45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
37 010 produktów w 209 kategoriach

Calominal

CalominalCalominal
(12 opinii)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: Suplement diety
Producent: AFLOFARM
Postać: tabletki
Cena: 30.34 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Ulotka:

Opis i skład produktu Calominal

Calominal, tabletki, 60 szt

Calominal to preparat medyczny, który za zadanie ma wspomagać leczenie nadwagi. Swoim działaniem zmniejsza skutecznie przyswajanie cholesterolu.


Skład:

celuloza, chitozan, poliwinylopirolidon, sole magnezowe kwasów tłuszczowych, dwutlenek krzemu.

 
Działanie:

Chitozan zawarty w składzie preparatu potrafi swoim działaniem wiązać dużę ilości lipidów. Dzięki swoim właściwościom nie ulega on procesowi trawienia, po czym razem z tłuszczami, które związał zostaje wydalony z organizmu. Calominal zmniejsza efektywnie ilość tłuszczów, które są wchłaniane z pożywienia, co bezpośrednio wpływa na ilość dostarczanych do organizmu kalorii. Preparat jednocześnie ogranicza także ilość przyswajanego z pożywienia cholesterolu. Kontroluje i wspomaga redukcję masy ciała. Dla uzyskania optymalnych efektów zaleca się stosować preparat jednocześnie z aktywnością fizyczną oraz z wprowadzeniem do diety zdrowego odżywiania.

 
Dawkowanie

Preparat należy przyjmować według instrukcji użycia, jeżeli posiadasz jakiekolwiek wątpliwości powinieneś skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą.

W celu redukcji wagi ciała należy zażywać 2 razy na dzień po 2 tabletki, natomiast w celu kontroli wagi ciała 2 razy dziennie 1 tabletkę,

Zaleca się przyjmować preparat tylko do dwóch głównych posiłków. W celu pokrycia zapotrzebowania organizmu na witaminy, które są rozpuszczalne w tłuszczach (takie jak A, D, E i K) a także podstawowe kwasy tłuszczowe należy spożywać minimalnie jeden posiłek, który zawiera wysokowartościowe tłuszcze czy oleje.

Popijać obficie, przynajmniej 250 ml wody. W czasie stosowania preparatu należy przyjmować przynajmniej 2-3 litry płynów w ciągu dnia.

 
Przeciwwskazania:

    Nie stosować w przypadku uczulenia na produkty ze skorupiaków, ryb lub mięczaków lub na którykolwiek ze składników wyrobu.
    W okresie ciąży i karmienia piersią należy zrezygnować z leczenia nadwagi lub prowadzić je pod ścisłą kontrolą lekarza.
    Nie stosować u dzieci w wieku do 3 lat. U dzieci powyżej 3 lat oraz młodzieży wyrób można stosować wyłącznie po konsultacji z lekarzem.
    Osoby w wieku powyżej 80 lat nie powinny odchudzać się bez zgody lekarza.
    Nie stosować w przypadku, gdy wskaźnik masy ciała (BMI) jest niższy niż 18,5.
    Osoby, u których występują zaburzenia trawienia (zaparcia, osłabienie perystaltyki jelit stan po operacji jelita) lub zaburzenia przemiany materii oraz osoby przyjmujące leki ograniczające perystaltykę jelit powinny skonsultować z lekarzem możliwość stosowania wyrobu Calominal.
    Nie stosować wyrobu Calominal jednocześnie z lekami lipofilowymi (np. doustnymi środkami antykoncepcyjnymi, witaminami A, D, E i K, niektórymi antybiotykami). Należy zachować odstęp co najmniej 4 godzin między przyjęciem leków a przyjęciem wyrobu Calominal. Jeśli leki są przyjmowane długotrwale przed zastosowaniem wyrobu Calominal należy skonsultować się z lekarzem.

Wyrób nie ma zdolności wiązania, innych niż tłuszcze, składników pożywienia, takich jak białko, cukier, węglowodany czy alkohol.
Działania niepożądane:

Możliwe działania niepożądane

W rzadkich przypadkach, spowodowanych przyjmowaniem zbyt małej ilości płynów, mogą wystąpić zaburzenia trawienia (zaparcia, wzdęcia, uczucie pełności). Jeśli wystąpią uporczywe zaparcia należy zaprzestać stosowania wyrobu Calominal i zasięgnąć porady lekarza.

 

W bardzo rzadkich przypadkach może wystąpić reakcja alergiczna (w poszczególnych przypadkach objawiająca się: biegunką, nudnościami, wymiotami, wysypką skórną, świądem, obrzmieniem, potami, mrowieniem, dreszczami, zawrotami lub bólami głowy). Jeśli wystąpią objawy reakcji alergicznej należy zaprzestać stosowania wyrobu Calominal i zasięgnąć porady lekarza.

 
Uwagi:

 - Preparat należy przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci, w oryginalnym opakowaniu, z daleka od światła i wilgoci.
 - Nie należy stosować preparatu po upływie daty ważności.

