43 768 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 883 produktów w 209 kategoriach

Baladex

BaladexBaladex
(1 opinia)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: Lek na receptę
Postać: syrop
Cena: 21.29 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Dostępne dawki: (50mg+30mg/5ml), syrop, 150 ml
Działanie: rozkurcza mięśnie gładkie dróg oddechowych
Ulotka:

Opis i skład produktu Baladex

 Lek na receptę o szerokim spektrum działania. Skuteczny w leczeniu i profilaktyce  duszności podczas ataków astmy oskrzelowej, w zapaleniu oskrzeli oraz długotrwałej, obturacyjnej chorobie płuc: przewlekłe zapalenie oskrzeli, rozedma płuc.

Dawkowanie:

Doustnie. Dawkę i częstotliwość stosowania leku ustala lekarz.   Uwaga! Ostrożnie stosować z napojami (np. kawą, herbatą) lub innymi środkami zawierającymi ksantyny.   Aby leczenie było skuteczne i jak najbardziej bezpieczne należy przestrzegać zaleceń lekarza prowadzącego.   Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.   Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności.Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.   Lek ten został przepisany przez lekarza prowadzącego celem leczenia konkretnego schorzenia. Nie należy go odstępować innym osobom ani używać w innych okolicznościach bez konsultacji z lekarzem.

Możliwe skutki uboczne:

Działania niepożądane są związane najczęściej z przedawkowaniem leku i dotyczą one: układu pokarmowego (nudności, wymioty, biegunka), ośrodkowego układu nerwowego (ból głowy, niepokój, pobudzenie, w przypadku znacznego przedawkowania mogą nawet wystąpić drgawki), układu krążenia (zaburzenia rytmu serca, niedociśnienie, niewydolność krążenia). Ponadto może wystąpić wzrost poziomu cukru i obniżenie poziomu potasu we krwi oraz wysypka.   Lek stosowany zgodnie z zaleceniami nie wpływ na sprawność psychomotoryczną.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadrważliwość na którykolwiek ze składników preparatu, chorobę wrzodową żołądka i/lub dwunastnicy, niedawno przebyty zawał serca, zaburzenia rytmu serca, padaczkę, nadczynność tarczycy, choroby nerek, niewydolność krążenia, oddychania, marskość wątroby, długotrwałą gorączkę.   Gdy przyjmujesz inne leki. Zwiększenie stężenia leku we krwi następuje pod wpływem allopurynolu, cymetydyny, antybiotyków makrolidowych, doustnych środków antykoncepcyjnych, cyprofloksacyny (i innych chinolonów) oraz metyloksantyny. Efedryna zwiększa działanie niepożądane teofiliny. Nikotyna, barbiturany, ryfampicyna, fenytoina zmniejszą jej stężenie we krwi. Teofilina osłabia działanie litu oraz propranololu.   Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub karmisz piersią. Lek może być stosowany w ciąży jedynie w przepadkach, gdy w opinii lekarza korzyść dla matki przewyższa nad potencjalnym ryzykiem dla płodu. Lek przenika do mleka matki. W okresie karmienia piersią podawać tylko po konsultacji z lekarzem.

Baladex skład
Baladex ulotka
Baladex dawkowanie
Baladex przeciwwskazania
Baladex zamienniki
Baladex zamiennik
Baladex odpowiednik
Baladex tańszy zamiennik
Baladex czy działa
Baladex opinia
Baladex opinie
Baladex cena
astma oskrzela duszność chore płuca chore oskrzela astma oskrzelowa rozedma płuc napady duszności
Rozwiń cały opis i skład produktu »

Zobacz zamienniki

Opinie o Baladex

Dodano: 15 Czerwiec 2015
Autor: Martyna
Ocena:
Producenta tych tabletek znam, wiele o nim słyszę pozytywnych opinii, więc nie miałam nic przeciwko gdy lekarz przepisał mi ten syrop. Działa nie gorzej od niejednego leku wziewnego na astmę.
Odpowiedź

Dodaj opinię o Baladex

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 43 768 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 883 produktów w 209 kategoriach