41 738 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach
36 780 produktów w 204 kategoriach

Valsartan Aurobindo

Valsartan AurobindoValsartan Aurobindo
(0 opinii)
Przeczytaj opinie o produkcie »
Typ: Lek na receptę
Postać:
Cena: 23.52 zł Sugerowana przez producenta cena detaliczna produktu. Cena może się różnić w zależności od punktu sprzedaży.
Dostępne dawki: 160 mg, tabletki powlekane, 28 szt
Substancja czynnaSubstancja aktywna: Valsartanum
Ulotka:

Opis i skład produktu Valsartan Aurobindo

Lek na receptę stosowany w leczeniu samoistnego nadciśnienia tętniczego u osób dorosłych.

Valsartan + hydrochlorothiazide Aurobindo o ustalonej dawce jest zalecany do stosowania u dorosłych osób, u których ciśnienie tętnicze krwi nie jest wystarczająco wyrównane za pomocą monoterapii walsartanem lub hydrochlorotiazydem.

Dawkowanie i sposób podawania

Dawkowanie

Zalecana dawka produktu leczniczego Valsartan + hydrochlorothiazide Aurobindo X mg/Y mg to jedna tabletka powlekana raz na dobę. Zaleca się indywidualne dostosowanie poszczególnych składników produktu leczniczego. W każdym przypadku przy dostosowaniu/zwiększaniu dawki poszczególnych składników należy uwzględniać ryzyko wystąpienia niedociśnienia i innych działań niepożądanych.

Jeśli istnieje kliniczne uzasadnienie, można rozważyć bezpośrednią zmianę z monoterapii na leczenie produktem leczniczym złożonym o ustalonej dawce u pacjentów, których ciśnienie krwi nie jest wystarczająco wyrównane za pomocą monoterapii walsartanem lub hydrochlorotiazydem, pod warunkiem, że ten produkt leczniczy podaje się w dawce, która została wcześniej dobrana dla każdego składnika indywidualnie.

Po rozpoczęciu terapii należy ocenić odpowiedź kliniczną na leczenie produktem leczniczym Valsartan + hydrochlorothiazide, a jeśli ciśnienia krwi nie udaje się wyrównać, dawkę leku można zwiększyć poprzez zwiększenie dawki każdego ze składników, do uzyskania dawki maksymalnej 320 mg + 25 mg produktu leczniczego Valsartan + hydrochlorothiazide.

Działanie przeciwnadciśnieniowe jest wyraźnie zauważalne w ciągu 2 tygodni.

U większości pacjentów maksymalny efekt jest obserwowany w ciągu 4 tygodni. Jednakże, u niektórych pacjentów wymagane jest od 4 do 8 tygodni leczenia. Należy to wziąć pod uwagę przy dostosowaniu dawki.

Valsartan + hydrochlorothiazide Aurobindo 320 + 25

Jeśli po 8 tygodniach stosowania produktu leczniczego Valsartan + hydrochlorothiazide 320 mg/25 mg nie wystąpi istotny efekt jego działania, należy rozważyć podanie dodatkowego lub innego leku przeciwnadciśnieniowego.

Sposób podawania

Produkt leczniczy Valsartan + hydrochlorothiazide Aurobindo może być przyjmowany niezależnie od posiłków; powinien być podawany z wodą.

Szczególne populacje

Zaburzenie czynności nerek

Nie ma konieczności dostosowywania dawkowania u pacjentów z łagodnym lub umiarkowanym zaburzeniem czynności nerek (klirens kreatyniny ≥30 ml/min). Ze względu na składnik produktu leczniczego, hydrochlorotiazyd, produkt leczniczy Valsartan + hydrochlorothiazide jest przeciwwskazany u pacjentów z ciężkimi zaburzeniami czynności nerek.

Zaburzenie czynności wątroby

U pacjentów z łagodnym lub umiarkowanym zaburzeniem czynności wątroby przebiegającym bez cholestazy nie należy stosować dawek większych niż 80 mg walsartanu na dobę.

Stosowanie produktu leczniczego Valsartan + hydrochlorothiazide jest przeciwwskazane u pacjentów z ciężkimi zaburzeniami czynności wątroby.

Stosowanie u osób w podeszłym wieku

Nie ma konieczności zmiany dawkowania u osób w podeszłym wieku.

Dzieci i młodzież

Z uwagi na brak danych na temat bezpieczeństwa i skuteczności, nie zaleca się stosowania produktu leczniczego Valsartan + hydrochlorothiazide u dzieci i młodzieży w wieku poniżej 18 lat.

Przeciwwskazania

  • Nadwrażliwość na walsartan, hydrochlorotiazyd, inne leki będące pochodnymi sulfonamidów lub na którąkolwiek z substancji pomocniczych.
  • Drugi i trzeci trymestr ciąży.
  • Ciężkie zaburzenie czynności wątroby, marskość żółciowa wątroby i cholestaza.
  • Ciężkie zaburzenie czynności nerek (klirens kreatyniny < 30 ml/min), bezmocz.
  • Oporna na leczenie hipokaliemia, hiponatremia, hiperkalcemia i hiperurykemia z objawami

Szczegółowe informację na stronie: http://leki.urpl.gov.pl/  

Valsartan Aurobindo opinia
Valsartan Aurobindo opinie
Valsartan Aurobindo ulotka
Valsartan Aurobindo skład
Valsartan Aurobindo dawkowanie
Valsartan Aurobindo przeciwwskazania
Valsartan Aurobindo cena
Valsartan Aurobindo zamienniki
Valsartan Aurobindo zamiennik
Valsartan Aurobindo odpowiednik
Valsartan Aurobindo tańszy zamiennik
Valsartan Aurobindo czy działa
serce nadciśnienie tętnicze ciśnienie krwi samoistne nadciśnienie tętnicze choroby serca ciśnienie tętnicze krwi leczenie nadciśnienia tętnica
Rozwiń cały opis i skład produktu »

Opinie o Valsartan Aurobindo

Dodaj opinię o Valsartan Aurobindo

Wybierz ocenę i napisz krótkie uzasadnienie.

Wybierz ocenę
Ocena:

Wprowadź poprawnie treść opinii [min. 60 znaków]Jak napisać pomocną opinie?

przykład: Napisz nam czy byłeś zadowolony z produktu, jak długo go używasz, jakie są jego plusy, minusy, czy widzisz efekty po jego zastosowaniu oraz czy go polecasz czy też nie. Miło będzie jak napiszesz również ile masz lat i z jaką borykasz się dolegliwością. Twoja opinia jest ważna dla innych użytkowników.
Dziękujemy.
Pozostało 60 z 60 znaków

Wprowadź poprawnie swoje imięTwoje imię:

Komentarz do opinii użytkownika
Twoje imię:
ZnamLek.pl to baza rzetelnych opinii o lekach 41 738 opinii o lekach, suplementach i kosmetykach 36 780 produktów w 204 kategoriach