41 840 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 781 produktów w 204 kategoriach

Zoxon 4

Zoxon 4Zoxon 4
(1 opinia)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: Lek na receptę
Postać: tabletki
Cena: 25.59 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Dostępne dawki: 4 mg, tabletki, 90 szt, tabletki, 4 mg, 30 szt
Substancja czynnaSubstancja aktywna: Doxazosinum
Działanie: zmniejsza dolegliwości związane z przerostem gruczołu krokowego
Ulotka:

Opis i skład produktu Zoxon 4

Lek na receptę stosowany w leczeniu nadciśnienia tętniczego w monoterapii a także leczeniu skojarzonym.

Stosowany również w stanach łagodnego rozrostu gruczołu krokowego.

Dawkowanie:

Doustnie, o tej samej porze dnia. Tabletki należy przyjmować przed lub po posiłku, popijając niewielką ilością płynu. Dawkę i częstotliwość stosowania preparatu ustala lekarz. Przed rozpoczęciem leczenia doksazosyną lekarz musi stwierdzić, że powiększenie gruczołu krokowego i związane z nim dolegliwości nie są spowodowane nowotworem.

Możliwe skutki uboczne:

Spadek ciśnienia podczas zmiany pozycji leżącej na stojącą (rzadko w połączeniu z omdleniem). Objawy nieswoiste: bóle i zawroty głowy, zaburzenia równowagi, obrzęki, złe samopoczucie, senność, znużenie, męczliwość, zaburzenia żołądkowo-jelitowe, suchość w ustach, nieżyt błony śluzowej nosa, częstoskurcz, duszność, zwiększona potliwość, zwiększenie masy ciała. Bardzo rzadko nietrzymanie moczu. Lek może wpływać na zdolność prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na doksazosynę lub inne pochodne chinazoliny, schorzenia wątroby.Gdy przyjmujesz inne leki obniżające ciśnienie krwi.Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Lek może być stosowany w ciąży jedynie w przypadku, gdy lekarz oceni, że przewidywane korzyści dla matki przewyższają potencjalne zagrożenie dla płodu. Nie należy stosować w okresie karmienia piersią.

Zoxon 4 opinia
Zoxon 4 opinie
Zoxon 4 ulotka
Zoxon 4 skład
Zoxon 4 dawkowanie
Zoxon 4 przeciwwskazania
Zoxon 4 cena
Zoxon 4 zamienniki
Zoxon 4 zamiennik
Zoxon 4 odpowiednik
Zoxon 4 tańszy zamiennik
Zoxon 4 czy działa
serce nadciśnienie tętnicze gruczoł krokowy układ sercowo-naczyniowy układ naczyniowy monoterapia rozrost gruczołu krokowego leczenie skojarzeniowe
Rozwiń cały opis i skład produktu »

Zobacz zamienniki

Opinie o Zoxon 4

Dodano: 15 Czerwiec 2015
Autor: Tadek
Ocena:
Tabletki zażywam regularnie, odkąd mam wysokie ciśnienie. Pozwalają mi je skutecznie obniżyć - podczas upałów głowa mnie nie boli i jestem bardziej wypoczęty.
Odpowiedź

Dodaj opinię o Zoxon 4

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 41 840 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 781 produktów w 204 kategoriach