45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
37 010 produktów w 209 kategoriach

Xorimax 500

Xorimax 500Xorimax 500
(5 opinii)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: Lek na receptę
Postać: tabletki drażowane
Cena: 39.69 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Dostępne dawki: 500 mg, tabletki drażowane,14 szt, tabletki drażetki, 500 mg, 10 szt
Substancja czynnaSubstancja aktywna: Cefuroximum
Działanie: bakteriobójcze
Ulotka:

Opis i skład produktu Xorimax 500

 

Lek na receptę stosowany w leczeniu lekkich i umiarkowanie ciężkich zakażeń wywołanych bakteriami wrażliwymi na cefuroksym:

- zakażenia górnych dróg oddechowych, które powodują zapalenie:

  • ucha środkowego,
  • migdałków,
  • zatok,
  • gardła,

- zakażenia dolnych dróg oddechowych, powodujące:

- niepowikłane zakażenia dolnych dróg moczowych:

  • zapalenie pęcherza moczowego,

- zakażenia skóry i tkanek miękkich:

  • czyraczność,
  • ropne zapalenie skóry,
  • liszajec,

- a także rzeżączka, czyli niepowikłane rzeżączkowe zapalenie cewki moczowej oraz szyjki macicy,

- borelioza, we wczesnej fazie jak również zapobieganie późnym powikłaniom u dorosłych i dzieci powyżej 12 lat.

Dawkowanie:

Doustnie. Dawkę i częstotliwość stosowania preparatu ustala lekarz. Lek przyjmuje się po posiłku. Tabletek nie należy dzielić ani kruszyć. Aby leczenie było skuteczne i jak najbardziej bezpieczne należy przestrzegać zaleceń lekarza prowadzącego. Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem. Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta. Lek ten został przepisany przez lekarza prowadzącego celem leczenia konkretnego schorzenia. Nie należy go odstępować innym osobom ani używać w innych okolicznościach bez konsultacji z lekarzem.

Możliwe skutki uboczne:

Często: biegunka (zwłaszcza w przebiegu leczenia boreliozy), nudności, wymioty, wysypka skórna, pokrzywka, świąd. Niezbyt często: ból i zawroty głowy oraz ostre zapalenie nerek. Rzadko: rzekomobłoniaste zapalenie okrężnicy, choroba posurowicza, gorączka polekowa, przemijające zwiększenie aktywności enzymów wątrobowych. Lek stosowany zgodnie z zaleceniami nie wpływa na sprawność psychofizyczną i zdolność prowadzenia pojazdów oraz obsługę maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na cefuroksym, cefalosporyny, penicyliny, inne antybiotyki β-laktamowe lub jakąkolwiek substancję pomocniczą preparatu, zaburzenia czynności nerek, fenyloketonurię (preparat zawiera aspartam). Gdy przyjmujesz leki zobojętniające sok żołądkowy, leki moczopędne. Leki zobojętniające sok żołądkowy mogą zmniejszać skuteczność leczenia preparatem Xorimax. Natomiast równoczesne stosowanie leku Xorimax i niektórych leków moczopędnych może zwiększyć ryzyko zaburzenia czynności nerek. Ponadto należy poinformować lekarza o wszystkich ostatnio przyjmowanych lekach, nawet tych dostępnych bez recepty. Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. W ciąży można stosować jedynie w przypadku zdecydowanej konieczności.

Xorimax 500 odpowiednik
Xorimax 500 tańszy zamiennik
Xorimax 500 czy działa
Xorimax 500 opinia
Xorimax 500 opinie
Xorimax 500 ulotka
Xorimax 500 skład
Xorimax 500 dawkowanie
Xorimax 500 przeciwwskazania
Xorimax 500 cena
Xorimax 500 zamienniki
Xorimax 500 zamiennik
zapalenie zatok zapalenie ucha środkowego zapalenie gardła zapalenie oskrzeli rzeżączka zapalenie migdałków zakażenia skóry i tkanek miękkich zapalenie pęcherza moczowego
Rozwiń cały opis i skład produktu » Najlepsze odżywki do rzęs - sprawdź najnowszy ranking produktów >>

Zobacz zamienniki

Opinie o Xorimax 500

Dodano: 09 Wrzesień 2021
Autor: Elwira
Ocena:
Skoro taka be!!! opinia to po co lekarze przepisują -ja biorę drugą tabletkę gorycz niesamowita -wielkie tablety -na razie skutku nie ma!
Odpowiedź
Dodano: 07 Grudzień 2019
Autor: Aneta
Ocena:
Dziadostwo jakich mało. Cały dzień mnie po jednej tabletce żołądek bolał i miałam biegunkę. Już nigdy więcej tego leku.
Odpowiedź
Dodano: 22 Listopad 2019
Autor: Piotr
Ocena:
2 dni brałem to dzidostwo, ani trochę lepiej się nie czuję. Dodatkowo w głowie kręci mi się za każdym razem jak wstaje jakbym się konkretnie upił (jak leżę to głowa "tylko" boli). Więcej tego cudu techniki nie wezmę. Ponad 2 lata nie brałem antybiotyków. Pora wrócić do sprawdzonego sposobu na każde zapalenie górnych dróg oddechowych: duża dawka leków przeciwzapalnych co 8h, 4 dni i jestem na chodzie. Bardzo żałuję że dałem się namówić przez lekarkę na ten lek.
Odpowiedź
Dodano: 30 Kwiecień 2018
Autor: Daniels
Ocena:
Mialem ostre wymioty po Xorimaxie 500 a temperatura z 38 skoczyla mi o 1,5 stopnia w górę, zona reaguje podobnie. Lekarka ma juz zapisane, ze ten lek jest nie dla nas.
Odpowiedź
Dodano: 06 Grudzień 2016
Autor: paweł
Ocena:
po jednej tabletce dziennie, mnie boli głowa, mdli i mam biegunkę. Dobrze że nie brałem 2 dziennie
Odpowiedź

Dodaj opinię o Xorimax 500

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 37 010 produktów w 209 kategoriach