45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
37 010 produktów w 209 kategoriach

Xalacom

XalacomXalacom
(2 Opinie)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: Lek na receptę
Postać: krople do oczu
Cena: 42.81 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Dostępne dawki: krople do oczu, (0,05 mg + 5 mg) / ml, 2,5 ml
Substancja czynnaSubstancja aktywna: Latanoprostum + Timololum
Działanie: obniża ciśnienie wewnątrzgałkowe
Ulotka:

Opis i skład produktu Xalacom

Lek na receptę stosowany w stanach obniżenia ciśnienia wewnątrzgałkowego u pacjentów chorych na jaskrę z otwartym kątem a także podwyższonym ciśnieniem wewnątrzgałkowym.

Dawkowanie:

Miejscowo do worka spojówkowego. Dawkę i częstotliwość stosowania leku ustala lekarz. Zwykle raz na dobę, rano.   Uwaga! Krople zawierają chlorek benzalkoniowy, który może być wchłaniany przez szkła kontaktowe i dlatego zaleca się wyjmowanie szkieł przed zakropleniem leku i ponowne wkładanie po upływie co najmniej 15 minut po podaniu.   Aby leczenie było skuteczne i jak najbardziej bezpieczne należy przestrzegać zaleceń lekarza prowadzącego.   Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.   Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.   Lek ten został przepisany przez lekarza prowadzącego celem leczenia konkretnego schorzenia. Nie należy go odstępować innym osobom ani używać w innych okolicznościach bez konsultacji z lekarzem.

Możliwe skutki uboczne:

Objawy podrażnienia oka (zapalenie powiek, zapalenie spojówek, zapalenie rogówki, zmniejszenie czucia rogówki, suchość oczu), przekrwienie oka, punkcikowate ubytki nabłonka, obrzęk okołooczodołowy, obrzęk rogówki i jej nadżerki, obrzęk plamki żółtej, zapalenie tęczówki/błony naczyniowej, zwiększenie pigmentacji tęczówki, ból oka, zaburzenia widzenia obejmujące zmiany refrakcji (uwarunkowane w niektórych przypadkach przerwaniem leczenia zwężającego źrenicę), podwójne widzenie, opadanie powiek, odwarstwienie naczyniówki (będące następstwem chirurgicznego zabiegu filtracyjnego). Ogólne: zaburzenia rytmu, obniżenie ciśnienia tętniczego, omdlenia, blok serca, zaburzenia krążenia mózgowego, niedokrwienie mózgu, zastoinowa niewydolność serca, uczucie kołatania serca, zatrzymanie krążenia, obrzęki, chromanie przestankowe, objaw Raynauda, objaw chłodnych rąk i stóp.   Występujące czasami po zastosowaniu leku nieostre widzenie może mieć niekorzystny wpływ na zdolność kierowania pojazdami.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadrważliwość na składniki preparatu, astmę oskrzelową, zaburzenia rytmu serca.   Gdy przyjmujesz doustne leki blokujące kanały wapniowe, guanetydynę, leki β-adrenolityczne, przeciwarytmiczne, glikozydy naparstnicy lub parasympatykomimetyki. Jeżeli stosujesz inne leki okulistyczne należy zachować co najmniej 5-10 minutową przerwę pomiędzy aplikacją każdego z nich. Ponadto należy poinfromować lekarza o wszystkich ostatnio przyjmowanych lekach, nawet tych dostępnych bez recepty.   Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Nie stosować w ciąży i okresie karmienia piersią.

Xalacom opinia
Xalacom opinie
Xalacom ulotka
Xalacom skład
Xalacom dawkowanie
Xalacom przeciwwskazania
Xalacom cena
Xalacom zamienniki
Xalacom zamiennik
Xalacom odpowiednik
Xalacom tańszy zamiennik
Xalacom czy działa
krople do oczu wzrok okulistyka narząd wzroku leczenie jaskry jaskra otwartego kąta podwyższone ciśnienie wewnątrzgałkowe ciśnienie wewnątrzgałkowe
Rozwiń cały opis i skład produktu » Najlepsze maści na blizny - sprawdź najnowszy ranking produktów >>

Zobacz zamienniki

Opinie o Xalacom

Dodano: 10 Lipiec 2015
Autor: Gabi
Ocena:
Krople jak na takie małe opakowanie są bardzo drogie. Ale są naprawdę skuteczne. Poza tym dawkowanie kropli nie wyczerpuje tak szybko buteleczki.
Odpowiedź
Dodano: 21 Czerwiec 2017
Autor: pawel
mam takiecsamo odczucie
Odpowiedź

Dodaj opinię o Xalacom

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 37 010 produktów w 209 kategoriach