41 738 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 780 produktów w 204 kategoriach

Ventolin

VentolinVentolin
(0 opinii)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: Lek na receptę
Postać: aerozol
Cena: 14.03 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Dostępne dawki: Dysk, proszek do inhalacji, 200 mcg / dawkę, 60 dawek, 0,1%, płyn do inhalacji, 2,5 mg / 2,5 ml, 20 ampułek, 0,2%, płyn do inhalacji, 5 mg / 2,5 ml, 20 ampułek, aerozol bez freonu, (100 mcg / dawkę), 200 dawek
Substancja czynnaSubstancja aktywna: Salbutamolum
Działanie: rozkurcza mięśnie gładkie oskrzeli
Ulotka:

Opis i skład produktu Ventolin

Lek na receptę odpowiedni w leczeniu:

  • skurczu oskrzeli w przebiegu astmy oskrzelowej,
  • obturacyjnych chorób płuc,
  • stanów skurczowych oskrzeli różnego pochodzenia,
  • astmy o łagodnym, umiarkowanym oraz ciężkim przebiegu. Zalecane jest podanie leku w połączeniu z wziewnym glikokortykosteroidem.

Dawkowanie:

Wziewnie. Dawkę i częstotliwość przyjmowania leku ustala lekarz.   Aby leczenie było skuteczne i jak najbardziej bezpieczne należy przestrzegać zaleceń lekarza prowadzącego.   Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.   Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.   Lek ten został przepisany przez lekarza prowadzącego celem leczenia konkretnego schorzenia. Nie należy go odstępować innym osobom ani używać w innych okolicznościach bez konsultacji z lekarzem.

Możliwe skutki uboczne:

Drżenia mięśniowe (głównie mięśni rąk), obwodowe rozszerzenie naczyń, ból głowy, rzadko obrzęk naczynioruchowy, pokrzywka, pogorszenie utlenowania krwi, spadek poziomu potasu we krwi, pobudzenie (zwłaszcza u dzieci), zaburzenia snu, podrażnienie błony śluzowej jamy ustnej i gardła, zaburzenia rytmu serca.   Lek stosowany zgodnie z zaleceniami nie wpływa na sprawność psychofizyczną i zdolność prowadzenia pojazdów oraz obsługę maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz nadwrażliwość na salbutamol lub jakąkolwiek substancję pomocniczą preparatu, zaburzenia elektrolitowe, nadczynność tarczycy, zaburzenia rytmu serca.   Gdy przyjmujesz teofilinę, leki moczopędne, leki blokujące receptory β-adrenergiczne, takie jak np. propranolol. Ponadto należy poinfromować lekarza o wszystkich ostatnio przyjmowanych lekach, nawet tych dostępnych bez recepty.   Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Lek może być stosowany w ciąży jedynie w przypadkach, gdy przewidywane korzyści dla matki przewyższają nad potencjalnym zagrożeniem dla płodu. Salbutamol prawdopodobnie przenika do mleka matki, i w związku z tym nie jest zalecany w okresie karmienia piersią.

Ventolin skład
Ventolin dawkowanie
Ventolin przeciwwskazania
Ventolin cena
Ventolin zamienniki
Ventolin zamiennik
Ventolin odpowiednik
Ventolin tańszy zamiennik
Ventolin czy działa
Ventolin opinia
Ventolin opinie
Ventolin ulotka
płuca oskrzela astma oskrzelowa choroby płuc skurcz oskrzeli astma łagodna astma umiarkowana astma ciężka
Rozwiń cały opis i skład produktu »

Zobacz zamienniki

Opinie o Ventolin

Dodaj opinię o Ventolin

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 41 738 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 780 produktów w 204 kategoriach