40 530 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 573 produktów w 205 kategoriach

Virgan

VirganVirgan
(0 opinii)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: Lek na receptę
Postać: żel do oczu
Cena: 57.78 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Dostępne dawki: 0,15% żel do oczu, 5 g
Działanie: przeciwwirusowe
Ulotka: Zadaj pytanie z kategorii zdrowe oczy

Opis i skład produktu Virgan

Lek na receptę stosowany w leczeniu powierzchownego ostrego zapalenia rogówki, będącego wynikiem zakażenia wirusami opryszczki (herpes simplex).

Dawkowanie:

Zakraplać do worka spojówkowego. Dawkę i częstotliwość stosowania leku ustala lekarz.   W przypadku stosowania soczewek kontaktowych należy je usunąć przed podaniem leku i ponownie założyć po upływie co najmniej 15 minut od zakroplenia preparatu.   Lek przeznaczony dla osób dorosłych, nie podawać dzieciom do 18 lat.   Aby leczenie było skuteczne i jak najbardziej bezpieczne należy przestrzegać zaleceń lekarza prowadzącego.   Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.   Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.   Lek ten został przepisany przez lekarza prowadzącego celem leczenia konkretnego schorzenia. Nie należy go odstępować innym osobom ani używać w innych okolicznościach bez konsultacji z lekarzem.

Możliwe skutki uboczne:

Bardzo często występuje przemijające miejscowe pieczenie i kłucie, często punkcikowate zapalenie rogówki.   Podobnie jak po podaniu innych preparatów do oczu przejściowe zaburzenia widzenia stwarzają niebezpieczeństwo związane z prowadzeniem pojazdów oraz obsługą maszyn. Jeżeli po zastosowaniu leku występują takie objawy przed rozpoczęciem jazdy lub obsługi maszyn należy zaczekać do momentu powrotu ostrości widzenia.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na gancyklowir, acyklowir.   Gdy stosujesz inne leki okulistyczne. W przypadku stosowania innych leków okulistycznych zaleca się zachowanie co najmniej 5-10 minutowej przerwy pomiędzy aplikacją każdego z nich. Ponadto należy poinformować lekarza o wszystkich ostatnio przyjmowanych lekach, nawet tych dostępnych bez recepty.   Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Nie stosować w ciąży i okresie karmienia piersią.

Virgan opinia
Virgan opinie
Virgan ulotka
Virgan skład
Virgan dawkowanie
Virgan przeciwwskazania
Virgan cena
Virgan zamienniki
Virgan zamiennik
Virgan odpowiednik
Virgan tańszy zamiennik
Virgan czy działa
opryszczka oczy zapalenie rogówki worek spojówkowy narząd wzroku żel do oczu wirus opryszczki leczenie powierzchowne
Rozwiń cały opis i skład produktu »

Opinie o Virgan

Dodaj opinię o Virgan

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Email:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 40 530 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 573 produktów w 205 kategoriach