45 050 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 938 produktów w 209 kategoriach

Xitrocin

XitrocinXitrocin
(0 opinii)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: Lek na receptę
Postać: tabletki powlekane
Cena: 20.78 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Dostępne dawki: tabletki powlekane, 150 mg, 10 szt
Substancja czynnaSubstancja aktywna: Roxithromycinum
Działanie: antybiotyk
Ulotka:

Opis i skład produktu Xitrocin

Lek na receptę zalecany w leczeniu:

 - zakażeń górnych dróg oddechowych:

  • paciorkowcowe zapalenie gardła,
  • zapalenie zatok obocznych nosa,

- zakażeń dolnych dróg oddechowych:

  • typowego i atypowego zapalenia płuc,
  • zaostrzenia przewlekłego zapalenia oskrzeli,
  • zapalenia ucha środkowego,
  • nierzeżączkowego zapalenia cewki moczowej, pochwy i szyjki macicy,
  • gronkowcowego i paciorkowcowego zakażenia skóry oraz tkanek miękkich.

Dawkowanie:

Doustnie. Dawkę i częstotliwość przyjmowanego leku ustala lekarz. Zaleca się przyjmowanie leku na 30 minut przed posiłkiem.   Aby leczenie było skuteczne i jak najbardziej bezpieczne należy przestrzegać zaleceń lekarza prowadzącego.   Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.   Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.   Lek ten został przepisany przez lekarza prowadzącego celem leczenia konkretnego schorzenia. Nie należy go odstępować innym osobom ani używać w innych okolicznościach bez konsultacji z lekarzem.

Możliwe skutki uboczne:

Najczęściej obserwowano zaburzenia żołądkowo-jelitowe (nudności, ból brzucha, biegunka, wymioty), ponadto możliwe przemijające zwiększenie aktywności enzymów wątrobowych, rzadko skórne reakcje nadwrażliwości (m.in. rumień, świąd, pokrzywka, obrzęk naczynioruchowy, anafilaksja), ból i zawroty głowy, pojedyncze przypadki zapalenia wątroby.   Występowanie po zastosowaniu leku takich działań niepożądanych jak np. zawroty głowy, może stwarzać niebezpieczeństwo związane z prowadzeniem pojazdów oraz obsługą maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na makrolidy lub jakąkolwiek substancję pomocniczą preparatu, zaburzenia czynności wątroby.   Gdy przyjmujesz alkaloidy sporyszowe (ergotamina, dihydroergotamina, bromokryptyna), cyklosporynę, teofilinę, cizaprid, dizopiramid, astemizol, terfenadynę, warfarynę, midazolam, triazolam lub digoksynę. Ponadto należy poinfromować lekarza o wszystkich ostatnio przyjmowanych lekach, nawet tych dostępnych bez recepty.   Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub karmisz piersią. Lek może być stosowany u kobiet w ciąży i okresie karmieni piersią jedynie w przypadku zdecydowanej konieczności.

Xitrocin odpowiednik
Xitrocin tańszy zamiennik
Xitrocin czy działa
Xitrocin opinia
Xitrocin opinie
Xitrocin ulotka
Xitrocin skład
Xitrocin dawkowanie
Xitrocin przeciwwskazania
Xitrocin cena
Xitrocin zamienniki
Xitrocin zamiennik
zapalenie zatok przynosowych zapalenie ucha środkowego zapalenie cewki moczowej zapalenie płuc zapalenie oskrzeli paciorkowcowe zapalenie gardła zapalenie pochwy zakażenia skóry i tkanek miękkich
Rozwiń cały opis i skład produktu »

Zobacz zamienniki

Opinie o Xitrocin

Dodaj opinię o Xitrocin

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 45 050 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 938 produktów w 209 kategoriach