41 864 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 781 produktów w 204 kategoriach

Ventilastin Novolizer

Ventilastin NovolizerVentilastin Novolizer
(0 opinii)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: Lek na receptę
Postać: proszek do inhalacji
Cena: 28.49 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Dostępne dawki: 100 mcg, proszek do inhalacji, 200 dawek, 100mcg, proszek do inhalacji, 200 dawek + inhalator
Działanie: rozkurcza mięśnie gładkie oskrzeli
Ulotka:

Opis i skład produktu Ventilastin Novolizer

Lek na receptę stosowany w objawowym leczeniu schorzeń przebiegających z odwracalnym zwężeniem dróg oddechowych, np.

  • astmy,
  • przewlekłej obturacyjnej choroby płuc (POChP) z wyraźną odwracalnością.

Skutecznie zapobiega także napadom astmy, które wywołane są wysiłkiem fizycznym lub alergeny.

Dawkowanie:

Wziewnie, ściśle według zaleceń lekarza. Aby leczenie było skuteczne i jak najbardziej bezpieczne należy przestrzegać zaleceń lekarza prowadzącego. Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem. Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta. Lek ten został przepisany przez lekarza prowadzącego celem leczenia konkretnego schorzenia. Nie należy go odstępować innym osobom ani używać w innych okolicznościach bez konsultacji z lekarzem.

Możliwe skutki uboczne:

Często: zaburzenia smaku oraz podrażnienia jamy ustnej i gardła, jak również uczucie pieczenia języka, kaszel, drżenie placów lub rąk, zawroty głowy, nudności, pocenie się, niepokój oraz ból głowy. Rzadko: przyspieszona akcja serca, zaburzenia rytmu serca, dodatkowe skurcze mięśnia sercowego (skurcze dodatkowe), kołatanie serca, obniżenie lub podwyższenie ciśnienia krwi, rozszerzenie naczyń krwionośnych (rozszerzenia naczyń obwodowych), zmniejszenie stężenia potasu we krwi, zwiększenie stężenia glukozy we krwi, zwiększenie stężenia insuliny, wolnych kwasów tłuszczowych, glicerolu i ciał ketonowych, nieprawidłowo zwiększona aktywność (nadmierna aktywność), szczególnie u dzieci w wieku do 12 lat, ból mięśni i skurcze mięśni, napady duszności podczas lub po inhalacji (paradoksalny skurcz oskrzeli). Nie przeprowadzono badań nad wpływem leku na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługi maszyn.

Poinformuj lekarza:

Gdy masz uczulenie na salbutamol, laktozę i/lub na białko mleko lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku, choroby serca, wysokie ciśnienie tętnicze krwi, nieprawidłowe poszerzenie ściany naczynia (tętniak), nadczynność tarczycy, cukrzycę trudną do wyrównania, guza chromochłonnego (jedno ze schorzeń rdzenia nadnerczy), nietolerancję niektórych cukrów. Gdy stosujesz inne leki. Należy poinformować lekarza o wszystkich aktualnie lub ostatnio przyjmowanych lekach, nawet tych dostępnych bez recepty. Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersi. W ciąży stosować jedynie w przypadkach gdy przewidywane korzyści przewyższają potencjalne ryzyko dla płodu.

Ventilastin Novolizer opinia
Ventilastin Novolizer opinie
Ventilastin Novolizer ulotka
Ventilastin Novolizer skład
Ventilastin Novolizer dawkowanie
Ventilastin Novolizer przeciwwskazania
Ventilastin Novolizer cena
Ventilastin Novolizer zamienniki
Ventilastin Novolizer zamiennik
Ventilastin Novolizer odpowiednik
Ventilastin Novolizer tańszy zamiennik
Ventilastin Novolizer czy działa
kaszel płuca astma oskrzela drogi oddechowe układ oddechowy leczenie astmy przewlekła abturacyjna choroba płuc
Rozwiń cały opis i skład produktu »

Zobacz zamienniki

Opinie o Ventilastin Novolizer

Dodaj opinię o Ventilastin Novolizer

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 41 864 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 781 produktów w 204 kategoriach