40 754 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 692 produktów w 204 kategoriach

Zoxon 2

Zoxon 2Zoxon 2
(1 opinia)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: Lek na receptę
Postać: tabletki
Cena: 23.12 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Dostępne dawki: tabletki, 2 mg, 30 szt
Substancja czynnaSubstancja aktywna: Doxazosinum
Działanie: zmniejsza dolegliwości związane z przerostem gruczołu krokowego
Ulotka:

Opis i skład produktu Zoxon 2

Lek na receptę stosowany w leczeniu nadciśnienia tętniczego w monoterapii a także leczeniu skojarzonym.

Stosowany również w stanach łagodnego rozrostu gruczołu krokowego.

Dawkowanie:

Doustnie, o tej samej porze dnia. Tabletki należy przyjmować przed lub po posiłku, popijając niewielką ilością płynu. Dawkę i częstotliwość stosowania preparatu ustala lekarz. Przed rozpoczęciem leczenia doksazosyną lekarz musi stwierdzić, że powiększenie gruczołu krokowego i związane z nim dolegliwości nie są spowodowane nowotworem.

Możliwe skutki uboczne:

Spadek ciśnienia podczas zmiany pozycji leżącej na stojącą (rzadko w połączeniu z omdleniem). Objawy nieswoiste: bóle i zawroty głowy, zaburzenia równowagi, obrzęki, złe samopoczucie, senność, znużenie, męczliwość, zaburzenia żołądkowo-jelitowe, suchość w ustach, nieżyt błony śluzowej nosa, częstoskurcz, duszność, zwiększona potliwość, zwiększenie masy ciała. Bardzo rzadko nietrzymanie moczu. Lek może wpływać na zdolność prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na doksazosynę lub inne pochodne chinazoliny, schorzenia wątroby.Gdy przyjmujesz inne leki obniżające ciśnienie krwi.Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Lek może być stosowany w ciąży jedynie w przypadku, gdy lekarz oceni, że przewidywane korzyści dla matki przewyższają potencjalne zagrożenie dla płodu. Nie należy stosować w okresie karmienia piersią.

Zoxon 2 czy działa
Zoxon 2 opinia
Zoxon 2 opinie
Zoxon 2 ulotka
Zoxon 2 skład
Zoxon 2 dawkowanie
Zoxon 2 przeciwwskazania
Zoxon 2 cena
Zoxon 2 zamienniki
Zoxon 2 zamiennik
Zoxon 2 odpowiednik
Zoxon 2 tańszy zamiennik
serce nadciśnienie tętnicze gruczoł krokowy układ sercowo-naczyniowy układ naczyniowy monoterapia rozrost gruczołu krokowego leczenie skojarzeniowe
Rozwiń cały opis i skład produktu »

Zobacz zamienniki

Opinie o Zoxon 2

Dodano: 15 Czerwiec 2015
Autor: Marylka
Ocena:
Lek kupuję mojemu mężowi na receptę. Tabletki są tanie i zawsze je mogę dostać w aptece. Dzięki nim, mój mąż ma ciśnienie utrzymane w normie a ja jestem o niego spokojna.
Odpowiedź

Dodaj opinię o Zoxon 2

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 40 754 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 692 produktów w 204 kategoriach