39 927 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 771 produktów w 204 kategoriach

Vibin

VibinVibin
(2 Opinie)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: Lek na receptę
Postać: tabletki powlekane
Cena: 24.17 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Dostępne dawki: mini, tabletki powlekane, 28 szt, (0,03 mg+3 mg), tabletki powlekane, 28 szt
Działanie: antykoncepcja hormonalna
Ulotka:

Opis i skład produktu Vibin

Lek na receptę stosowany jako antykoncepcja doustna.

Dawkowanie:

Doustnie, według wskazań lekarza. Tabletkę należy przyjmować o stałej porze, popijając szklanką wody.   Skuteczność leku może ulec zmniejszeniu przy przewlekłej biegunce lub wymiotach. Przed przyjęciem preparatu po raz pierwszy lub po przerwie oraz okresowo (przynajmniej raz na 6 miesięcy) w czasie stosowania leku należy udać się do ginekologa. Warunkiem w miarę bezpiecznego stosowania leku jest ciągły nadzór lekarski.   Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem. Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.

Możliwe skutki uboczne:

Często: zaburzenia miesiączkowania, krwawienie międzymiesiączkowe, ból piersi,bóle głowy, depresja, migrena, nudności,spowolnienie, biała wydzielina z pochwy i zakażenia grzybicze pochwy. Niezbyt często: zmiany popędu płciowego (zainteresowania seksem), wysokie ciśnienie krwi, niskie ciśnienie krwi, wymioty, trądzik, wysypka skórna, silny świąd, zakażenia pochwy, zatrzymanie płynów i zmiany masy ciała. Rzadko: reakcje alergiczne (nadwrażliwość), astma, wydzielina z piersi, problemy ze słuchem, zablokowanie naczynia krwionośnego przez zakrzep powstały w innej części ciała, nadwrażliwość, rumień guzowaty (objawiający się bolesnymi, czerwonymi guzkami na skórze) lub rumień wielopostaciowy (objawiający się wysypką z czerwonymi, bolesnymi obwódkami).   Vibin stosowany zgodnie z zaleceniami nie powinien wpływać na sprawność psychomotoryczną, zdolność prowadzenia pojazdów i obsługę maszyn.  

Poinformuj lekarza:

Gdy masz uczulenie na składniki leku, zakrzepicę , aktualny lub przebyty incydent naczyniowo-mózgowy, czynniki ryzyka zakrzepicy tętniczej (cukrzyca ze zmianami naczyniowymi, ciężkie nadciśnienie tętnicze, dyslipoproteinemia), aktualne lub przebyte zapalenie trzustki, aktualną lub przebytą ciężką chorobę wątroby, ciężką lub ostrą niewydolność nerek, aktualne lub przebyte guzy wątroby, podejrzenie lub obecność nowotworów złośliwych zależnych od hormonów płciowych (np. nowotwory narządów płciowych lub piersi), krwawienie z dróg rodnych o nieustalonej przyczynie, migrenę, choroby serca.   Należy poinformować lekarza o wszystkich aktualnie lub ostatnio przyjmowanych lekach. Niektóre leki mogą powodować, że lek Vibin będzie mniej skuteczny w zapobieganiu ciąży lub mogą wywołać nieoczekiwane krwawienie. Dotyczy to: leków stosowanych w leczeniu padaczki (np. prymidon, fenytoina, barbiturany, karbamazepina, okskarbazepina), gruźlicy (np. ryfampicyna), zakażenia HIV (rytonawir, newirapina) lub innych chorób zakaźnych (antybiotyki takie jak gryzeofulwina, penicylina, tetracyklina), wysokiego ciśnienia w naczyniach krwionośnych płuc (bosentan), leków ziołowych zawierających ziele dziurawca. Lek Vibin może wpływać na działanie innych leków, np. leków zawierających cyklosporynę, leków przeciwpadaczkowych zawierających lamotryginę (może doprowadzić do zwiększenia częstości napadów padaczkowych).   Gdy jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także, gdy karmisz piersią. Nie stosować w okresie ciąży i karmienia piersią.

Vibin odpowiednik
Vibin tańszy zamiennik
Vibin czy działa
Vibin opinia
Vibin opinie
Vibin ulotka
Vibin skład
Vibin dawkowanie
Vibin przeciwwskazania
Vibin cena
Vibin zamienniki
Vibin zamiennik
środki antykoncepcyjne seks układ moczowo - płciowy hormony płciowe zapobieganie ciąży antykoncepcja doustna antykoncepcja dla kobiet sex i antykoncepcja
Rozwiń cały opis i skład produktu »

Opinie o Vibin

Dodano: 31 Styczeń 2016
Autor: Oksana
Ocena:
Biorę vibin od kilku miesięcy i bardzo dobrze go toleruję. Żadnego tycia, żadnego puchnięcia czy zatrzymywania wody, do czego mam tendencje. Vibin to przyjazna pigułka i na pewno przy nim pozostanę.
Odpowiedź
Dodano: 28 Październik 2015
Autor: Agnieszka
Ocena:
Bardzo zadowolona jestem z tych pigułek. Nie przytyłam, żadnego zatrzymywania wody czy wzmożonego apetytu, a do tego poprawiło mi się libido, z którym różnie bywało po porodzie. Polecam również zapominalskim, bo dzięki systemowi 21+7 nie wypada się z rytmu brania pigułki i unika zamieszania pomiędzy blistrami. :)
Odpowiedź

Dodaj opinię o Vibin

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 39 927 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 771 produktów w 204 kategoriach