45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
37 010 produktów w 209 kategoriach

Zyloric

Zyloric, tabletki, 28, 100 sztukZyloric, tabletki, 28, 100 sztuk
(3 Opinie)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: bez recepty
Producent: GLAXOSMITHKLINE CONSUMER HEALTHCARE
Postać: tabletki
Cena: 15.43 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Ulotka:

Opis i skład produktu Zyloric

Zyloric, tabletki, 28, 100 sztuk

Zyloric jest polecany do stosowania do  zmniejszenia wytwarzania moczanów/kwasu moczowego w chorobach, w których ich odkładanie już nastąpiło (np. dnawe zapalenie stawów, guzki dnawe, kamica nerkowa) lub w stanach klinicznych, w których istnieje takie ryzyko (np. leczenie nowotworów potencjalnie prowadzące do ostrej nefropatii moczanowej). Polecany do stosowania w takich przypadkach jak: dna samoistna, kamica moczanowa, ostra nefropatia moczanowa, choroby nowotworowe i zespoły mieloproliferacyjne z szybkim obrotem komórkowym, w których zwiększone stężenie moczanów występuje samoistnie lub spowodowane  leczeniem cytotoksycznym, zaburzenia czynności niektórych enzymów, prowadzące do nadprodukcji moczanów, np.: fosforybozylotransferazy hipoksantynowo-guaninowej (np. zespół Lesch-Nyhana); glukozo-6-fosfatazy (np. choroba spichrzeniowa glikogenu); syntetazy fosforybozylopirofosforanowej; amidotransferazy fosforybozylopirofosforanowej; fosforybozylotransferazy adeninowej. Leczenie kamicy nerkowej z 2,8-dihydroksyadeninowymi (2,8-DHA) kamieniami nerkowymi w wyniku obnizonej aktywności fosforybozylotransferazy adeninowej. Skuteczne również w leczeniu nawracającej kamicy nerkowej, z kamieniami nerkowymi o mieszanym składzie wapniowo-szczawianowym, z towarzyszącą hiperurykozurią, w przypadku gdy próby leczenia dietą, płynami i innymi sposobami okazały się nieskuteczne.

Skład

1 tabletka Zyloric zawiera:  100 mg lub 300 mg allopurynolu.

Działanie

Zyloric  zawiera Allopurynol i jego główny metabolit oksypurynol obniżające  stężenie kwasu moczowego w osoczu i w moczu przez zatrzymanie aktywności oksydazy ksantynowej, enzymu katalizującego utlenianie hipoksantyny do ksantyny oraz ksantyny do kwasu moczowego. U osób  z hiperurykemią, oprócz zatrzymania katabolizmu puryn obniżone zostaje również twaorzenie  puryn de novo przez zatrzymanie na zasadzie sprzężenia zwrotnego fosforybozylotransferazy hipoksantynowo-guaninowej. Allopurynol jest czynny po zazyciu doustnym i szybko wchłania się z górnego odcinka przewodu pokarmowego. Biodostępność leku ocenia się na 67-90%. Największe  stężenie leku w osoczu następuje zwykle po ok. 1,5 h, następnie stężenie leku szybko zmniejsza się tak, że po 6 h jest już trudne do wykrycia. Maksymalne stężenie oksypurynolu w osoczu następuje  zwykle po 3-5 h po doustnym podaniu i zachowuje  się znacznie dłużej. Allopurynol wiąże się z białkami osocza w małym stopniu. Około 20% przyjętej dawki allopurynolu wydalane jest z kałem. Allopurynol ulega usunięciu  głównie po przemianie metabolicznej do oksypurynolu, katalizowanej przez oksydazę ksantynową oraz oksydazę aldehydową. Mniej niż 10% leku jest usuwane  w moczu w postaci niezmienionej. T0,5 allopurynolu w osoczu wynosi 1-2 h. Oksypurynol jest słabszym inhibitorem oksydazy ksantynowej niż allopurynol, ale jego T0,5 jest znacznie dłuższy i ocenia się, że wynosi u człowieka ok. 13-30 h. Dlatego też pojedyncza dobowa dawka preparatu zatrzymuje aktywność oksydazy ksantynowej przez okres 24 h.

Przeciwskazania

Uczulenie  na allopurynol lub na którąkolwiek substancję pomocniczą preparatu.

Dawkowanie

Dorośli: dawka początkowa wynosi zazwyczaj 100 mg na dobę.

Dzieci poniżej 15 lat: 10-20 mg/kg mc. na dobę, do maksymalnej dawki 400 mg na dobę

Lek można zazywać raz na dobę po jedzeniu . Jeśli dobowa dawka jest większa niż 300 mg i pojawia się  objawy nietolerancji ze strony przewodu pokarmowego, lek można podawać w dawkach podzielonych.

Zyloric opinia
Zyloric opinie
Zyloric ulotka
Zyloric skład
Zyloric dawkowanie
Zyloric przeciwwskazania
Zyloric cena
Zyloric zamienniki
Zyloric zamiennik
Zyloric odpowiednik
Zyloric tańszy zamiennik
Zyloric czy działa
Zyloric
Zyloric lek
Zyloric tabletki
dna moczanowa kamica kamica moczanowa nowotwory rak chore nerki
Rozwiń cały opis i skład produktu » Najlepsze żele do twarzy - sprawdź najnowszy ranking produktów >>

Opinie o Zyloric

Dodano: 08 Kwiecień 2016
Autor: ANNA
Ocena:
Gdzie kupić ten lek ? Proszę podpowiedzieć gdzie można go dostać?
Odpowiedź
Dodano: 06 Marzec 2016
Autor: ewelina
Ocena:
biorę zyloric tabletki przy kamieniach na nerkach, wydaje mi się, że za bardzo mi nie pomagają
Odpowiedź
Dodano: 08 Kwiecień 2016
Autor: ANNA
Gdzie kupić ten lek ?
Odpowiedź

Dodaj opinię o Zyloric

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 37 010 produktów w 209 kategoriach