43 798 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 888 produktów w 209 kategoriach

Valsartan HCT Mylan

Valsartan HCT MylanValsartan HCT Mylan
(0 opinii)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: Lek na receptę
Postać:
Cena: 24.55 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Dostępne dawki: 160 mg + 25 mg, tabletki powlekane, 28 szt, blister, 160 mg + 12,5 mg, tabletki powlekane, 28 szt, blister, Valsartan HCT Mylan, 80 mg + 12,5 mg, tabletki powlekane
Substancja czynnaSubstancja aktywna: Valsartanum + Hydrochlorothiazidum
Ulotka:

Opis i skład produktu Valsartan HCT Mylan

Co to jest lek Valsartan HCT Mylan i w jakim celu się go stosuje

Lek Valsartan HCT Mylan zawiera dwie substancje czynne zwane walsartanem  i hydrochlorotiazydem. Obie te substancje pomagają kontrolować wysokie ciśnienie krwi ( nadciśnienie).
● Walsartan należy do klasy leków tzw. “antagonistów receptora angiotensyny II”, które pomagają kontrolować wysokie ciśnienie krwi.
Angiotensyna II jest substancją powstającą w organizmie człowieka, która powoduje skurcz naczyń krwionośnych, tym samym podwyższając ciśnienie krwi.
Walsartan działa poprzez blokowanie aktywności angiotensyny II. W efekcie naczynia krwionośne rozszerzają się i ciśnienie krwi zmniejsza się.
● Hydrochlorotiazyd należy do grupy leków zwanych tiazydowymi lekami moczopędnymi.
Hydrochlorotiazyd zwiększa ilość moczu, co również obniża ciśnienie krwi.
 Valsartan HCT Mylan jest stosowany w leczeniu wysokiego ciśnienia krwi, którego nie udaje się kontrolować podaniem każdego ze składników oddzielnie.
 Wysokie ciśnienie krwi zwiększa obciążenie serca i tętnic. Nieleczone może prowadzić do uszkodzenia naczyń krwionośnych w mózgu, sercu i nerkach, co może skutkować udarem, niewydolnością serca lub niewydolnością nerek. Wysokie ciśnienie krwi powoduje zwiększenie ryzyka ataków serca. Obniżenie ciśnienia krwi do prawidłowego poziomu pozwala ograniczyć ryzyko wystąpienia tych zaburzeń.

Jak stosować lek Valsartan HCT Mylan

Ten lek należy zawsze stosować zgodnie z zaleceniami lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.
Zazwyczaj stosowana dawka leku Valsartan HCT Mylan to jedna tabletka na dobę. Lek należy przyjmować o tej samej porze każdego dnia, zwykle w godzinach porannych. Lekarz zadecyduje jaką ilość tabletek leku Valsartan HCT Mylan należy stosować. W zależności od reakcji na leczenie, lekarz może zaproponować większą lub mniejszą dawkę leku.
Stosowanie u dzieci i młodzieży
Nie zaleca się stosowania leku Valsartan HCT Mylan u dzieci i młodzieży w wieku poniżej 18 lat.
Droga i sposób podawania
Lek można przyjmować z posiłkiem lub bez posiłku. Tabletkę należy połknąć popijając szklanką wody.
Czas trwania leczenia
 Nie należy zmieniać dawki lub przerywać leczenia bez konsultacji z lekarzem. Pacjenci z wysokim ciśnieniem tętniczym krwi często nie dostrzegają żadnych oznak tego problemu. Wielu z nich czuje się zupełnie normalnie. To sprawia, że ważne jest, aby regularnie kontaktować się z lekarzem, nawet jeśli pacjent czuje się dobrze.
Zastosowanie większej niż zalecana dawki leku Valsartan HCT Mylan
W przypadku wystąpienia silnych zawrotów głowy i (lub) omdlenia należy się położyć i bezzwłocznie skontaktować z lekarzem. W razie przypadkowego zażycia zbyt dużej liczby tabletek należy skontaktować się z lekarzem, farmaceutą lub oddziałem ratunkowym szpitala.
Pominięcie zastosowania leku Valsartan HCT Mylan
W przypadku pominięcia dawki należy ją przyjąć, gdy tylko pacjent sobie o tym przypomni. Jeśli jest już jednak pora na kolejną dawkę, pacjent powinien pominąć dawkę, o której zapomniał.
Nie należy stosować dawki podwójnej w celu uzupełnienia pominiętej dawki.
Przerwanie stosowania leku Valsartan HCT Mylan
Zaprzestanie leczenia lekiem Valsartan HCT Mylan może spowodować pogorszenie się nadciśnienia.
Nie należy przerywać stosowania leku, chyba że tak zaleci lekarz.
 W razie jakichkolwiek dalszych wątpliwości związanych ze stosowaniem leku należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Jak przechowywać lek Valsartan HCT Mylan

Przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.
Nie stosować tego leku, po upływie terminu ważności zamieszczonego na etykiecie, pudełku, butelce lub blistrze po: EXP. Termin ważności oznacza ostatni dzień danego miesiąca.
Zużyć w ciągu 100 dni od momentu otwarcia butelki. Po otwarciu przechowywać w szczelnie zamkniętej butelce.
Lek nie wymaga żadnych specjalnych warunków przechowywania.Nie stosować leku Valsartan HCT Mylan w przypadku stwierdzenia uszkodzenia opakowania lub śladów próby jego otwarcia. Leków nie należy wyrzucać do kanalizacji ani domowych pojemników na odpadki. Należy zapytać farmaceutę, jak usunąć leki, których się już nie używa. Takie postępowanie pomoże chronić środowisko.

Szczegółowe informację znajdują się na ulotce dołączonej do opakowania leku.

Valsartan HCT Mylan cena
Valsartan HCT Mylan zamienniki
Valsartan HCT Mylan zamiennik
Valsartan HCT Mylan odpowiednik
Valsartan HCT Mylan tańszy zamiennik
Valsartan HCT Mylan czy działa
Valsartan HCT Mylan opinia
Valsartan HCT Mylan opinie
Valsartan HCT Mylan ulotka
Valsartan HCT Mylan skład
Valsartan HCT Mylan dawkowanie
Valsartan HCT Mylan przeciwwskazania
zwiększenie ilości moczu nadciśnienie naczynia krwionośne niewydolność serca udar mózgu ciśnienie krwi podwyższone ciśnienie wysokie ciśnienie krwi
Rozwiń cały opis i skład produktu »

Opinie o Valsartan HCT Mylan

Dodaj opinię o Valsartan HCT Mylan

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 43 798 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 888 produktów w 209 kategoriach