41 861 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 781 produktów w 204 kategoriach
Jesteś tutaj:
> >

Zenaro

ZenaroZenaro
(1 opinia)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: Lek na receptę
Postać: tabletki powlekane syrop
Cena: 21.76 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Dostępne dawki: 5 mg, tabletki powlekane, 28 szt
Substancja czynnaSubstancja aktywna: Levocetirizini dihydrochloridum
Działanie: przeciwalergiczne
Ulotka:

Opis i skład produktu Zenaro

Lek na receptę stosowany w leczeniu objawów związanych z chorobami alergicznymi:

  • alergiczny nieżyt nosa,
  • alergiczne zapalenie błon śluzowych nosa i oczu,
  • pokrzywka,
  • przewlekła samoistna pokrzywka.

Dawkowanie:

Doustnie. Dawkę i częstotliwość stosowania preparatu ustala lekarz. Tabletki należy przyjmować w całość, popijając odpowiednią ilością wody. Tabletki można przyjmować z pokarmem lub bez pokarmu. Pokarm nie wpływa na wchłanianie leku.  Syrop można przyjmować bez rozcieńczania lub po rozcieńczeniu w szklance wody.   Uwaga! Podczas leczenia należy unikać spożywania alkoholu.   Aby leczenie było skuteczne i jak najbardziej bezpieczne należy przestrzegać zaleceń lekarza prowadzącego.   Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.     Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności.   Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta. Lek ten został przepisany przez lekarza prowadzącego celem leczenia konkretnego schorzenia. Nie należy go odstępować innym osobom ani używać w innych okolicznościach bez konsultacji z lekarzem.

Możliwe skutki uboczne:

Często: suchość w ustach, zmęczenie, senność, ból głowy. Niezbyt często: bóle brzucha, zmęczenie. Bardzo rzadko: zwiększenie masy ciała, nieprawidłowe wyniki testów czynności wątroby, kołatanie serca, zaburzenia widzenia, duszność, nudności, reakcje nadwrażliwość, swędzenie, wysypka, obrzęk, zaczerwienienie oraz świąd skóry.   Występowanie po zastosowaniu leku takich działań niepożądanych jak np. senność, ospałość, zmęczenie i wyczerpanie może stwarzać niebezpieczeństwo związane z prowadzeniem pojazdów oraz obsługą maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na chlorowodorek lewocetyryzyny, inne leki przeciwhistaminowe lub jakąkolwiek substancję pomocniczą preparatu, ciężkie zaburzenia czynność nerek, nietolerancję niektórych cukrów (lek zawiera laktozę).   Gdy przyjmujesz inne leki. Należy poinformować lekarza o wszystkich ostatnio przyjmowanych lekach, nawet tych dostępnych bez recepty.   Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także, gdy karmisz piersią. W okresie ciąży i karmienia piersią stosować wyłącznie po konsultacji z lekarzem.

Zenaro ulotka
Zenaro skład
Zenaro dawkowanie
Zenaro przeciwwskazania
Zenaro cena
Zenaro zamienniki
Zenaro zamiennik
Zenaro odpowiednik
Zenaro tańszy zamiennik
Zenaro czy działa
Zenaro opinia
Zenaro opinie
leczenie chorób alergicznych alergia pokrzywka układ oddechowy pokrzywka alergiczna alergiczny nieżyt nosa alergiczne zapalenie błony śluzowej nosa choroby alergiczne
Rozwiń cały opis i skład produktu »

Zobacz zamienniki

Opinie o Zenaro

Dodano: 17 Czerwiec 2015
Autor: AGnes
Ocena:
Tabletki towarzyszą mi praktycznie cały rok, tak jak mam alergię. Gdyby nie one, moje dolegliwości alergiczne na pewno byłyby nie do zniesienia, a tak - mogę funkcjonować normalnie.
Odpowiedź

Dodaj opinię o Zenaro

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 41 861 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 781 produktów w 204 kategoriach