40 806 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 699 produktów w 204 kategoriach

Vesicare

VesicareVesicare
(0 opinii)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: na receptę
Producent: ASTELLAS PHARMA
Postać: tabletki powlekane
Cena: 124.22 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Ulotka:

Opis i skład produktu Vesicare

Vesicare, 10 mg, 30 tabletek

Vesicare to lek zmniejszający aktywność nadreaktywnego pęcherza moczowego.

Skład Vesicare:

Substancja czynna: solifenacyny bursztynian 10 mg. Pozostałe składniki: skrobia kukurydziana, laktoza jednowodna, hypromeloza, magnezu stearynian, makrogol, talk, tytanu dwutlenek (E171), żelaza tlenek (E172).

Właściwości:

Vesicare należy do grupy leków cholinolitycznych i bazuje na aktywności bursztynianu solifenacyny, który redukuje aktywność nadreaktywnego pęcherza moczowego. W ten sposób Vesicare pozwala na dłuższe odstępy między kolejnymi wizytami w toalecie oraz zwiększa ilość moczu zgromadzonego w pęcherzu.

Przeznaczenie:

Lek jest stosowany w leczeniu objawów pęcherza nadreaktywnego, do których należą: naglące parcia,  częstomocz i nietrzymanie moczu, wynikające z faktu, że chory nie zdążył skorzystać z toalety.

Przeciwwskazania:

Zatrzymanie moczu, gdy nie można oddać moczu lub nie można opróżnić pęcherza moczowego, ciężkie zaburzenia żołądka lub jelit (toksyczne rozdęcie okrężnicy, powikłanie związane z wrzodziejącym zapaleniem okrężnicy), choroba mięśni nazywana miastenią, która może powodować znaczne osłabienie niektórych mięśni, jaskra z wąskim kątem przesączania (zwiększone ciśnienie płynu w gałce ocznej przebiegające ze stopniową utratą wzroku), nie stosować u osób z uczuleniem (alergią) na solifenacynę lub jakikolwiek inny składnik leku, poddawanych zabiegom hemodializy, z ciężkimi zaburzeniami czynności wątroby, jeśli u pacjenta z ciężkimi chorobami nerek lub chorobami wątroby o umiarkowanym nasileniu jednocześnie stosowane są leki, które mogą opóźniać wydalanie leku Vesicare z organizmu (np. ketokonazol).

Działania niepożądane:

Często mogą wystąpić: suchość w jamie ustnej, zaparcie, nudności, niestrawność, bóle brzucha, niewyraźne widzenie. Niezbyt często mogą wystąpić: refluks żołądkowo-przełykowy, suchość w gardle i jamie nosowej, zapalenie pęcherza moczowego, senność, zaburzenia smaku, zespół suchego oka, zmęczenie, obrzęki kończyn dolnych, suchość skóry. Lek może wpływać na zdolność prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Dawkowanie:

Dawkę ustala indywidualnie dla pacjenta lekarz. Tabletki przyjmuje się w całości, popijając płynem.

 

Szczegółowe informację znajdują się na ulotce dołączonej do opakowania. 

Vesicare opinie
Vesicare ulotka
Vesicare skład
Vesicare dawkowanie
Vesicare przeciwwskazania
Vesicare cena
Vesicare zamienniki
Vesicare zamiennik
Vesicare odpowiednik
Vesicare tańszy zamiennik
Vesicare czy działa
częstomocz częste wizyty w toalecie parcie na pęcherz nadreaktywny pęcherz chory pęcherz
Rozwiń cały opis i skład produktu »

Opinie o Vesicare

Dodaj opinię o Vesicare

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 40 806 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 699 produktów w 204 kategoriach