45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
37 010 produktów w 209 kategoriach

Vita Buerlecithin

Vita BuerlecithinVita Buerlecithin
(4 Opinie)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: bez recepty
Producent: NYCOMED
Postać: płyn
Cena: 14.00 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Ulotka:

Opis i skład produktu Vita Buerlecithin

Vita Buerlecithin, płyn, 1000 ml

Lek, zawierający naturalną lecytynę, którą otrzymuje się z soi z witaminami.

Skład

100 ml leku zawiera: lecytynę 10,4 g (roślinny kompleks fosfolipidowy, który zawiera fosfatydocholinę, kefalinę oraz inozytofosfatyd); sól sodową fosforanu ryboflawiny 4,8 mg (odpowiadający ca. 3,5 mg wit. 62), wit. B96 chlorowodorek 3,5 mg; wit. B12 cyjanokompleks 2,5 mcg; D-pantotenian sodowy 20 mg; amid kwasu nikotynowego 35 mg. Preparaty buerlecytynowe poddawane są stałej kontroli naukowej.

Działanie

Lecytyna to substancja fosfolipidowa, którą uzyskuje się z soi. Jest to bogate źródło choliny, która stanowi budulec substancji przekaźnikowej acetycholiny. Wpływa korzystnie na czynność układu nerwowego oraz mięśni szkieletowych. Lecytyna uczestniczy w przemianie materii, normuje poziom trójglicerydów we krwi i stężenie cholesterolu. Działa zapobiegawczo przy odkładaniu się cholesterolu w ścianach naczyń krwionośnych. Dzienne zapotrzebowanie i wspomaganie działania lecytyny są uzupełniane przez witaminy z grupy B., biorą udział podczas przemiany białek, tłuszczów i węglowodanów oraz normują czynności układu nerwowego. D - pantotenian sodowy ma korzystny wpływ na czynność przewodu pokarmowego i regenerację tkanki nabłonkowej, porost włosów oraz paznokci.

Wskazania:

Lek stosuje się podczas obniżenia zdolności koncentracji, zmniejszenia sprawności, w sytuacjach stresowych, podczas przeciązeń fizycznych i psychicznych. Działa zapobiegawczo i leczniczo przy przemęczeniu, chorobach wieku starczego, stanów nerwicowych oraz nerwicy serca, bezsenności, przy niedoborze witaminy grupy B, zwiększonym poziomie cholesterolu we krwi, w arteriosklerozie. Preparat skraca czas koniecznego wypoczynku podczas rekonwalescencji, po porodzie.

Dawkowanie

Jeżeli nie ma innych zaleceń lekarza należy stosować 1 łyżkę stołową (20 ml) 3 razy na dobę.

Dawkę można podwoić przy większym osłabieniu organizmu.

Przeciwwskazania:

Nie stosuje się u dzieci. Jeśli u pacjenta stwierdzono uczulenie na którykolwiek ze składników leku. Ze względu na obecność sacharozy i laktozy leku nie należy stosować u osób z rzadkimi dziedzicznymi zaburzeniami związanymi z nietolerancją fruktozy, zespołem złego wchłaniania glukozy-galaktozy lub niedoborem sacharazy-izomaltazy.

Działania niepożądane:

Rzadko mogą pojawić się zaburzenia ze strony przewodu pokarmowego (niestrawność, stolce tłuszczowe, biegunka).

Uwagi

W preparacie zawarto 16,4 % alkoholu. Dzienna dawka (60 ml) preparatu zawiera 0,41 jedn. Chlebowej. Po otwarciu opakowanie należy przechowywać w chłodnym miejscu.

Vita Buerlecithin opinia
Vita Buerlecithin opinie
Vita Buerlecithin ulotka
Vita Buerlecithin skład
Vita Buerlecithin dawkowanie
Vita Buerlecithin przeciwwskazania
Vita Buerlecithin cena
Vita Buerlecithin zamienniki
Vita Buerlecithin zamiennik
Vita Buerlecithin odpowiednik
Vita Buerlecithin tańszy zamiennik
Vita Buerlecithin czy działa
układ krążenia cholesterol miażdżyca zawał niewydolność serca kłopoty z koncentracją zator zawał serca na pamięć poprawa pamięci problem z pamięcią krążenie miażdżyca i cholesterol
Rozwiń cały opis i skład produktu » Najlepszy kolagen w tabletkach - sprawdź najnowszy ranking produktów >>

Zobacz zamienniki

Opinie o Vita Buerlecithin

Dodano: 26 Październik 2015
Autor: hania
Ocena:
vita buerlecithin czy pomaga? Kupiłam i ocenię jego działanie na sobie :)
Odpowiedź
Dodano: 24 Sierpień 2015
Autor: Lena
Ocena:
Kupiłam mężowi, bo ostatnio ma straszny kocioł w pracy i nie daje rady. Mam nadzieję, że jakoś pomogą mu się ogarnąć, bo stres z pracy przynosi do domu i cierpi na tym cała rodzina :(
Odpowiedź
Dodano: 20 Sierpień 2015
Autor: edmund
Ocena:
Stosowałem przy objawach nerwicy. Nie zaszkodziło, ale czy pomogło ciężko stwierdzić. Ogólnie na tą chwile jest zdecydowanie lepiej.
Odpowiedź
Dodano: 06 Marzec 2015
Autor: Anielica
Ocena:
Ten lek w jakimś stopniu pomaga. Mało śpię i ciągle pracuję, a to tego mam dużo obowiązków domowych, dlatego go kupiłam. Zauważyłam jakieś efekty po 2 miesiącach od stosowania. Syrop może nie jest najsmaczniejszy, ale tu przecież chodzi o to by działał. Jeśli jest stosowany systematycznie to wzmacnia.
Odpowiedź

Dodaj opinię o Vita Buerlecithin

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 37 010 produktów w 209 kategoriach