45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
37 010 produktów w 209 kategoriach

Valtrex

ValtrexValtrex
(1 opinia)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: na receptę
Producent: GLAXOSMITHKLINE PHARMACEUTICALS
Postać: tabletki powlekane
Cena: 379.95 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Ulotka:

Opis i skład produktu Valtrex

Valtrex, 500 mg, 10 tabletek

To lek przeciwwirusowy do stosowania przeciw opryszczce wargowej, narządów płciowych oraz półpaścowi.

Skład:

Substancja czynna: walacyklowir w postaci chlorowodorku.

Właściwości:

Valtrex zawiera składnik aktywny walacyklowir w postaci chlorowodorku, który w organizmie zmienia się w acyklowir o działaniu antywirusowym. Przeciwdziała on namnażaniu i rozprzestrzenianiu się wirusa. To powoduje, że organizm zaczyna samoistnie zwalczyać objawy choroby.

Przeciwwskazania i środki ostrożności:

Głównym przeciwwskazaniem do stosowania leku jest uczulenie na walacyklowir, acyklowir lub jakikolwiek inny składnik leku. Pacjenci powyżej 65 roku życia oraz osoby cierpiące na zaburzenia układu immunologicznego bądź schorzenia nerek lub wątroby przed zastosowaniem preparatu powinny skonsultować się z lekarzem. Lek nie jest także odpowiedni dla kobiet w ciąży oraz matek karmiących piersią. Szczególną ostrożność należy zachować w przypadku stosowania następujących środków: aminoglikozydy, środki kontrastowe zawierające jod, metotreksat, pentamidyna, foskarnet, cyklosporyna, takrolimus, cymetydyna oraz probenecyd. 

Działania niepożądane:

Najczęstszymi działaniami niepożądanymi występującymi w wyniku zażywania leku są: bóle i zawroty głowy, wymioty, biegunki, wysypka, świąd oraz reakcje skórne w wyniku działania promieni słonecznych. Rzadsze skutki uboczne (występujące 1% pacjentów) to: uczucie dezorientacji, senność, dreszcze lub uczucie pobudzenia. 

Dawkowanie:

Indywidualna dawka leku jest uzależniona od rodzaju dolegliwości i stanu pacjenta. Ustala ją lekarz. Zazwyczaj w przypadku leczenia opryszczki stosuje się dawkę w ilości 2 tabletek 500 mg dziennie przez 10 dni, w leczeniu półpaśca dawkę: 2 tabletki 500 mg 3 razy na dzień przez 7 dni, zaś w leczeniu profilaktycznym: 1 tabletka dziennie.

 

 

Valtrex opinia
Valtrex opinie
Valtrex ulotka
Valtrex skład
Valtrex dawkowanie
Valtrex przeciwwskazania
Valtrex cena
Valtrex zamienniki
Valtrex zamiennik
Valtrex odpowiednik
Valtrex tańszy zamiennik
Valtrex czy działa
półpasiec opryszczka opryszczka genitaliów usta z opryszczką opryszczka narządów płciowych leczenie opryszczki
Rozwiń cały opis i skład produktu » Najlepsze suplementy ze skrzypem polnym - sprawdź najnowszy ranking produktów >>

Opinie o Valtrex

Dodano: 20 Styczeń 2016
Autor: Iwona
Ocena:
Tabletki Valtrex zapisał mi lekarz w leczeniu opryszczki na ustach. Trochę mnie kosztował ten interes ale pomogły i problem nie powraca od kilku miesięcy.
Odpowiedź

Dodaj opinię o Valtrex

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 45 795 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 37 010 produktów w 209 kategoriach