40 767 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 699 produktów w 204 kategoriach

Zelixa

ZelixaZelixa
(1 opinia)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: na receptę
Producent: BIOFARM
Postać: tabletki powlekane
Cena: 240.00 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Ulotka:

Opis i skład produktu Zelixa

Zelixa, 60 tabletek

Zelixa to lek wspomagający w odchudzaniu dla osób z otyłością, która nie poddaje się niefarmakologicznemu leczeniu.

Skład Zelixa:

Substancja czynna: chlorowodorek sybutraminy.

Właściwości:

Zelixa bazuje na właściwościach sybutraminy, która jest związkiem skutecznie oddziałującym na obszary mózgu kontrolujące poczucie głodu i sytości. Lek Zelixa zwiększa poposiłkowe uczucie sytości oraz wydatek energetyczny organizmu, dzięki czemu w efekcie dochodzi do utraty wagi.

Przeznaczenie:

Lek do stosowania w farmakologicznym leczeniu otyłości.

Przeciwwskazania:

Uczulenie na składniki preparatu. Ciąża, okres karmienia piersią. Otyłość w przebiegu niedoczynności tarczycy, nadczynności nadnerczy lub innych zaburzeń endokrynologicznych. Choroba niedokrwienna serca, niewydolność serca, nadciśnienie, niewydolność wątroby lub nerek, jaskra z wąskim kątem przesączania, przerost gruczołu krokowego z zaburzeniami w oddawaniu moczu. Lek nie powinien być stosowany przez osoby poniżej 18 rż. oraz powyżej 65 rż.

Działania niepożądane:

Bardzo często występuje utrata apetytu, zaparcia (a w związku z tym nasilenie dolegliwości związanych z hemoroidami), ponadto suchość w jamie ustnej, bezsenność, ból i zawroty głowy, zaburzenia czucia (np. uczucie mrowienia w palcach), niepokój, zwiększona potliwość, zaburzenia smaku. Często obserwowano kołatanie, szybką akcję serca i zwiększenie ciśnienia tętniczego. W czasie stosowania leku należy więc kontrolować regularnie ciśnienie tętnicze krwi i tętno. W przypadku wzrostu pomiarów należy skontaktować się z lekarzem. Lek należy odstawić u pacjentów z poddającym się leczeniu nadciśnieniem tętniczym, u których stwierdzono podczas dwu kolejnych pomiarów wzrost ciśnienia powyżej 145/90 mmHg. Leki działające na ośrodkowy układ nerwowy mogą upośledzać zdolność oceny sytuacji i myślenia lub sprawność ruchową. W trakcie stosowania sybutraminy może wystąpić pogorszenie zdolności prowadzenia pojazdów mechanicznych i obsługi urządzeń będących w ruchu.  W przypadku wystąpienia innych, niewymienionych objawów niepożądanych, należy również poinformować o nich lekarza.

Dawkowanie:

Dawkę dzienną ustala indywidualnie dla pacjenta lekarz. Tabletki połyka się w całości, popijając szklanką wody, niezależnie od posiłków.

 

Szczegółowe informację znajdują się na ulotce dołączonej do opakowania.

Zelixa opinie
Zelixa ulotka
Zelixa skład
Zelixa dawkowanie
Zelixa przeciwwskazania
Zelixa cena
Zelixa zamienniki
Zelixa zamiennik
Zelixa odpowiednik
Zelixa tańszy zamiennik
Zelixa czy działa
nadwaga otyłość leczenie otyłości lek na otyłość odchudzanie kontrola apetytu
Rozwiń cały opis i skład produktu »

Opinie o Zelixa

Dodano: 03 Sierpień 2016
Autor: Karina
Ocena:
Jestem w trakcie terapii tym lekiem. Wydaje mi się, że nawet trochę pomaga i ogranicza apetyt. Na początku powodował u mnie trudności ze snem.
Odpowiedź

Dodaj opinię o Zelixa

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 40 767 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 699 produktów w 204 kategoriach