 2016
Autor: Henryka
Ocena:
Mam leki ze ktoś zazywa narkotyki i chce ze mnie zrobić narkomanke,ale wówczas to się dzieje jeżeli zobaczę jakaskolwiek strzykawke albo cos podejrzanego. wówczas kontroluje jedzenia, picie itp.Dostaje samoistnych nerwow, których nie mogę opanować i to powoduje ze nie spie po nocach i zoladek jakby trzasl się. Najmniejsza dawka zypreksa 1,25 pomaga mi w tym przy większym leku 2,5. Lekarz stwierdził ze jest to paranoja abaut my self Po tych lekach wszystko mija
Odpowiedź
Dodano: 15 Czerwiec 2015
Autor: Silva
Ocena:
Dzięki temu lekowi u syna ustały omamy słuchowe, przestał słyszeć głosy i dużo lepiej się czuje. Przestał być nerwowy i spięty.
Odpowiedź

Dodaj opinię o Zyprexa

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 37 010 produktów w 209 kategoriach