43 813 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 888 produktów w 209 kategoriach

Vicks SymptoMed Max

Vicks SymptoMed MaxVicks SymptoMed Max
(0 opinii)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: produkt leczniczy
Producent: TEVA PHARMACEUTICALS POLSKA
Postać: proszek
Cena: 16.24 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Ulotka:

Opis i skład produktu Vicks SymptoMed Max

Vicks SymptoMed Max, 14 saszetek

Jest to preparat zawierający kompleks składników o działaniu przeciwgorączkowym oraz przeciwbólowym, skutecznie zmniejsza obrzęk śluzówki nosa oraz wytwarzanej wydzieliny.

Skład:

1 saszetka zawiera: substancje czynne: paracetamol 1000mg, fenylefryny wodorowinian 16mg, chlorfenaminy maleinian 4mg; substancje pomocnicze.

Wskazania:

Stosowanie preparatu zaleca się w celu objawowego leczenia przeziębienia i grypy z towarzyczącymi objawami, takimi jak: gorączka, słaby do umiarkowanego ból (głowy, gardła, mięśni itp.), obrzęk nosa, katar.

Dawkowanie:

Dorośli: Zaleca się stosowanie 1 saszetki co 4-6 godzin, jednak maksymalnie w ciągu doby można przyjąć 6 saszetek.

W przypadku pacjentów, u których waga nie przekracza 50kg, z zespołem Gilberta (żółtaczką hemolityczną), z objawami odwodnienia, długotrwale niedozywionych lub z przewlekłą chorobą alkoholową należy stosować preparat w nastepujący sposób: 1 saszetka co 6-8 godzin 2-3 razy w ciągu doby.

Zawartość saszetki należy rozpuścić w niewielkiej ilości (pół szklanki) gorącej, ale nie wrzącej wody.Po wystygnięciu wypić.

Przeciwwskazania:

Uczulenie na substancje czynne lub na którykolwiek z pozostałych składników tego leku; nadciśnienie tętnicze; nadczynność tarczycy; ciężka choroba serca lub tętnic (np. choroba wieńcowa); tachykardia (zbyt szybkie bicie serca); ciężka niewydolność nerek; jaskra; ciężka niewydolność wątroby; jeśli pacjent leczony jest lekiem z grupy inhibitorów monoaminooksydazy, (IMAO) (takimi jak niektóre leki przeciwdepresyjne lub leki stosowane do leczenia choroby Parkinsona) oraz w okresie 15 dni po ich odstawieniu. Lek jest przeciwwskazany do stosowania u dzieci, ze względu na dużą dawkę paracetamolu.

Vicks SymptoMed Max przeciwwskazania
Vicks SymptoMed Max cena
Vicks SymptoMed Max zamienniki
Vicks SymptoMed Max zamiennik
Vicks SymptoMed Max odpowiednik
Vicks SymptoMed Max tańszy zamiennik
Vicks SymptoMed Max czy działa
Vicks SymptoMed Max opinia
Vicks SymptoMed Max opinie
Vicks SymptoMed Max ulotka
Vicks SymptoMed Max skład
Vicks SymptoMed Max dawkowanie
przeziębienie grypa ból mięśni katar lek przeciwgorączkowy lek przeciwbólowy
Rozwiń cały opis i skład produktu »

Opinie o Vicks SymptoMed Max

Dodaj opinię o Vicks SymptoMed Max

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 43 813 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 888 produktów w 209 kategoriach