41 873 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 781 produktów w 204 kategoriach

Podobne produkty

Verospiron

VerospironVerospiron
(0 opinii)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: Lek na receptę
Postać: kapsułki tabletki
Cena: 14.21 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Dostępne dawki: tabletki, 25 mg, 20 szt, 100 mg, kapsułki twarde, 30 szt, 50 mg, kapsułki twarde, 30 szt
Substancja czynnaSubstancja aktywna: Spironolactonum
Działanie: sodopędnie
Ulotka:

Opis i skład produktu Verospiron

Lek na receptę przeznaczony do leczenia:

  • krótkotrwałego, przedoperacyjnego, zawyżonego poziomu aldosteronu,
  • obrzęków towarzyszących niewydolnościom krążenia oraz zatrzymania sodu,
  • marskości wątroby z obrzękami lub wodobrzuszem,
  • w zespole nerczycowym,
  • niedoborów potasu,
  • naparstnicą,
  • nadciśnienia, gdy inne metody są nieodpowiednie.

Dawkowanie:

Doustnie. Dawkę i częstotliwość przyjmowania leku ustala lekarz.   Uwaga! W trakcie leczenia spironolaktonem nie wolno pić alkoholu.   Aby leczenie było skuteczne i jak najbardziej bezpieczne należy przestrzegać zaleceń lekarza prowadzącego.   Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.   Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.   Lek ten został przepisany przez lekarza prowadzącego celem leczenia konkretnego schorzenia. Nie należy go odstępować innym osobom ani używać w innych okolicznościach bez konsultacji z lekarzem.

Możliwe skutki uboczne:

Podwyższony poziom potasu we krwi, obniżony poziom sodu we krwi, zwiększenie stężenia mocznika we krwi. Rzadziej zaburzenia żołądkowo-jelitowe (nudności, wymioty, biegunka), senność, bóle głowy. Ponadto za zaburzenia funkcji wątroby, zmiany obrazu krwi. Rzadko podczas długotrwałego stosowania u kobiet może pojawić się nadmierne owłosienie, pogrubienie głosu, zaburzenia miesiączkowania. U mężczyzn ginekomastia i zmniejszenie potencji. W przypadku wystąpienia innych, niewymienionych działań niepożądanych należy o nich poinformować lekarza.   Występowanie po zastosowaniu leku takich działań niepożądanych jak np senność, zwroty głowy, stwarza niebezpieczeństwo związane z prowadzeniem pojazdów i obsługą maszyn, szzczególnie na początku leczenia oraz w okresie zwiększania dawki leku.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na spironolakton lub jakąkolwiek substancję pomocniczą preparatu, zaburzenia funkcji nerek, choroby serca (szczególnie zaburzenia rytmu serca), nadciśnienie, wysoki poziom potasu we krwi (hiperkaliemia), niski poziom sodu we krwi (hiponatremia).   Gdy przyjmujesz leki na nadciśnienie (inhibitory konwertazy angiotensyny), serce (leki przeciwarytmiczne), inne leki moczopędne, preparaty zawierające potas, leki przeciwbólowe, leki działające na ośrodkowy układ nerwowy. Ponadto należy poinformować lekarza o wszystkich ostatnio przyjmowanych lekach, nawet tych dostępnych bez recepty.   Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub karmisz piersią. W ciąży stosować jedynie w przypadku, jeśli spodziewane korzyści przewyższają nad potencjalnym ryzykiem dla płodu. Nie stosować w okresie karmienia piersią.

Verospiron zamienniki
Verospiron zamiennik
Verospiron odpowiednik
Verospiron tańszy zamiennik
Verospiron czy działa
Verospiron opinie
Verospiron opinia
Verospiron ulotka
Verospiron przeciwwskazania
Verospiron dawkowanie
Verospiron skład
Verospiron cena
krążenie nadciśnienie obrzęk niedobór potasu układ sercowo-naczyniowy marskość wątroby zespół nerczycowy zatrzymanie sodu
Rozwiń cały opis i skład produktu »

Zobacz zamienniki

Opinie o Verospiron

Dodaj opinię o Verospiron

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 41 873 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 781 produktów w 204 kategoriach