40 311 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 514 produktów w 205 kategoriach

Vratizolin

Vratizolin 3% kremVratizolin 3% krem
(1 opinia)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: bez recepty
Producent: PHARMASWISS CESKA REPUBLIKA
Postać: maść krem
Cena: 26.99 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Ulotka: Zadaj pytanie z kategorii opryszczka

Opis i skład produktu Vratizolin

Vratizolin 3% krem (30 mg/g), 3g

Lek Vratizolin w formie kremu do stosowania na skórę.Substancją czynną leku jest denotywir, która ma działanie przeciwwirusowe.

Skład:

1 g leku zawiera 30 mg denotywiru.

Inne składniki leku to alkohol cetylowy, alkohol stearylowy, cetylu palmitynian 15, wazelina biała, glikol propylenowy, metylu parahydroksybenzoesan, propylu parahydroksybenzoesan, sodu laurylosiarczan, woda oczyszczona.

Dawkowanie:

Lek należy stosować miejscowo na skórę.

Przed nałożeniem i po nałożeniu preparatu trzeba umyć ręce, aby nie  przenosić zakażenia na inne partie ciała. Zaleca się zacząć kurację opryszczki w chwili gdy pojawią się pierwsze objawy takie jak swędzenie i pieczenie.

Jeżeli lekarz nie zdecyduje inaczej, zaleca się zmienioną skórę smarować kilkakrotnie małą ilością preparatu. Kuracja trwa zwykle około 5 dni.

U osób, które są zakażone wirusem istnieje możliwość wystąpienia nawrotu choroby, wtenczas należy niezwłocznie zastosować lek Vratizolin, aby zapobiec tworzeniu się pęcherzyków.

Działanie:

Substancją czynną leku Vratizolin jest denotywir, który działa przeciwwirusowo.

Wskazania:

Lek wskazany do leczenia opryszczki warg i twarzy, którą wywołuje wirus opryszczki zwykłej Herpes simplex.

Przeciwwskazania:

Nie stosować leku Vratizolin, jeśli u pacjenta stwierdzono uczulenie (nadwrażliwość) na denotywir lub którykolwiek z pozostałych składników leku. Nie należy stosować leku na błony śluzowe np. ust lub oczu. Nie wolno stosować leku w leczeniu opryszczki narządów płciowych.

Działania niepożądane:

Podczas stosowania leku możliwe jest wystąpienie objawów i nadwrażliwość, reakcje miejscowe, w postaci podrażnienia skóry  w miejscu stosowania kremu, kontaktowe zapalenie skóry.

Z uwagi na zawartość alkoholu cetylowego i alkoholu stearylowego, lek może spowodować miejscową reakcję skórną, z uwagi na zawartość glikolu propylenowego, krem może powodować podrażnienie skóry, a ze uwagi na zawartość metylu parahydroksybenzoesanu i propylu parahydroksybenzoesanu, krem może powodować reakcje alergiczne.

Ostrzeżenia i środki ostrożności:

Nie należy stosować leku Vratizolin u kobiet w ciąży i okresie laktacji, z uwagi na brak danych dotyczących wpływu leku na przebieg ciąży i brak danych czy denotywir przenika do mleka matki.

Przechowywać poza zasięgiem dzieci.

Vratizolin opinia
Vratizolin opinie
Vratizolin ulotka
Vratizolin skład
Vratizolin dawkowanie
Vratizolin przeciwwskazania
Vratizolin cena
Vratizolin zamienniki
Vratizolin zamiennik
Vratizolin odpowiednik
Vratizolin tańszy zamiennik
Vratizolin czy działa
lek na opryszczkę lek na wirusa opryszczki lek wspomagający leczenie opryszczki lek łagodzący objawy opryszczki lek na opryszczkę ust i skórę twarzy
Rozwiń cały opis i skład produktu »

Opinie o Vratizolin

Dodano: 28 Lipiec 2016
Autor: Julita
Ocena:
Uważam że vratizolin działanie ma dobre, stosowałam na opryszczke i jestem zadowolona.
Odpowiedź

Dodaj opinię o Vratizolin

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Email:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 40 311 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 514 produktów w 205 kategoriach