43 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 883 produktów w 209 kategoriach

Ondansetron Bluefish

Ondansetron BluefishOndansetron Bluefish
(0 opinii)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: Lek na receptę
Postać: tabletki ulegające rozpadowi w jamie ustnej
Cena: 20.89 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Dostępne dawki: 8 mg, tabletki ulegające rozpadowi w jamie ustnej,10 szt., 4 mg, tabletki ulegające rozpadowi w jamie ustnej,10 szt.
Substancja czynnaSubstancja aktywna: Ondansetronum
Działanie: przeciwwymiotne
Ulotka:

Opis i skład produktu Ondansetron Bluefish

Lek na receptę mający zastosowanie przy leczeniu nudności i wymiotów, które wywołane zostały przez cytotoksyczną chemioterapię u dzieci i u dorosłych. Lek wykorzystywany również przy zapobieganiu nudnościom i wymiotom w okresie pooperacyjnym u dzieci i u dorosłych. Stosuje się go także przy leczeniu nudności i wymiotów wywoływanych przez radioterapię u dorosłych. 

Dawkowanie:

Doustne. Lek Ondansetron Bluefish należy zawsze stosować zgodnie z zaleceniami lekarza. Tabletkę należy wyjąć z opakowania suchymi dłońmi i położyć ją na języku. Gdy tabletka rozpadnie się, można ją połknąć, popijając wodą.

Możliwe skutki uboczne:

Bardzo często: ból głowy. Często: zaparcie; uczucie gorąca lub uderzenia krwi do głowy. Niezbyt często: zaburzenia rytmu serca, ból w klatce piersiowej z lub bez obniżenia odcinka ST, wolna czynność serca; bezobjawowe zwiększenie aktywności enzymów wątrobowych; obserwowano drgawki, zaburzenia ruchowe, w tym objawy ze strony układu pozapiramidowego, jak reakcje dystoniczne, napady przymusowego patrzenie z rotacją gałek ocznych i zaburzenia ruchów dowolnych bez istotnego, trwałego wpływu na stan kliniczny pacjenta; czkawka; obniżenie ciśnienia tętniczego. Rzadko: reakcje natychmiastowej nadwrażliwości, niekiedy o ciężkim przebiegu, w tym reakcje anafilaktyczne; zawroty głowy w trakcie podawania dożylnego, którym w większości przypadków można   zapobiec lub spowodować ich ustąpienie poprzez wydłużenie czasu wlewu; przemijające zaburzenia widzenia (np. zamazane widzenie) podczas podawania dożylnego. Bardzo rzadko: przemijająca utrata wzroku, przede wszystkim podczas podawania dożylnego. W większości przypadków ślepota ustępowała w ciągu 20 minut. Większość pacjentów, przyjmowała chemioterapeutyki, w tym cisplatynę. W niektórych przypadkach przemijającej utraty wzroku opisywano jej korowe pochodzenie.    Lek stosowany zgodnie z zaleceniami nie wpływa na sprawność psychomotoryczną, zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz uczulenie (nadwrażliwość) na ondansetron, którykolwiek z pozostałych składników leku, chorobę wątroby,  zablokowane jelita lub  ciężkie zaparcie, nietolerancję niektórych cukrów, fenyloketonurię.   Należy powiedzieć lekarzowi o wszystkich przyjmowanych obecnie lub ostatnio lekach, takich jak fenytoina, karbamazepina, ryfampicyna, tramadol, w tym również tych lekach, które wydawane są bez recepty.   Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Ondansetron prawdopodobnie przenika do mleka kobiet karmiących piersią. Dlatego nie zaleca się karmienia piersią podczas stosowania leku Ondansetron Bluefish.

Ondansetron Bluefish opinia
Ondansetron Bluefish opinie
Ondansetron Bluefish ulotka
Ondansetron Bluefish skład
Ondansetron Bluefish dawkowanie
Ondansetron Bluefish przeciwwskazania
Ondansetron Bluefish cena
Ondansetron Bluefish zamienniki
Ondansetron Bluefish zamiennik
Ondansetron Bluefish odpowiednik
Ondansetron Bluefish tańszy zamiennik
Ondansetron Bluefish czy działa
metabolizm nudności wymioty przewód pokarmowy radioterapia jak zapobiec wymiotom po radioterapii zapobieganie nudnościom po operacji nudności i wymioty
Rozwiń cały opis i skład produktu »

Zobacz zamienniki

Opinie o Ondansetron Bluefish

Dodaj opinię o Ondansetron Bluefish

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 43 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 883 produktów w 209 kategoriach