Calominal odpowiednik
Calominal tańszy zamiennik
Calominal czy działa
Calominal opinia
Calominal opinie
Calominal ulotka
Calominal skład
Calominal dawkowanie
Calominal przeciwwskazania
Calominal cena
Calominal zamienniki
Calominal zamiennik
serce serce i układ krążenia odchudzanie i dieta nadwaga odchudzanie dieta
Rozwiń cały opis i skład produktu » Najlepsze tabletki na odchudzanie - sprawdź najnowszy ranking produktów >>

Opinie o Calominal

Dodano: 01 Listopad 2018
Autor: aleksander42
Ocena:
Naj naj naj najskuteczniejszą metodą obniżenia wagi ciała jest zmniejszenie ilości i kaloryczności posiłków oraz zwiększenie ilość ruchu /długie spacery/. Całkowicie wyeliminować cukier ,tłuszcz i bardzo /!/ ograniczyć potrawy i produkty zawierające mąkę. Warto postarać się o maleńką książeczkę zawierającą przykłady diety niskokalorycznej /bywa dostępna w niektórych przychodniach lekarskich/. Cała trudność polega na tym, że koniecznie należy zachować dość długotrwałą konsekwencję działania. Nie będzie to spadek o 30 kg na miesiąc ,ale 5 lub 6 kg miesięcznie można osiągnąć bez większego wysiłku. Sam stosowałem z dużym powodzeniem, choć przyznaję, że nie zawsze starczało mi siły woli.
Odpowiedź
Dodano: 14 Wrzesień 2017
Autor: stasia
Ocena:
Totalna lipa jakich wiele po zjedzeniu dwóch opakowań schudłam cały jeden kilogram!!!!! Super.
Odpowiedź
Dodano: 20 Grudzień 2020
Autor: Bogusia
Za dużo pani jadła!
Odpowiedź
Dodano: 05 Październik 2016
Autor: Darek
Ocena:
ed stosowałeś calominal którego skład jedynie usprawnia trawienie tłuszczów i zacząłeś chudnąć 1,5kg w 3 dni? Gdyby tak było suplement nie kosztowałby 30zł a 300...
Odpowiedź
Dodano: 14 Czerwiec 2016
Autor: ed . 57
Ocena:
Stosując ten produkt (byłem sceptykiem) nie należy żreć wykorzystując jego działanie , a powinno się jeść z umiarem gdyż nie tyje się tylko z tłuszczów , które absorbuje ten produkt, ale też z węglowodanów. Przez pierwsze 2 - 3 dni nie zauważyłem różnicy. w 4 dniu zauważyłem spadek zawartości tłuszczów w masie ciała na wadze elektronicznej z taką funkcją. Sądziłem że to przypadek ale nastąpił lekki , systematyczny spadek i tłuszczu i wagi (wagi średnio 1/2 kg na 3 dni. Muszę dodać , że nie wprowadzałem żadnych zmian w diecie. Po 3 tygodniach stosowania ważę 5 kg mniej bez żadnego specjalnego wysiłku. Nie mam nic wspólnego z producentem ani sprzedawcą, - po prostu trafia mnie jak widzę debilne opinie obżartuchów !
Odpowiedź
Dodano: 20 Grudzień 2020
Autor: Bogusia
Zgadzam, trochę trzeba ograniczyć węglowodany, ale bez większego trudu też schudłam, stosując calominal 2*2 tabletki do głównych posiłków.
Odpowiedź
Dodano: 15 Kwiecień 2016
Autor: kasia
Ocena:
Cóż w tym składzie miłałoby pomóc w odchudzaniu? Niestety, kolejny bubel na rynku... mnie dopadły jedynie lekkie boleści brzucha :) dałam się nabrać widząc reklame...
Odpowiedź
Dodano: 14 Marzec 2016
Autor: Aleksandra
Ocena:
ten produkt nie działa. Niestety dopiero po zakupie dowiedziałam się, że ten preparat jest słaby i rzeczywiście tak jest.
Odpowiedź
Dodano: 14 Marzec 2016
Autor: Aleksandra
Ocena:
Ciężko znaleźć jeden plus tego produktu. Wydałam kupę kasy na produkt, który niestety nie zmienił NIC. Nie polecam.
Odpowiedź
Dodano: 18 Sierpień 2015
Autor: Rurka
Ocena:
dzięki niemu skoczyło się moje nocne podjadanie, szczególnie słodyczy, i na wadze mam już 3kg mniej, więc cieszę się, ze trafiłam na ten specyfik
Odpowiedź
Dodano: 28 Kwiecień 2015
Autor: Koniczynka4577
Ocena:
Zanim kupiłam lek, poczytałam dużo opinii na forach oraz na stronie producenta. Wśród nich była bardzo dużo pozytywnych, więc zaryzykowałam. I jestem zadowolona. Dzięki połączeniu działania colominalu i ćwiczeń, udało mi się zgubić 15 kg w dwa miesiące.
Odpowiedź
Dodano: 01 Listopad 2018
Autor: aleksander42
baju, baju będziesz w raju
Odpowiedź

Dodaj opinię o Calominal

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 37 010 produktów w 209 kategoriach