39 922 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 771 produktów w 204 kategoriach

Xaloptic

XalopticXaloptic
(0 opinii)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: Lek na receptę
Postać: krople do oczu
Cena: 44.51 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Dostępne dawki: Combi, (0,05 mg+5 mg)/ml, krople do oczu,2,5 ml, 0,005%, krople do oczu, 2,5 ml, 3 but., Combi, (0,05 mg+5 mg)/ml, krople do oczu, 2,5 ml, 3 butelki, 0,005%, krople do oczu, 2,5 ml
Substancja czynnaSubstancja aktywna: Latanoprostum
Działanie: obniża ciśnienie wewnątrzgałkowe
Ulotka:

Opis i skład produktu Xaloptic

Lek na recepę stosowany w stanach obniżenia podwyższonego ciśnienia śródgałkowego u osób z jaskrą otwartego kąta oraz nadciśnieniem wewnątrzgałkowym.

Dawkowanie:

Miejscowo, do worka spojówkowego. Dawkę i częstotliwość stosowania leku ustala lekarz. Krople najlepiej stosować wieczorem. Tak jak w przypadku wszystkich kropli do oczu, w celu ograniczenia wchłaniania substancji czynnej do krwioobiegu, zaleca się delikatne uciśnięcie kącików oka przez około minutę. Uwaga! Przed podaniem kropli do oczu należy zdjąć soczewki kontaktowe. Można je założyć z powrotem po 15 minutach. Aby leczenie było skuteczne i jak najbardziej bezpieczne należy przestrzegać zaleceń lekarza prowadzącego. Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem. Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta. Lek ten został przepisany przez lekarza prowadzącego celem leczenia konkretnego schorzenia. Nie należy go odstępować innym osobom ani używać w innych okolicznościach bez konsultacji z lekarzem.

Możliwe skutki uboczne:

Bardzo często: zwiększenie pigmentacji tęczówki, podrażnienie oka ( w tym uczucie obecności ciała obcego w oku), zmiany w wyglądzie rzęs (ciemnienie, pogrubienie, wydłużenie, zwiększenie ilości). Często: łagodne do umiarkowanego przekrwienie spojówek, przemijające punkcikowate ubytki nabłonka, zapalenie brzegów powiek, ból oka. Niezbyt często: obrzęk powiek. Ponadto mogą wystąpić uogólnione działania niepożądane takie jak: kołatanie serca, nasilenie istniejącej dusznicy bolesnej, astma, duszność, reakcje nadwrażliwości, bóle i zawroty głowy, bóle mięśni, bóle stawów. Nie prowadzono badań nad wpływem leku na zdolność prowadzenia pojazdów mechanicznych i obsługiwania urządzeń mechanicznych w ruchu. Tak jak w przypadku innych kropli do oczu, po zakropleniu może wystąpić przemijające nieostre widzenie.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na składniki preparatu. Gdy przyjmujesz inne leki okulistyczne. W przypadku stosowania miejscowo innych leków okulistycznych należy zachować co najmniej 5-minutową przerwę pomiędzy aplikacją każdego z nich. Ponadto należy poinfromować lekarza o wszystkich ostatnio przyjmowanych lekach, nawet tych dostępnych bez recepty. Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także, gdy karmisz piersią. Nie stosować w okresie ciąży i karmienia piersią.

Xaloptic opinia
Xaloptic opinie
Xaloptic ulotka
Xaloptic skład
Xaloptic dawkowanie
Xaloptic przeciwwskazania
Xaloptic cena
Xaloptic zamienniki
Xaloptic zamiennik
Xaloptic odpowiednik
Xaloptic tańszy zamiennik
Xaloptic czy działa
wzrok oczy gałka oczna ciśnienie śródgałkowe narząd wzroku obniżenie ciśnienia śródgałkowego nadciśnienie wewnątrzgałkowe jaskra otwartego kąta
Rozwiń cały opis i skład produktu »

Zobacz zamienniki

Opinie o Xaloptic

Dodaj opinię o Xaloptic

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 39 922 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 771 produktów w 204 kategoriach