41 864 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 781 produktów w 204 kategoriach

Xorimax 125

Xorimax 125Xorimax 125
(0 opinii)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: Lek na receptę
Postać: tabletki drażowane
Cena: 14.09 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Dostępne dawki: tabletki drażowane, 125 mg, 10 szt
Substancja czynnaSubstancja aktywna: Cefuroximum
Działanie: bakteriobójcze
Ulotka:

Opis i skład produktu Xorimax 125

Lek na receptę stosowany w leczeniu lekkich i umiarkowanie ciężkich zakażeń wywołanych bakteriami wrażliwymi na cefuroksym:

- zakażenia górnych dróg oddechowych, które powodują zapalenie:

  • ucha środkowego,
  • migdałków,
  • zatok,
  • gardła,

- zakażenia dolnych dróg oddechowych, powodujące:

- niepowikłane zakażenia dolnych dróg moczowych:

  • zapalenie pęcherza moczowego,

- zakażenia skóry i tkanek miękkich:

  • czyraczność,
  • ropne zapalenie skóry,
  • liszajec,

- a także rzeżączka, czyli niepowikłane rzeżączkowe zapalenie cewki moczowej oraz szyjki macicy,

- borelioza, we wczesnej fazie jak również zapobieganie późnym powikłaniom u dorosłych i dzieci powyżej 12 lat.

Dawkowanie:

Doustnie. Dawkę i częstotliwość stosowania preparatu ustala lekarz. Lek przyjmuje się po posiłku. Tabletek nie należy dzielić ani kruszyć. Aby leczenie było skuteczne i jak najbardziej bezpieczne należy przestrzegać zaleceń lekarza prowadzącego. Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem. Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta. Lek ten został przepisany przez lekarza prowadzącego celem leczenia konkretnego schorzenia. Nie należy go odstępować innym osobom ani używać w innych okolicznościach bez konsultacji z lekarzem.

Możliwe skutki uboczne:

Często: biegunka (zwłaszcza w przebiegu leczenia boreliozy), nudności, wymioty, wysypka skórna, pokrzywka, świąd. Niezbyt często: ból i zawroty głowy oraz ostre zapalenie nerek. Rzadko: rzekomobłoniaste zapalenie okrężnicy, choroba posurowicza, gorączka polekowa, przemijające zwiększenie aktywności enzymów wątrobowych. Lek stosowany zgodnie z zaleceniami nie wpływa na sprawność psychofizyczną i zdolność prowadzenia pojazdów oraz obsługę maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na cefuroksym, cefalosporyny, penicyliny, inne antybiotyki β-laktamowe lub jakąkolwiek substancję pomocniczą preparatu, zaburzenia czynności nerek, fenyloketonurię (preparat zawiera aspartam). Gdy przyjmujesz leki zobojętniające sok żołądkowy, leki moczopędne. Leki zobojętniające sok żołądkowy mogą zmniejszać skuteczność leczenia preparatem Xorimax. Natomiast równoczesne stosowanie leku Xorimax i niektórych leków moczopędnych może zwiększyć ryzyko zaburzenia czynności nerek. Ponadto należy poinformować lekarza o wszystkich ostatnio przyjmowanych lekach, nawet tych dostępnych bez recepty. Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. W ciąży można stosować jedynie w przypadku zdecydowanej konieczności.

Xorimax 125 cena
Xorimax 125 zamienniki
Xorimax 125 zamiennik
Xorimax 125 odpowiednik
Xorimax 125 tańszy zamiennik
Xorimax 125 czy działa
Xorimax 125 opinia
Xorimax 125 opinie
Xorimax 125 ulotka
Xorimax 125 skład
Xorimax 125 dawkowanie
Xorimax 125 przeciwwskazania
zapalenie zatok zapalenie ucha środkowego zapalenie gardła zapalenie oskrzeli zapalenie migdałków zakażenie skóry zapalenie pęcherza
Rozwiń cały opis i skład produktu »

Opinie o Xorimax 125

Dodaj opinię o Xorimax 125

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 41 864 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 781 produktów w 204 kategoriach